Kategórie
Duša Energia

Automatické písanie…

Dávno som sa snažila o automatické písanie, aj keď som vedela komunikovať pomocou kyvadla, tabuliek a potom aj pomocou myšlienok. Nedarilo sa mi. Dnes som si prečítala u Helar článok a zistila som, že dokážem komunikovať zo svojim vyšším Ja aj pomocou rúk, tak ako to je v návode .Cítila som vibráciu v rukách pri odpovediach áno – nie a dokonca aj rotovanie v kruhu pre odpoveď možno. Potom som sa spýtala svojho vyššieho Ja, či mi nechce niečo napísať, či nemá pre mňa nejaký odkaz.

Už dlho mi neukázalo ani symboly v snoch, v predstavách ani dokonca žiadne vízie. Odpoveď bola áno. Vzala som si ceruzku a papier a znova sa sústredila, zatvorila oči a povedala svojmu vyššiemu Ja, že som pripravená. Ruka mi pomaly klesala jemným tlakom a nasmerovala sa na papier. Oči som mala zavreté a snažila sa na nič nemyslieť, len uvoľnene sedieť. Ostala som prekvapená, lebo ja píšem tlačenými písmenami ešte od strednej a ruka písala písanými. Dokonca  písmeno J bolo iné  bolo napísané opačným smer prekríženia ako sa robí. Potom sa pridal Messiel a začal v myšlienkach diktovať, ale to som už vedela, že to je on a otvorila som oči. Pre istotu som sa spýtala svojho vyššieho Ja, či to písalo ono a odpoveď bola nie.


 

Obrázky jsou malovány automatickou kresbou. Principem automatické kresby je napojení na jemnohmotný svět. Jde o sdělení člověku formou energetické kresby. Obrázky jsou nabity energií, která působí na emocionální a fyzické úrovni. Mohou působit i na psychosomatické problémy. Je to forma meditace a relaxace. Člověk by si měl svůj obrázek vybrat intuitivně, aby energie obrázku odpovídala jeho potřebě.

Čo to vlastne automatické písanie?

Automatické písanie je písanie, pri ktorom nám vraj diktuje priamo duša alebo podvedomá myseľ. Fenomén uznávaný psychiatriou, aj psychológiou .Zástancovia automatického písania tvrdia, že tento proces umožňuje človeku sprístupniť jeho vyššie Ja, iné inteligencie a entity, a tiež pomocou neho získať informácie a radu. Takto je možné spomenúť si na predtým nevyvolateľné údaje z podvedomej mysle a spustiť tok duchovnej energie pre osobný rast a seba objavovanie. Väčšinou sa subjekt nachádza v akomkoľvek stave, i zdanlivo bdelom, viac-menej podvedome zapisuje komunikácie rôzneho druhu.

Je možné, že v automatickom písaní sú vyjadrené mnohé podvedomé túžby a myšlienky, ale nie je pravdepodobné, že sú vôbec čo len o trochu hlbšie ako predstavy človeka pri vedomí. Možno sa dá zlepšiť osobný rast človeka automatickým písaním, ak sa premyslene a inteligentne vyhodnotí. Samé o sebe však asi automatické písanie sotva prinesie väčší seba rast alebo hodnotnejší objav, než hocijaká iná ľudská činnosť.

Často sa v písomnom texte objavia slová, obraty, slovné spojenia, ktoré by pokusná osoba bežne nepoužila, prejav sa stáva obrazným, sama pokusná osoba sa tomu diví, že tak by sa bežne nevyjadrila. Alebo písomný prejav nebude archaickej formy. Niektoré pokusné osoby začnú používať cudziu reč, dokonca i neznámeho písma, ktoré musí byť dešifrované odborníkmi. V tomto prípade ide o tzv. xenoglosiu, tj. hovorenie alebo písanie pokusnej osoby jej úplne neznámym jazykom.

Tak toto môžem sama osobne potvrdiť tým, že moja minulosť je prepletená anjelskými a v snahe sa zbaviť ich myšlienok som skúšala hocičo. Prosila som svoje vyššie ja aby ma ich nejako zbavila, nech nepočujem ich vtieravé myšlienky a ono si vytvorilo akúsi cudziu reč, ktorej som nerozumela. Bola tichá nevtieravá, ale žiadna z dostupných komunikačných rečí.

Aj keď je automatické písanie je kontaktom so svojim Vyšším ja, pokiaľ sa nezbavím anjelských, ktorý mi do toho zasahujú, pre mňa nemá hlbší význam.  Vyskúšam ešte automatickú kresbu a uvidím ako sa spolu umelecky  zhodujeme. 😆

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.