62f12632eb_90207199_o2Každý sa občas cíti biedne, ale väčšinou jeho stav únavy a vyčerpanosti spôsobia činnosti, ktorým sa venuje a tým sa vysiľuje. Práca, rodina, kolobeh rôznych činností. Stáva sa , že občas niekto pocíti náhlu únavu, či vyčerpanosť len tak z ničoho nič. Môj prípad. Vždy som bola plná síl, sršila som hyper aktivitou a až na večer som unavená po celom dni ľahla k TV a naberala nové sily. Dnes som sa zamyslela nad sebou, lebo náhle do obeda sa môj stav veľmi zmenil. Bytosti pri mne sa zase na mne zahrávali, najskorej spôsobili pocit chladu a potom únavu- nechuť  až nečinnosť. Do obeda som bola plná energie, aktivity, cesta do mesta, radosť z vybavenej práce a potom táto zmena. S nikým negatívnym som do styku neprišla, takže možnosť, že by ma obral o energiu niekto z kolegov  sa vylučuje. To isté začali robiť aj večer, keď ľahnem do postele. Zbavia ma prebytočnej energie, ktorá mi ešte zostala a ja ani neviem ako zaspím a cítim celú tiaž tela.  Nemusela som sa ani fyzicky cez deň unaviť. Sama som si spomenula na obdobie, keď som začala s kyvadlovaním, že vždy , keď som skončila, tak som mala pocit, ako by ma niekto obral o energiu. Ruky nohy mi  náhle oťaželi a ja som nevládala. Časom som si na to zvykla a prestala tomu venovať pozornosť. Dnes sa mi tieto myšlienky oživili v pamäti s tým, keď som si uvedomila ako sa so mnou zahrávajú.

 Napadlo mi, že nedám im šancu a jediná možnosť ako z toho von je aktivita. Nepodávať sa tomu, pozbierať všetky sily nahodiť úsmev a isť ďalej. Vygooglila som si ako si chrániť našu  energiu a naskočil mi článok s radami, ktoré sem prikladám. Síce sú to rady pred ľudskými energetickými upírmi, ale keď som v tých radách uvidela nadpis… Usmievajte sa a nenechajte sa do ich hry vtiahnuť!..tak som sa potešila a uvedomila som si , že ma intuícia nesklamala. Nepripúšťať si nič, ísť ďalej a s úsmevom.

Tu je článok , ktorý som našla na internete.

„Energetickí upíri“ Z času na čas sa objavia v živote každého z nás. Je potrebné sa naučiť s nimi efektívne jednať, a to najlepšie skôr, ako sa v takejto situácii ocitnete. Pokiaľ sa na to nepripravíte, pripravia vás oni o vašu cennú energiu či už si toho budete plne vedomí alebo nie. Tiež majú silný vplyv na to, či sa nám podarí naplniť svoje sny a priania. Keď si však budete sami sebou istí, nikto – pokiaľ to vy sami nedovolíte – vám vašu energiu neodsaje… Negatívni ľudia sú ako čierna diera. Ako blesk z čistého neba sa objavia a vysajú z vás všetku energiu. Aj keď sa snažíte zostať pozitívne naladení ich negativita vás oberá o životnú energiu, začnete byť vyčerpaní a koľkokrát sa vám môže stať, že upadnete do depresie. Čo ale s tým? Ako prvé je potrebné zvážiť, kto z ľudí, s ktorými sa v živote stretávate, je „negatívny“. To však nemusí byť také ľahké, ako sa na prvý pohľad zdá. Niektorí ľudia sa zdajú byť milí a príjemní, avšak v skutočnosti to sú akýsi „energetickí upíri“. Ako ich spoznáte? • máte odrazu pocit, akoby ste boli vystavení nejakému neviditeľnému nebezpečenstvu • cítite se neistí, nervózni, alebo tzv. „v strehu“ • pociťujete mrazenie, naskakuje vám husia koža aj keď je teplo, tešíte sa že sa rozlúčite • prichádza na vás nevoľnosť Medzi týchto ľudí patria tí, ktorí sa neustále na niečo sťažujú, nezavrú ústa ani na chvíľu a nepustia druhého k slovu, dramatizujú a preháňajú, stavajú sa do pozície obetí, ktorým nie je pomoci, celý svet sa postavil proti nim, nikto ich nemá rád atď. Tiež si všímajte, o čom hovoria. Hľadajú na všetkom neustále nejaké chyby? Sťažujú sa bez toho, že by pre zlepšenie stavu niečo urobili? Akonáhle zistíte, kto z vás vysáva energiu, môžete vykonať opatrenia, ako sa pred ním brániť.

