Kategórie
Liečenie

Liečivá voda

Elixíry z krištáľu, ametystu a ruženínu

Minerálne kamene odpradávna ľudia využívala na liečebné účinky a využívali ich tajuplnú moc. Tieto  liečebné účinky krištáľu, ametystu či ruženínu  môžme prenesieť na vodu, ktorá sa potom užíva vnútorne alebo ňou potierame vonkajšie postihnuté miesta (napr. zranenia alebo nečistoty pleti).

Liečivá voda sa pripravuje najmenej 3 hodiny.
Pred použitím však nezabudnite kamene očistiť aspoň pod tečúcou studenou vodou, osušiť a na 24 hodín ho dať do suchej morskej soli kvôli dokonalej energetickej očiste.
Potom vezmite pramenitú vodu alebo nejakú neperlivú minerálnu vodu. Ponorte do nej vybrané kamene a nechajte vodu cez noc nabíjať ich vibráciami. Túto liečivú vodu môžeme používať zvonka, alebo užívať vnútorne ako elixír. Môžeme ňou potierať vonkajšie zranenia, odreniny a podobne. Doporučuje sa pri kožných chorobách a popáleninách. Pri hnačkách a žalúdočnej nevoľnosti užívame krištáľovú liečivú vodu vnútorne po dúškoch. Voda sa pije na lačný žalúdok ráno a pred každým jedlom.

Liečivé prírodné kamene

 

Krištáľ vyrovnáva, čistí a chráni auru, odstraňuje zábrany a blokády brzdiace voľný tok energie. Nabíja telo pozitívnou energiou, vitalitou a silou.

Krištáľ symbolizuje svetlo na Zemi, jeho očistnú a liečivú energiu. Negatívnu energiu odoberá a pozitívnou energiou nás nabíja…

Krištáľ nás zbaví nespavosti a postará sa o príjemné sny, pokiaľ ho umiestnime na nočný stolík. Do snov vnesie jasno a pozitívnu energiu…

Krištáľ lieči a zmierňuje bolesti, popáleniny a kožné ochorenia. Používa sa i k zastaveniu krvácania.

Krištáľ vnáša do duše jasno a čistotu. Nabíja nás neustále novou energiou a silou. Odstraňuje zábrany a blokády brzdiace voľný tok energie.

Krištáľ odstraňuje zábrany a blokády brzdiace voľný tok energie. Ruženín podporuje krvné cievy okolo srdca. Pomáha čistiť orgány tela.

Krištáľ lieči a zmierni bolesti, popáleniny a kožné ochorenia. Ruženín pomáha čistiť orgány tela, podporuje činnosť ľadvín a nadobličiek po ochoreniach.
 
Krištáľ nabíja telo pozitívnou energiou, vitalitou a silou. Ruženín zmenšuje vrásky a celkove potláča príznaky starnutia. Pomáha pri bolestiach hlavy.
 
 
 
Ruženín podporuje činnosť ľadvín a nadobličiek po ochoreniach. Zmenšuje vrásky a celkove potláča príznaky starnutia.
 
Ružová energia ruženínu podporuje krvné cievy okolo srdca. Pomáha čistiť orgány tela. Takisto potláča depresie, problémy hrdla, bolesti uší…
 
Ruženín vnáša mier a harmóniu do prostredia. Lieči zranené city, pomáha osamelým a opusteným. Pomáha pri anorexii, lebo podporuje sebalásku a sebaakceptáciu.
 
Ruženín vyvoláva miernosť, nežnosť a lásku. Je to kameň srdca a emocionálneho ozdravenia. Posilňuje vitalitu pohlavných orgánov a zvyšuje plodnosť.
 
Ruženín posilňuje vo vzťahoch partnerskú vernosť, no pomáha aj nájsť šťastie v láske. Ružová energia podporuje krvné cievy okolo srdca.
 
 
 
Ametyst detoxifikuje organizmus. Krištáľ nabíja telo pozitívnou energiou, vitalitou a silou. Ružová energia ruženínu zmenšuje vrásky a celkove potláča príznaky starnutia.
 
Ametyst detoxifikuje organizmus. Používa sa tiež na zmierňovanie bolesti a pri liečení vlasov, kože (akné) a zubov.
 
Ametyst dodáva silu, miernosť a vyrovnanosť. Pomáha pri problémoch, ktoré súvisia s dýchacími ťažkosťami a pľúcami a pri tráviacich problémoch.
 

Derivačné kúpele 

Ďalším spôsobom využitie liečebnej očisty pomocou vody sú derivačné kúpele.

Derivačný kúpeľ (ďalej len DK)  je jedinečný spôsob očisty organizmu prirodzeným spôsobom. Prebytočný balast odchádza z tela von formou stolice a moču.

Autorkou knihy Uzdravujíci síla vody, kde sú popísané postupy a tiež vlastné zozbierané skúseností, je France Guillain.

