Kategórie
Numerológia a Astrológia

Moc čísiel…

Ľudia číslam od dávna dávali určitú zázračnú moc, z čísel sa veštilo a predpovedala budúcnosť. Významne úspechy v numerológii dosiahli Egypťania a v stredoveku zhrnula tajomstvo numerológie Kabala, ktorá každému predmetu prisudzovala určité číslo, ktoré predpovedalo jeho vlastnosti a osud. V súčasnej dobe je snaha povýšiť numerológiu na vedu o číslach. Či je to správne, alebo nie, na to si každý už musí odpovedať sám.

V dnešnej dobe snáď nie je človek, ktorý by nejakým spôsobom neprichádzal do styku s číslami. Čísla nájdeme úplne všade a tak isto stúpa počet ľudí, ktorí sa aktívne zaujímajú o numerológiu a snažia sa hľadať pravdu v číslach.

V zásade sa každý jednotlivec dá previesť na nejaké čísla, z ktorých sa potom dá skúmať osud alebo vlastnosti. Numerológia na to používa dva základné prvky a to sú meno a dátum narodenia. V numerológii čísla vygenerované z mena, slúžia na analýzu vlastností jedinca a čísla generované z dátumu narodenia, slúžia na predpovedanie osudu. Jedinečnosť kombinácie mena a dátumu narodenia je veľká. Pravdepodobnosť, že nájdete dvoch ľudí s rovnakým meno (aj priezviskom), ktorí sa narodili v ten istý deň je veľmi malá. Ak vám to nedáva zmysel skúste si takú dvojicu nájsť sami.

Výpočet rodného čísla

Rodné číslo alebo aj číslo narodenia vypočítame, ako sumu všetkých čísel v našom dátume narodenia. Príklad: 14.08.2004 rodné číslo vypočítame ako 1+4+0+8+2+0+0+4 = 19 a ďalej rozložíme číslo 19 ako 1+9 = 10 ďalej rozložíme číslo 10 ako 1+0 = 1. Takto môžeme postupovať z ľubovoľným dátumom narodenia. Netreba zabudnúť, že vždy rozkladáme až dovtedy, pokým nedostaneme základné číslo. Charakteristiku vášho životného čísla si môžte prečítať tu:  Čo znamená váš dátum narodenia?

Výpočet čísla osudu (mena)

Číslo osudu nám naznačuje náš budúci vývoj a pomáha v odlíšení. V prípade ľudí, čo majú rovnaký dátum narodenia. Číslo mena (osudu) vypočítame podľa špeciálnej tabuľky.

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Môžeme si to predviesť aj na príklade. Máme meno Peter Novák. Podľa tabuľky vypočítame: P (7) + E(5) + T (2) + E (5) + R (9) + N (5) + O (6) + V (4) + A (1) + K (2) = 46 = 4+6 = 10 = 1 + 0 = 1 Takže číslo osudu Petra Nováka je 1.

Význam krstných mien

Každé meno niečo znamená. Niekto je zo svojim menom spokojný, niekto je nahnevaný na rodičov, že práve jemu dali takéto meno, ktoré sa mu absolútne nepáči. Sú jedinci, ktorý sa stotožnia so svojim menom a podľa významu mena sa  aj s vlastnosťami, ktoré s daným menom súvisia. Ja som vo  význame svojom mene našla toľko vlastností s ktorými sa stotožňujem, že som bola prekvapená ako mi  je moje meno šité na mieru. Vyskúšajte pozisťujte, možno sa o sebe dozviete viac…   Význam krstných mien

 

11 replies on “Moc čísiel…”

🙂 tak teda to som sa o sebe dozvedela pekné veci 🙂 , len tam nie je moje znamenie..takže to beriem tak.,že tam nepatrím.. 🙂 🙂 🙂
..je pravdou, že som mala byť pôvodne Ywete ..ale vraj také nechceli zapísať…:-)

Páči sa mi

No vidíš, keby si bola s tvrdým Y, tak by si nemala žiadnu charakteristiku, ale ide o to ako sa s tým menom stotožňuješ. Ja si neviem predstaviť, že by som sa volala inak a vždy som bola spokojná s tým, aké meno mi rodičia vybrali. My sme mali v rodine emblémy AM a MM neviem, či to bola náhoda, alebo naschvál to rodičia urobili, to fakt netuším. Je to však zaujímavé. 😆

Páči sa mi

vieš, že som sa ani nezamýšľala :-)…moje meno sa mi páči..nemám žiaden negatívny pocit..a to je myslím,to najdôležitejšie..
..a tá charakteristika? ..však dobre..:-) 🙂 mne nevadí..veď je toľko Iviet 🙂 🙂 …
my máme emblémy IM, SS 🙂 🙂 🙂 že by ako BB ???? 🙂 🙂 🙂

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.