Návrh desiatich stratégií:

Odkiaľ ich negativita pochádza? Rozumiete vôbec tomu, prečo je dotyčná osoba tak negatívne naladená? Pretože nemá rada svoju prácu, je frustrovaná, cíti sa chytená do pasce, chýba jej sebevedomie – takže jediný spôsob, ako ho získať, je druhých zraňovať a urážať? Ak objavíte príčinu, ľahko ich prístup k okoliu pochopíte. Niekto sa domnieva, že jediný spôsob, ako niečo dosiahnuť, je pomocť si manipuláciou. Myslia si, že keď nebudú nariekať a sťažovať sa, nikto ich nebude počuť a nevenuje im potom pozornosť. Nezabúdajte, že ich správanie je odrazom osobnosti a prezrádza, s čím sa stretavajú; odraz toho, čím ste vy, to určite nie je!

Usmievajte sa a nenechajte sa do ich hry vtiahnuť!

Akonáhle začnú so svojimi unariekanými prejavmi, len sa usmievajte a vôbec to nekomentujte. Nenechajte sa do ich problému zatiahnuť. Pokiaľ môžete, odíďte z miestnosti. Negatívni ľudia sa vás pokúšajú vytočiť, aby si z vás mohli „cucnúť“ energiu. Nechyťte sa do ich nastraženej siete negativity. Vydržte v pozícii pozorovateľa. Ako pomôcku si môžete v sebe hovoriť, že vás mrzí, ako je táto osoba nešťastná – pošlite jej svetlo. Keď ho prijme, je to dobre, pokiaľ nie, nie je to váš problém.

 Navrhnite, aby ste sa začali baviť o niečom peknom

 Hneď ako sa dostanete k slovu, spýtajte sa napríklad, čo pekného dnes dotyčný prežil. Niekto si vôbec neuvedomuje, že sa chová negatívne. Jednoducho v takomto prostredí vyrastal a žije, takže sa to pre neho stalo prirodzené a tak povediac životným štýlom. Keď to nenápadne pripomeniete, je tu nádej, že si to možno dotyčná osoba uvedomí a začne myslieť trochu pozitívnejšie. Pre chronických „sťažovateľov“ a permanentné obete tak nayvše prestanete byť príťažliví.

Predstavte si, že..

 Predstavujte si sami seba ako vás obklopuje biele svetlo (alebo že ste zahalení do ochranných krídel anjelov). Môže sa to zdať ako drobnosť, ale schválne to vyskúšajte a uvidíte, že to funguje. Zistíte, že sa vašej energie nemôžu dotknúť, pretože sa bránite ochranným štítom bieleho svetla. Táto technika je účinná i v prípade, keď negatívnou osobou je niekto, s kým sa nemôžete prestať stýkať. Tiež je možno osvedčenou pomôckou hovoriť si v sebe „Len keď to dovolím!“ – čo znamená, že nikto nás nemôže energeticky zraniť, pokiaľ mu to my sami nedovolíme.

 Je to znamenie?

