Kategórie
Astrálne cestovanie

Astrál…

Astrální sféra

Jako se naše fyzické tělo pohybuje po fyzické zemi, tak i astrální tělo potřebuje svojí atmosféru, nějakou onu zemi. A tak se dostáváme k otázce, co jest astrálí sféra, nebo prostě astrál. V lexikonu magie můžete najít definici: nevnímatelná substance ve vnímatelném světě. S tím si pravděpodobně nevystačíme. Ikdyž přecházející definice je správná, přece jen potřebuje trochu doplnit. Astrální sféra je opravdu sférou procházejíc naším hmotným světem, je vším ve všem. Matematicky vyjádřen je nadmnožinou našemu hmotnému světu. Stejně jako atomy a molekuly jsou všudypřítomné (ale hmotné!), tak i astrální sféra je všudypřítomná. Je to něco jako nadsvět našeho skutečného světa. Ovšem s určitými rozdíly. Zde na naší zemi dýcháme kyslík, u moře má tlak 101.25 kPa. Vzduch je tam hustější, oproti například vrcholu vysoké hory, kde je tlak menší, hůře se tam dýchá. Vzduch na takové vyšší hoře je tedy o mnoho jemnější , ale stále přístupný. A tak zákonem analogie můžeme dospět k závěru, že s astrální sférou je to také tak. Ovšem tam venku není žádné nahoře a dole!!! U astrální sféry se používá údaj hustoty vibrací. Sama astrální sféra se může rozdělit minimálně na další tři podsféry rozděleny opět podle hustoty, s plynulou návazností.
 
 Astrální cestování
 Nevěříte na duchy, nezdají se vám opakovaně stejné sny. Ale přesto schopnost “opustit” své tělo a astrálně cestovat v prostoru a čase má každý.
 
Astrální cestování – co to je?    
 Zjednodušeně řečeno se astrální cestování dá popsat jako vědomé oddělení duše od těla. A dokonce jsme toho prý schopni všichni. Jakým způsobem to funguje? Zatímco tělo odpočívá – spí nebo je v transu – vaše astrální telo je schopno z něj “vystoupit” a cestovat, poznávat jiné světy a místa.
 
Astrální cestování a sny  
 Ve spánku může naše mysl řešit problémy a komunikovat s vědomím. Většina snů je tak nevědomým astrálním cestováním. V průběhu noci se totiž běžně dostáváme do stavu, kdy náš duch alespoň do určité míry opouští tělo. Rozdíl mezi našimi sny a vědomým astrálním cestováním je ten, že sny většinou hned zapomínáme a naše vědomí je omámené a nejasné, ale astrální cestování se děje vědomě. Vyžaduje trpělivost a cvik.     
  
 Astrální cestování – zkuste to 
  • Zkuste najít vhodný okamžik, kdy se ocitnete v klidu, v přítmí, v pohodlném oděvu a nic vás nebude rušit.
  • Nezkoušejte to, když nejste v psychické pohodě, jste unavení.
  • Lehněte si a snažte se uvolnit. Myslete na každičký sval svého těla, jak se uvolňuje. Začínejte od konečků prstů u nohou a postupujte výše. Zhluboka dýchejte.
  • Dostaňte se až na hranici spánku. Po prvních pokusech se vám asi podaří usnout, ale nevzdávejte to. Pokud se vám začnou myslí honit obrazy – jste v hypnogogickém stavu.
  • Vnímejte to, co se odehrává uvnitř vás samých, nevnímejte vnější vlivy.
  • V této fázi dochází k navození vibrací. Proč k nim dochází, není zcela zřejmé. Projevují se jako brnění.
  • Soustřeďte se na dýchání a prázdno před sebou. Vibrace nechte prostupovat celým svým tělem.
  • Koncentrujte myšlenky na svůj záměr: opustit tělo.

K opuštění těla se doporučují dvě metody:     

První je tzv. vylétnutí, kdy poté, co ucítíte vibrace, myslíte na to, že vaše tělo je stále lehčí a lehčí. Pokud si udržíte tuto myšlenku a nenecháte se vyrušit žádnou jinou, vylétnutí přirozeně následuje.
Druhá metoda je metoda kroužení. Zkuste své tělo v mysli převracet, jako když se převalujete v posteli.     

