Kategórie
Liečenie

Liečivé kamene…

Liečebné schopnosti jednotlivých kameňov

ACHÁT Celkovo posilňuje organizmus. Pomáha pri odstraňovaní nepokoja alebo apatie, chorobách očí, dýchacích ťažkostiach a skleróze. Lieči nespavosť a prináša príjemné sny. Niektoré zdroje ho odporúčajú ako kameň pre ľudí chorých na rakovinu. Posilňuje zrak. Pomáha pri problémoch s pokožkou a s trávením (žalúdok, hrubé črevo, slezina a obličky). Dobre pomáha pri problémoch s ďasnami a zubami.

AKVAMARÍN Pomáha pri bolestiach hrdla, dýchacích ciest, kašli, zmierňuje astmu. Uvoľňuje napätie v šiji a čistí hlas. Kamienok v ústach uľavuje pri bolestiach zubov a ďasien. Ak máte problém s pečeňou dajte si ho na brucho. Voda, v ktorej lúhoval akvamarín má dobrý účinok na kožné alergie.

AMAZONIT Amazonit je vhodný pre udržanie si zdravia a pohody. Tlmí prebytok energie. Dobre pôsobí na hrdlo, štítnu žľazu, nervy a mozog. Lieči srdce, pľúca a nadobličky. V období stresu pomáha ukľudniť sa a relaxovať.

 AMETYST Má silné účinky prinášajúce všeobecné zdravie. Pomáha pri bolestiach hlavy, migréne, nespavosti, chorobách pečene a čriev, pri cukrovke. Obmedzuje účinky rádioaktívneho žiarenia, podporuje imunitný systém.

Ametyst detoxifikuje organizmus. Taktiež pomáha pri problémoch, ktoré súvisia s dýchacími ťažkosťami a pľúcami a pri tráviacich problémoch (pokladá sa na žalúdok alebo na črevo). Pomáha pri neurotických prejavoch (hystéria, fóbia, zúrivosť) a epilepsii.

AVENTURÍN Pomáha pri očných ťažkostiach, chorobách kože a padaní vlasov. Vyrážky a ekzémy nervového pôvodu sa dajú krásne zmierniť týmto kameňom. Lieči všetky poruchy fyzické, citové, psychické. Zároveň pomáha obnoviť liečivú silu organizmu. Používame ho k podporeniu liečby ochorení srdca spôsobených stresom alebo zápornými pocitmi.

CITRÍN Starším ľuďom dodáva energiu, chráni pred negatívnymi účinkami rôzneho žiarenia, pomáha pri depresii, nervozite a únave. Citrín oživuje látkovú výmenu a pôsobí priaznivo pri zažívacích problémoch a lieči zápaly slepého čreva. Používa sa k prečisteniu črevného traktu a podporuje vylučovanie jedovatých látok. Takisto podporuje imunitný systém. Čistí pokožku a doporučuje sa k vyrovnaniu tvorby inzulínu a pri cukrovke. Používa sa i pri nadúvaní a žalúdočných kŕčoch.

FLUORIT Fluorit je vynikajúci prostriedok k odstraňovaniu mozgových porúch a všetkých možných druhov duševného zmätku. Spomaľuje rast rakovinových buniek, spevňuje kosti a je vhodný pri zápaloch, chrípkach či viróze.

HEMATIT Používa sa pri bolestiach ľadvín, nepokojnom spánku, vredových ochoreniach a bolestiach kĺbov. Používa sa na zastavenie krvácanie a pomáha pri zlej zrážanlivosti krvi a chudokrvnosti, pri nervových poruchách a nespavosti.  

CHALCEDÓN Posilňuje organizmus, zaháňa depresiu a nervozitu. Zmierňuje problémy dýchacieho traktu, napr. nachladenia alebo dôsledky fajčenia. Používa sa pri liečení očí (glaukóm) a uší a problémov s rovnováhou. Má protizápalové účinky a znižuje teploty. Chalcedónová voda s troškou soli, povarená ako čaj, zlepšuje škrabanie v hrdle, suchý kašeľ a ochorenie priedušiek.