Derivačný kúpeľ je omývanie pohlavia studenou vodou, za presne stanovených podmienok. Postačí Vám studená voda a v priemere 10 minút denne.
Omývanie pohlavia sa uskutočňuje pomocou žinky a stojatej studenej vody v lavóre alebo bidete (nenahrádza ho sprcha). Vo vode nesedíme, sme v suchu počas celého kúpeľa. Aj z toho dôvodu nedochádza k prechladnutiam, zápalom močových ciest, či močového mechúra, ba práve naopak aj tieto ťažkosti pomáha riešiť. Teplota vody je 12-14°C, príjemne studená, nesmie však oziabať. Omývanie je v smere zhora nadol, nie naopak. Dĺžka derivačného kúpeľa závisí od veku a hmotnosti. U dospelých ľudí je dĺžka kúpeľa pri hmotnosti do 60 kg 10 minút, nad 60 kg 15 minút. Nad 70kg a pri väčších zdravotných po tiažach je možné omývanie predĺžiť až na 20 minút.  Derivačný kúpeľ je možné aplikovať najskôr dve hodiny po jedle a po jeho skončení dodržať polhodinovú pauzu na ďalšie jedlo. Počas kúpeľa sa odporúča byť príjemne a teplo oblečení, odhalená je len stredná časť tela, ktorú omývame. Po DK je nevyhnutné ísť do tepla na 10 minút (zaliezť pod perinu, v lete vyjsť na teplé slniečko alebo si dať teplú sprchu).

DK rieši rovnako fyzické telo ako aj psychiku. To čo sa deje v dnešnej, čoraz viac sa zrýchľujúcej dobe, je prehrievanie organizmu za pomoci viacerých faktorov. Najčastejšími z nich sú stres, zlé stravovacie návyky, psychická záťaž a i. Ochladzovaním organizmu cez jej prostrednú časť, napomáhame úprave termoregulácie  v organizme, čo má za následok, celkové zlepšenie zdravotného stavu.
Osvedčil  sa vo viacerých prípadoch, uvediem aspoň niektoré z nich: akné, astma, biele vlasy, bolesti, bradavice, drogy, ekzém, inkontinencia moču, nadváha, nespavosť, zápcha, závislosti na alkohole, cigaretách alebo káve, zuby.

 
Sami môžme byť lekármi vlastného tela 🙂

 

 

18 replies on “Liečivá voda”

Tak túto knihu mám…a je úžasná 🙂 ibaže akosi mi nieje jasné…čo znamená omývať pohl. orgány v smere zhora na dol (teda viem čo to znamená), ale u ženy mi to robí akosi problém. Ak by to bolo povedané z predu do zadu smerom ku konečníku, tak rozumiem…ale z hora na dol??? To čo mám začať od pupku??? 😀 😀 😀

Páči sa mi

Mirka je tým myslené to isté, len každý sa vyjadrujeme inak. Teraz rozmýšlam ako mi vysvetlovala mamina, keď som bola malá používať toaletný papier , tiež to bolo v tom smere ale to vysvetlenie si už nepamätám 😆
Teda začneš od lonovej kosti.

Páči sa mi

Prosím môžem sa spýtať ako to myslely že energiu z kamienka prenesieme na vodu.
To znamená že kamienky stratia už tú energiu a bude iba vo vode ?
Alebo že bude energia i vo vode aj vov kamienkoch ?

Páči sa mi

Asi ťa nechápem…koho chceš čistiť…seba ci kamienky…minerálne kamene majú svoje chemické zloženie a vďaka nemu obohacujú vodu o svoje prísady. Ak chceš piť vodu s pár zrnkami morskej vody, môžeš aj to…ale kamienky k tomu nemiešaj.

Páči sa mi

Prečítala som si text o liekovej vode. Písalo tam že mám pre dokonalú energetickú očistu vložiť kamienky do suchej soli a ja sa pitam či ich musím dať do suchej soli či náhodou nestačí dať ich do vody zo soľou.
Očistiť kamienky nie ľudí.

Páči sa mi

Dnes som skusila niečo ako vyladovanie sa na krystale s prosbou o liečenie na tejte stránke http://www.atarot.cz/mineraly/krystaly-a-lecive-rostliny prvých niekoľko sekúnd alebo minútu sa začalo niečo diať neviem čo to bolo nepočula som jeho zvuk ani nič také len som cítila na hrudi že sa niečo deje nevedela som čo len som vedela že sa niečo deje cítila som to . Potom som to nechala a bola som o niečo plná energie proste niečo neuveritelné . Mal veľmi rýchli účinok . čo to bolo ?

Páči sa mi

🙂 Ja som teras pri mori a vždy ked prídem na ubytovňu som úplne unavená štastie že som si tam zobrala kamienky 😀 Sú totiš v priesvitnom vrecúšku a ked sa ho chitím už tak veľmi unavená nie som . Je to super pocit niečo neuveritelné .

Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.