Samotné cestování se uskutečňuje pouze na základě síly vašich myšlenek a je jasné, že to chce praxi. Pokud však raději stojíte nohama na zemi a necháváte se překvapovat jen sny  je to dobře. Ostatně o astrálním cestování je lépe se poradit se zkušeným člověkem, který vám poví své.     

První astrální cesta.  

 

Je to zážitek na který nikdy nezapomenete a který budete chtít opakovat znovu a znovu
Je pár věcí na které chci upozornit. O astrální cestování se nepokoušejte v přílišném vlhku a za bouřky. Někteří lidé tvrdí, že za bouřky lze bezpečně cestovat, pokud před cestou ponoříte ruku na několik minut do nádoby s vodou, ale já bych to neriskovala, a astrální cestu odložila na jindy.
Měli byste si zvolit dobu, kdy nebudete nikým rušeni. Přímo před cestou nejezte, ale neměli byste pociťovat ani hlad. Mnoho lidí leží při cestování v posteli. Je to logické, protože odsud se vydáváme na skoro všechny svoje astrální cesty ve spánku. Raději si ale zvolte křeslo, protože byste mohli pri relaxaci usnout dříve, než začnete vůbec cestovat.
Než začnete pripravte si tužku a papír, abyste si mohli ihned po návratu zapsat své dojmy. Můžete též provést malý rituál na ochranu svého těla po dobu, kdy od něj budete vzdáleni. Existuje celá řada způsobů. Zvláště užitečná je sůj a voda. Koupel ve vodě s trochou soli tedy skýtá vynikající ochranu. Doporučuji cestovat ve vzdušných šatech.V pokoji by mělo být teplo asi 20stupňů.
Nekřižte ruce ani nohy – pokud je křížíte, podvědomě se tak držíte zpátky. Proto je důležité mít nohy a ruce uvolněné. Je třeba, aby vaše astrální cesta měla ňejaký cíl. Poprvé je to celkem snadné. Vašim cílem je opustit vaše tělo a vznášení maximálně několik cm od něj.
Při 1. cestě je důležité neopouštět svůj pokoj. Proveďte postupnou relaxaci. Až budete naprosto uvolnění, soustřeďte se na dýchání. Uvědomte si své tělo ať už je kdekoliv. Uvědomte si místnost ve které se nacházíte a vaše vědomí. Vaše mysl musí zůstat klidná a uvolněná. Myslete na cíl své astrální cesty a na to, jak je důležité abyste ji vykonali.
Nyní zaměřte svou pozornost na čelo a nechte svou mysl, aby se v tomto místě oddělila od těla.Pravděpodobně budete mít pocit, že se propadáte nebo vznášíte. Ze začátku vám ti bude nepříjemné, ale nechte věcem volný průběh a nebojte se, strach vás může stáhnout zpět do fyzického těla. Někdy to jde hladce na poprvé a jindy to naopak trvá. Největší potíž je v tom, že někteří lidě často zazmatkují jakmile ucítí, že klesají anebo se vznášejí. Jakmile ucítíte, že klesáte skrze povrch vašeho lůžka, je to jenom dobre. I zde platí, že ten první pokus je nejtěžší. Je skvělé, pokud se vám podaří astrálně cestovat hned napoprvé, ale vězte, že některým lidem to trvá i 4měsíce zkoušení, než se to naučí.
Předpokládejme, že se vám povedlo úspěšně opustit vaše tělo a že se teď nad ním vznášíte. Nyní si v duchu přejte ocitnout se v rohu místnosti. V okamžiku budete tam. Osahejte si stěny, a přesvědčte se, jak pevné a poddajné se vám zdají. Záleží to od toho, jak pevného astrálního dvojníka máte. Postupně navštivte všechny rohy místnosti. Nakonec si představte, že se vracíte zpět do svého fyzického těla. Tento návrat bývá někdy klidný, jindy se však může zdát prudký. Doporučuji se vracet pomaleji, ale i při hladkém dosednutí na podlahu nejspíše pocítíte náraz. Všeobecně platí, že čím dál jste od svého fyzického těla, tím je otřes větší. Po návratu do těla zůstaňte chvíli ležet. Potom si zapište svoje zážitky a pocity. Jakmile se vám cesta zdaří, budete si ji chtít co nejdříve zopakovat, ale radím vyčkat 24hodin, protože je to přeci jen psychický nápor a i organismus potřebuje čas na vzpamatování se.  
    