JASPIS Chráni pred ťažkými snami, používa sa pri zastavení najrôznejších krvácaní a liečbe ženských chorôb. Pomáha pri nechutenstve. Jaspis červený pozitívne ovplyvňuje liečbu ľadvín a močového mechúra, pomáha pri vyplavovaní ľadvinového piesku a kameňov, je účinný pri chorobách vaječníkov a vajcovodov. Tiež je používaný pri prekonávaní nevoľnosti v priebehu tehotenstva a pri pôrode. Dalmatínsky jaspis sa používa ku regenerácii a liečeniu poškodených tkanív. Čistí krv. Pomáha udržať si dobrú pamäť do vysokého veku a celkove povzbudzuje nervový systém. Pôsobí proti depresii. Brekciový jaspis sa používa pri liečení problémov s krvou a krvotvorbou, pri hemofílii a problémoch so srdcom. Zvyšuje fyzickú výdrž a znižuje dehydratáciu organizmu. Pralesný jaspis čistí a regeneruje pečeň a ľadviny. Pomáha pri chrípkových ochoreniach a nachladnutiach. Zlepšuje svalový tonus. Jaspis leopardí pomáha eliminovať toxíny z tela a znižuje možnosť ochorení. Podporuje sebaliečenie. Pomáha stabilizovať príjem živín v tele a zlepšuje trávenie. Regeneruje tkanivá.

JADEIT Jadeit stimuluje funkciu obličiek, pretože vyvažuje metabolizmus vody, solí a pomer kyslých a zásaditých látok v organizme. Používal sa na liečenie ľadvinových kameňov. Stimuluje nervový systém, čím zrýchľuje našu reakcieschopnosť. Lieči boky a bedrové kĺby. Podporuje činnosť orgánov, ktoré čistia krv. Zmierňuje a zastavuje krvácanie, preto sa používa pri pôrodoch. Zvyšuje plodnosť. Zbavuje organizmus toxínov a znižuje horúčky. Znižuje napätie, relaxuje a zmierňuje bolesti hlavy. Používa sa pri problémoch s očami, s tráviacim traktom (hlavne vredy), pri ochoreniach močového mechúra a pri depresiách. Zlepšuje spánok.

JANTÁR  pomáha telu, aby sa vyliečilo samo. Ukľudňuje nervy. Pomáha pri problémoch s trávením, žalúdkom, slezinou, obličkami, pečeňou a pri problémoch s kožou, ktoré sú zapríčinené zlým metabolizmom. Používal sa pri liečení strumy a iných chorôb krku (ako náhrdelník). Externe sa aplikoval na zastavenie krvácania. Pomáha pri problémoch s kĺbmi, posilňuje sliznice, urýchľuje hojenie rán a znižuje u malých detí bolesti, keď sa im prerezávajú zuby.

KARNEOL Karneol používame ku čisteniu krvi, zvykne sa používať i pri otrave krvi, dajú sa ním liečiť poruchy krvného obehu, kŕčové žily a všeobecné poruchy prekrvenia. Vhodný je i pre zlepšenie funkcií zažívacích orgánov, podporuje optimálne trávenie a spracovávanie stravy.

KRIŠTÁL Pomáha pri vnútorných, srdečných a nervových chorobách. Lieči a zmierni bolesti, popáleniny a kožné ochorenia. Používa sa i k zastaveniu krvácania. LAPIS LAZULI Lapis harmonizuje činnosť štítnej žľazy a posilňuje celú oblasť hrdla (hlasivky, mandle). Čistí krv. Znižuje krvný tlak. Zbavuje telo toxínov. Pomáha pri depresiách, bolestiach hlavy, menštruačných bolestiach, bolestiach končatín, pichnutiach hmyzom a iných zápaloch. Pri zápaloch sa nosí priamo na danom mieste. Potierajú sa ním bradavice, prospešný je pre pokožku (ekzémy, dermatózy), slezinu, srdce, vlasy. Pomáha pri astme a posilňuje nervový systém.

MALACHIT Zvyšuje vytrvalosť a dodáva energiu. Pomáha pri chorobách srdca, odstraňuje škodlivé látky z tela a obmedzuje rast tukového tkaniva. Priaznivo pôsobí proti bolesti a je to najlepší kameň pre problémy so zrakom a očami. Pomáha pri astme, odstraňuje kŕče (aj menštruačné a astmatické), pomáha pri ochoreniach sleziny, reume, artritíde, zápaloch kĺbov a platničiek a otrave. Predchádza ochoreniam vnútorných orgánov. Posilňuje srdcový sval a krvný obeh.

MAGNEZIT Podporuje bunkovú očistu a čistí krv. Urýchľuje hojenie kostí, zmierňuje bolesti zubov a problémy s pečeňou, odstraňuje kŕče v lýtkach. Posilňuje krvný obeh, znižuje hladinu cholesterolu v krvi a reguluje trávenie.

MESAČNÝ KAMEŇ vyrovnáva hormonálne nerovnováhy a zmierňuje menštruačné problémy. Používa sa na ochorenia spojené s vodou, napr. na opuchy. Redukuje nadbytočnú vodu v organizme.