Ak ste na duchovnej ceste, rovnako zvážte, či to nie je znamenie k odchodu a posunu dalej. Niekedy „osud“ do cesty posiela „nepríjemných“ ľudí, keď sme sa v nejakej situácii ustálili a neprináša nám nič nového. Takáto osoba môže byť niečo ako posol, aby sme sa nenechali chytiť do zlatej klietky a pokračovali ďalej v napĺňaní svojho sna. Tento typ ľudí nám vlastne preukazuje službu, pretože nám poskytujú „nakopnutie“, aby sme sa konečne rozbehli ďalej.

 Čo to vypovedá o vás?

Negatívny človek sa z vás snaží vydolovať nejakú reakci. A jediná možnosť, ako to môže docieliť, je nájsť vašu Achillovku, vaše zraniteľné miesto. Často to bývajú pocity viny alebo výčitky, ľutovanie niečoho, čo ste (ne)urobili, pripomínanie vašich minulých chýb, aby ste cítili vinu či ľútosť, alebo aby ste získali dojem, že vás nikto nemá rád – čiže nie ste dosť dobrí. Na rade je položiť si otázku: „Prečo sa ma to tak dotýka?“ Niekedy sa môžete o sebe mnoho dozvedieť vďaka rozboru pocitov, ktoré vo vás negatívny človek vzbudzuje. Naviac tým, že si to uvedomíte a začnete na tom pracovať, pripravujete tieto osoby o ich „energetický zdroj“.

Potreba pocitu dôležitosti

 Zvážte, či to, že trpezlivo počúvate sťažnosti druhého nie je maskovaným pocitom, že chcete byť užitoční. Máte pocit, že vás ten druhý potrebuje? Pokiaľ áno, tak sa snažte sami seba viac ohodnotiť a zistíte, že se vám to už tak často nestáva. Vyberajte si, komu pomôžete. Keď totiž budete len bútľavou vŕbou, ktorej druhí zverujú svoje neustále sťažnosti, potom tým nikomu nepomôžete. Dobrým testom je skúmanie pocitov, ako sa cítite hneď po tom, čo ste niekomu „pomohli“. Ak ste vyčerpaní, otrávení, znechutení alebo smutní, potom ste im dali len kus svojej energie. A to nikomu z vás neprospieva.

Odpovedajte stále dokola „Ja viem, hmm, ale prosím ťa, apod.“ To vám pomôže vytvoriť si ochrannú bariéru, akúsi stenu, a druhého by to malo teoreticky prestať baviť. Je to síce iba teória, ale pokiaľ vám ostatné možnosti zlyhajú stojí to za vyskúšanie.

Vaša chyba to nie je

 Možno máte dojem, že by ste problémy toho druhého mali vyriešiť, alebo im v tom aspoň pomôcť. Ovšem vy nie ste za negativitu druhých, ani za ich život zodpovední. Nemusíte sa cítiť vinní, keď oni sú nešťastní. Zbavte se potreby im pomáhať alebo za nich riešiť ich záležitosti. Oni rovnako žiadne riešenie nehľadajú; chcú len vašu energiu, takže musíte byť silní a nedať im ju. Môžete im skúsiť povedať, že máte nejakú prácu, a tak ich nemôžete dlho počúvať. Pokiaľ na to nedbajú, rázne hovor ukončite. Možno sa vám to na prvý pohľad javí ako bezohľadné a neláskavé, ale prečo by ste sa nimi mali zaoberať keď vám to len uberá energiu. Ak se obaja ocitnete na dne, kto vám pomôže potom naspäť nahor?

Udržujte si elán a sústreďte sa na svoju vlastnú energiu Tým, že sa budete snažiť zostať vitálni a budete si predstavovať, že ste pod ochranou, pomôže vám to udržať sa v harmónii a nepustiť si druhých príliš blízko k telu. Tiež platí pravidlo, že čím menej pozornosti negatívnym ľuďom venujete, tým menej ich k sebe budete priťahovať.

Nikdy nestrácajte z očí svoj životný cieľ: pokoj, harmóniu a radosť. Vy ste tvorcom svojho sveta.  😀

Reklamy