Astrální cestování pro ještě pokročilejší:    

 

Výpravy do jiných světů     

Nyní když si při astrálním cestování jiř důvěřujete a cítíte se uvolnění, nadešel čas vydat se na průzkum do jinch světů. Vzpomeňte si na období, které vás nejvíce fascinovalo. Pečlivě rozvažte kam se chcete vydat a proč.
Jakmile opustíte tělo, řekněte si kde chcete být, a ihned se v čse a prostoru přenesete do období, které jste si přáli vidět na vlastní oči. Až budete na místě podívejte se, co máte na sobě. Obvykle to bude odpovídající dobový oděv, avšak pakliže ne, stačí o něj pouze požádat a ihned budete náležitě přioděni. Takovéto cestování v čase není nijak nebezpečné. Kdykoliv si budete přát, můžete se okamžitě vrátit do svého fyzického těla. Ve skutečnsti bývá zvykem že se v těle ocitnete mnohem dříve, než jste si vůbec přáli. 
Je něco, co byste chtěli říct příbuzným, nebo přátelům, kteří už nejsou naživu? Vraťte se o několik let zpátky, abyste je mohli znovu spatřit a říci jim, jak je máte rádi. Na astrální pláni je možné navštěvovat zemřelé příbuzné i přátele. Namísto toho, abyste se s nimi setkali ve fyzickém světě, s nimi můžete promlouvat ve světě astrálním. Dozvíte se tak spoustu věcí. Připadá mi zajímavé, že můžete bez zábran hovořit s lidmi z různých dob a kultur. Jazykové bariéry v astrálním světě totiž neexistují. Toužíte se podívat do bodoucnosti? Jednoduše udejte místo a čas a hned se tam ocitnete. Chcete vědět, jak bude vypadat váš život za deset let? Posuňte se o tuto dobu vpřed, a přesvědčt se na vlastní oči. Nejste-li spokojeni s tím co vidíte, zeptejte se, co je třeba změnit. Všichni bychom toho v životě dokázali mnohem víc, kdybychom vděli, co je zapotřebí změnit, aby vaše budoucnost byla jiná.  Někteří astrální cestovatelé zažívají setkání s tzv. pomocníky. Jsou to lidé, kteří o ně během astrálního cestování pečují. Tito lidé pokaždé vypadají jinak a i vnímání některých lidí pro ně se různí. Já třeba zatím žádného nepotkala.
Nepochybně to vypadá, že existují astrální cesty dvojího druhu. Ty první zkoumají svět, který je v každém směru totožný s tím naším a druhé, které podávají svět mystický, plný mnoha odlišných realit. Nekteří lidé si své astrální cesty vysvětlují jako návštěvy paralelních světů, kde je vše stejně jako v našem fyzickém těle, avšak zároveˇv jiné. Por většinu lidí je tent paralelní svět téměř totožným s naším každodenním světem.
 I v astrálním světě s vyskytuje láska a to v mnoha podobách. Máte-li hluboký vztah k někomu, kdo zemřel, můžete v něm pokračovat a navštěvovat milovanou osobu na druhém břehu. Ve vztau je možno pokračovat, jste-li od sebe z nějakého neznámého důvodu vzdáleni. Nemáte-li partnera ves vém fyzickém, můžete jej najít ve světě astrálním. Avšak buďte opatrní, stejně jako ve světě fyzickém , tak i ve světe astrálním si musíte dát pozor, a dobře si vybírat. Až budete cestovat častěji, zjistíte, že astrální svět bývá osamělým místem, kde si mnohdy není s kým popovídat. Řada lidí věří, že astrální milenec je někdo, koho jste již znali milovali v jednom z vašich minulých životů. Takového člověka snadno poznáte, hned jak ho najdete. Spolu potom budete moct cestovat do míst, které pro vás v minulosti mnoho znamenaly. Výpravy do astrálních světů vám přinesou mnoho úchvatných zážitků. Vaše vědění a porozumění nesmírně porostou. Ostatní si toho nejspíše všimnou, ale je zcela na vás, zda jim o svém počínání řeknete nebo ne.     