ÓNYX Zvyšuje odvahu. Pomáha pri vypadávaní vlasov a sluchových poruchách. Čierny ónyx lieči hnisavé rany, zápaly, hubové choroby a úpal. Dobre vplýva na srdce, ľadviny a slezinu. Psychicky odvádza rušivé energie a podporuje sebavedomie.

OPÁL Podporuje celkové zdravie, pretože posilňuje chuť do života. Spaľuje infekcie, čistí krv a obličky a pomáha pri ich ochoreniach, hlavne pri rakovine krvi. Reguluje produkciu inzulínu a celkove udržiava metabolizmus v rovnováhe. Zlepšuje zrak a zmierňuje problémy pri pôrode. RODONIT Rodonit lieči srdce, pľúca, hrdlo a zápaly kĺbov. Posilňuje srdcovú činnosť a krvný obeh. Zlepšuje látkovú výmenu. Taktiež zmierňuje nočné mory a stres, pocit straty a boľavé srdce. Posilňuje nervový systém a pomáha pri problémoch s hovorením a sluchom.

RUŽENÍN Pomáha čistiť orgány tela. Posilňuje vitalitu pohlavných orgánov a údajne zvyšuje plodnosť. Podporuje činnosť ľadvín a nadobličiek po ochoreniach. Zmenšuje vrásky a celkove potláča príznaky starnutia. Pomáha pri bolestiach hlavy, hlavne migrénového typu. Potláča depresie, problémy hrdla, bolesti uší…

SLNEČNÝ KAMEŇ Je vhodný pre celkovú podporu zdravia a zvýšenie fyzickej energie. Pri sexuálnych dysfunkciách zvyšuje sexuálnu energiu. Používa sa na zmiernenie opuchov, hlavne na kĺboch, ale aj opuchov hrdla. Pomáha pri nádoroch a vredoch. Zmierňuje reumu a bolesti kĺbov a chrbtice. Znižuje napätie v žalúdočnej oblasti, podporuje činnosť pečene a obličiek a pomáha čistiť organizmus od toxínov.

SODALIT  sa používa pri ťažkostiach s tráviacim systémom, pomáha pri poruchách spánku a pri nedostatku vápnika. Pomáha rýchlejšie vyliečiť nachladenia hlavy, potláča infekcie a zápaly. Znižuje krvný tlak. Posilňuje a vyvažuje lymfatický systém a pomáha aj pri nadváhe.

SOKOLIE OKO Pomáha pri problémoch s hrdlom, čeľusťou, krvným obehom, črevami a nohami. Posilňuje a ochraňuje zrak, ukľudňuje preťažené oči a pomáha aj pri poraneniach očí. Brzdí tok energie v tele, čím pomáha pri hormonálnych poruchách, nervozite, triaške. Zmierňuje bolesti.

TYGRIE OKO Pomáha liečiť astmu, depresie a očné choroby. Zahrieva telo a pomáha rýchlejšie prekonať prechladnutie. Odstraňuje citové blokády.

TYRKYS  je jeden z majstrov-liečiteľov, vydávajúci očistnú energiu a rozpúšťajúci negatívnu energiu. Pomáha regenerovať poškodené väzivo, zlepšuje zásobovanie svalstva živinami, zmierňuje bolesti hlavy, uší a zubov. Pomáha liečiť problémy so zrakom. Zvyšuje ohybnosť a obratnosť končatín, zlepšuje pohyblivosť v prípade artritídy, pomáha pri strate rovnováhy následkom sklerózy multiplex alebo obrny a pomáha potlačiť začínajúce epileptické záchvaty alebo detské kŕče. Detoxifikuje a pôsobí protizápalovo.

UNAKIT  sa používa na zotavenie sa po ťažkých chorobách alebo dlhodobom vyčerpaní (aj zo stresu). Posilňuje imunitný systém a pôsobí podporne pri liečení. Stimuluje pečeň, zlepšuje proces trávenia, pomáha priberať, používa sa aj pre nárast svalstva.

ZÁHNEDA  sa používa proti skľúčenosti a proti depresiám. Pomáha tiež pri infekčných chorobách. Odstraňuje nervozitu, posilňuje schopnosť koncentrácie. Zmierňuje bolesti, pomáha pri infekčných ochoreniach a rakovine. Posilňuje krvný obeh. Harmonizuje tiež množstvo tekutín a minerálov v tele. Pomáha pri chemoterapii.

http://www.liecive-kamene.sk/

http://www.vestkyna.sk/kamene-vestenie-tarot/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.