Kategórie
Liečenie

EFT…

EFT-Tapping-Points-lady EMOTIONAL FREEDOM TECHNIQUES – EFT

Je vysoko účinná liečebná, terapeutická a osobnostný rozvoj podporujúca metóda založená na odstraňovaní energetických bloko vyvolaných – stresom, emotívnym napätím, kolíznymi presvedčeniami,psychickou alebo (aj) fyzickou vyčerpanosťou, závažnými životnými udalosťami.

História EFT:

Počiatky metodiky Emotional Freedom Techniques (EFT) siahajú do obdobia pred viac ako 5000 rokmi. V tomto období boli v čínskych Šaolínskych a Taoistických kláštoroch po prvý krát zaznamenané objavy meridiánových máp. Z týchto „tajných máp“ sa neskôr odvíjali vetvy lekárskeho a terapeutického umenie založené na práci s energetickými dráhami a energetickými bodmi známe dnes ako: Akupunktúra, Akupresúra, masáže Shiatsu alebo Reflexológia.Novodobé korene EFT siahajú do roku 1970, kedy americký psychológ Roger Callahan vyvinul terapeutickú metódu TFT (Thought Field Therapy). Táto metóda zahŕňala prácu s 365 akupresúrnymi bodmi ľudského tela. Ich poklopkávaním dochádzalo k  obnoveniu prúdenia energií v ľudskom tele a tým aj k odstraňovaniu problémov a bolestí.V 90-tych rokoch bola technika TFT za pomoci poznatkov z akupunktúry, kineziológie a psychológie zdokonalená a zjednodušená Gary Craigem. Nová metóda dostala pomenovanie Emocional Freedom Techniques.

Cieľ nápravy: vrátiť každému jedincovi, čo mu bolo dané do vienka v čase  narodenia – zdravie, energia a túžba po plnohodnotnom bezbolestnom napredovaní životom. Zámerom je ukázať (možno novú a neobvyklú) cestu ku zdraviu – vo všetkých  podobách každému, kto o to prejaví záujem.

Oblasti, kde je možné EFT použiť:

Rôzne typy fóbií – úprava telesnej hmotnosti – panické strachy –traumy zo sexuálneho zneužívania –depresie – rôzne typy závislosti -vysoký krvný tlak – migrény – bolesti hlavy – chronická únava – svalová dystrofia – bolesť (aj chronická) – reumatická artritída – Diabetes –stavy náhlej úzkosti – poruchy príjmu potravy – problémy vo vzťahoch (práca, priateľstvo, rodina, láska atď.) – kontrola pocitov hnevu a zlosti – reakcie a chovanie detí – dyslexia – alergia – astma – nespavosť –sebaúcta – seba ocenenie – seba láska – športová a profesijná výkonnosť – štúdium – progresívne myslenie – hojnosť– odpútanie sa od minulosti –strata motivácie a mnoho ďalších oblastí

Metóda použitia:

EFT sa dá jednoducho popísať ako akupunktúra bez ihiel. Je to nebolestivá metóda ktorej sú ihly nahrádzané jemným rytmickým poťukávaním prstami v oblasti tváre, hrudníka a ruky .

Pomôcka: EFT manual

Zdroj a viac informácii: http://agenturaradost.wbl.sk/EFT.html

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.