Zdroj: http://www.alue.cz/

  

 

   

 

       
 
 
 
 
 

     

 

   

 

         

     

       

  
 
 
 
 
 
 

   

     

   

 

   

  
 

 

     

 

20 replies on “Astrál…”

… toto je skvelý článok, ďakujem, vyskúšam 😀 PS: to s tou vodou, namočením ruky alebo kúpeľ vo vode so soľou mi pripomína film Constantine, hrá tam Keanu Reeves 😀

Páči sa mi

Ten film som nevidela. Niekto si dáva aj do rohov miestnosti soľ pre ochranu. Ja skúšam všetky metódy, ktoré som objavila na nete, ale zatiaľ sa mi nedarí. Zrejme všetko chce svoj čas a určite sa mi to raz podarí. 😀

Páči sa mi

vravíš film Fontána? to nepoznám, skúsim si ho stiahnúť. Kto tam hrá zo známych hercov? Aby som nestiahla nejaký iný, napr. Fontánu pre Zuzanu a tak… 😀

Páči sa mi

Hore v komentáry som ti dala link, kde som o tom filme písala a sú tam aj ukážky z filmu v 2 videách. Je to veľmi pôsobivý film, aj Minne si ho sťahoval a pozeral. je tam aj link na stiahnutie, ak by sa ti páčil. No mňa očaril.

Páči sa mi

Kvetka, toto neviem, v astrále som bola len 1x vedome. Neviem, či sa dajú zhmotniť takéto veci aj do astrálnej roviny. Nedávno som riešila problém s malým chlapcom, nebudem opisovať o čo konkrétne išlo, ale známa mi odpísala, že sa teraz zhmotňuje všetko možné. Ak niečo také si v astrále videla , tak to tam je. 😉

Páči sa mi

Lebo vnímaš už energiu tretieho oka..iná energia vedomia…ja len cítim vibrácie tejto úrovne, nepočujem zvuky. A možno je to tým, že si už čiastočne odlepený od tela a počuješ zvuky inej sféry. Keď ma to ťahalo do astrálu som len cítila silné vibrácie..čim bližšie som bola k tomu, kto ma vyťahoval, tým silnejšie boli a bolo počuť, akoby pišťanie.Alebo je tu niečo tretie a to ja neviem. 😀

Páči sa mi

Dakujem ale chcela by som sa ešte niečo spýtať sníval sa mi sen bol tam živí žabiak a rozprával sa so mnou o astrále dal mi najake pero a dal nan nejaký sliz alebo krv už si nepamätám povedal že ak to dám nejakému inému zvieraťu bude zo mnou komunikovať bol to zvláštny sen veľmi cítim že to niečo znamená len neviem presne čo . prosím mohli by ste mi to povedať ak viete ?
budem veľmi vdačná.

Páči sa mi

Gabika…zvieratá v nás sú o našej pudovej stránke, teda o všetkom, čo nás ovláda k túžbam a uspokojeniu..jedlo, sex a iné závislosti. Žabiak je symbolom premeny v tebe, nejakej transformácie, ktorej si si vedomá, ale aj nie. On sám ťa nabáda, že ak sa zbavíš svojho ega(krv-ego, sliz-sperma) môžeš sa naučiť komunikovať so svojou pudovou časťou, teda pocitmi tela, ktoré ti dávajú najavo tvoje prejavy. Ja vidím vo snoch, ako ma pudy ovládajú občas a vtedy si uvedomím, že ich mám zosílené a mala by som v sebe povýšiť svoju citovú časť, alebo duchovnú. Pero je falický symbol, takže to bude asi súvisieť s tvojou sex. stránkou. Sama vieš o akú závislosť zrejme ide a ktorú máš spracovať. 😉

Páči sa mi

len trochu nechápem trochu tej premene – transformácie vo mne to sa myslí ako na žabiaka ? A ak na žabiaka tak čo to znamená?
Trochu to mu nechápem môžeš mi to trochu objasniť ? 😀

Páči sa mi

Nie ide o tvoju premenu, zmenu myslenia, vnímania niečoho v tebe. Vývoj žaby začína vajíčkom, potom je žubrienka a nakoniec žaba a u nás je tiež vývoj vedomia, čím viac ho rozvíjame, tým si uvedomujeme veľa vecí na sebe a vnímame veci už inak. Astrál predstavuje vyššiu rovinu, zväčša ide o rovinu, kde sú ťažké energie,(duchovia, entity) čím sú však vyššie tie roviny, tým sú čistejšie , tie nízke sú však dosť zaťažené. Zvieratá sú o našej živočíšnosti. Uvidíš sama ako sa to prejaví, či budeš môcť svoj sen s niečim spojiť, alebo len ti prinesie uvedomenie neskorej, čoho sa to týkalo. Len snívajúci presne vie, čoho sa sen týka.

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.