Kategórie
Energia

Upíri…

Upíri medzi nami:

 Rozprávok či hororových príbehov sme sa mnohí napočúvali viac než dosť. Podaktorí sme takéto príbehy hodili za hlavu a uložili do kategórie výmysly a niektorí sme ostali fascinovaní existenciou “naddruhu”, vyššej kategórie človeka, posledného kúska potravinového reťazca. Nech je tak či onak, väčšina vymyslených príbehov má v sebe vždy minimálne percento reálneho základu. Naozaj existujú ľudia, vyznačujúci sa charakteristikami, ktoré sú príznačné pre upírov? Je dosť možné, že vôbec celú kauzu okolo vampírizmu spôsobila číra nevedomosť v čase, kedy poznatky v oblasti zdravotníctva boli mizerné.

Nemožno sa preto čudovať, že podobne ako pri „hone na čarodejnice“, kde na manipuláciu ľudu stačilo máličko vybočovať z radu a už sa pálilo na hranici, aj pri vzniku fenoménu vampírov stačilo byť postihnutý zriedkavou, no vážnou chorobou. Preto ak chcete nájsť v súčasnosti človeka zodpovedajúceho klasickému popisu upíra, zväčša bude tento trpieť nezvyčajným duševným či telesným ochorením. „Skutočného upíra“ spoznáte podľa bledej až mŕtvej pokožky, krvi okolo úst a výlučne nočného „života“. Renfieldov syndróm Známy aj pod názvom klinický vampírizmus, je psychická porucha, ktorá môže prejsť do veľmi vážnej psychickej choroby a u človeka sa vyznačuje neovládateľnou chuťou na krv. Väčšinou postihuje mužskú časť populácie. S takouto poruchou sa možno narodiť alebo sa objavuje po vážnom traumatickom zážitku, ktorý nie je postihnutá osoba schopná spracovať a to najmä v útlom veku, kedy sa vyvíja ľudská osobnosť a charakterové vlastnosti jedinca. Napríklad traumatizované a týrané deti si sajú krv z otvorených rán a to sa im zapáči. Problém ale vzniká až časom. V detstve je krv pre dieťa zaujímavý objav, v puberte sa spája so sexuálnym vzrušením a v dospelosti pitie krvi predstavuje rituál moci a kontroly nad ostatnými. Jedinec najskôr nachádza záľubu v pití vlastnej krvi, časom sa zameria na menšie zvieratá s cieľom ochutnať ich krv alebo konzumuje surové mäso. V konečnom štádiu mu ale toto nestačí a je posadnutý ochutnávaním ľudskej krvi, či už ľudí zo svojho okolia alebo si vyberie za zdroj krvnú banku. Porucha v tomto štádiu môže spôsobiť u človeka aj schopnosť vraždiť. Porfýria „Skutočného upíra“ spoznáte podľa bledej až mŕtvej pokožky, krvi okolo úst a výlučne nočného „života“. Porfýria je choroba, ktorá so sebou nesie komplikácie príbuzné charakteristike upíra. Je to dedičné alebo získané metabolické ochorenie spôsobené poruchou tvorby hému, štrukturálnej zložky krvných farbív, čím sa v organizme hromadia medziprodukty hému – porfyríny. Príznaky poruchy v pečeni zahŕňajú postihnutie tráviaceho traktu, správania a nervového systému. Ak sa choroba lokalizuje v červených krvinkách, postihnutie sa objavuje na pokožke a prejavuje sa zvýšenou citlivosťou na slnečné žiarenie, vznikajú opuchy a pľuzgiere. Objavujú sa aj zmeny v psychike ako dezorientácia, zmätenosť, halucinácie, depresia, šok. Po prekonaní choroby je možné vrátiť organizmus do pôvodného stavu ale poškodenia môžu byť aj trvalé.

Psychický upír:

Je to asi najreálnejší prípad, s akým sa môžete stretnúť. Ide o fenomén takzvaného energetického vampírizmu, kedy z vás iný človek vysáva energiu, čo pocítite na základe vlastnej slabosti, ospalosti a vyčerpanosti. Nakoľko v našej legislatíve nemáme podchytené zákroky proti takýmto typom ľudí, bude pre vás najjednoduchšie sa takýmto ľuďom vyhýbať. Pre vaše vlastné dobro, alebo vyhľadať niekoho, kto sa venuje SRT. Terapiu SRT je možné aplikovať aj domácim zvieratám. Súčasne je možné vyčistiť od negatívnych energií a emócií aj priestory domu, bytu či kancelárie.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.