Kategórie
Energia Liečenie

Čistenie čakier…

Schopnosť vidieť čakry

Počas riadených meditácií sa môžete naučiť vnímať svoje čakry – cítiť ich a pozerať ste sa na ne vnútorným zrakom. Zisťovať ich veľkosť a či sú prežiarené bielym svetlom, alebo potemnené a plné negatívnej energie. Táto činnosť sa nazýva „prezeranie čakier“ a nejde len o predstavivosť. Skutočne svoje čakry vidíte, aj keď len vnútorným zrakom. Mne sa podarilo zatiaľ vidieť svoju čelovú čakru. Vyzerala ako okvetné lístky, ktoré sa rýchlo točili.

Keď si zvyknete robiť čistenie čakier denne, vaša schopnosť duchovného videnia sa rozvinie. Budete schopní vidieť energetické centrá nie len u seba, ale tiež u ostatných ľudí. Vaša jasnozrivosť vám umožní vidieť aj farby aury.

Čistenie čakier vodou

Pretože sa dá aura veľmi ľahko narušiť a ušpiniť, je potrebné ju z času na čas vyčistiť. Najjednoduchší spôsob je sprchovanie. Pri sprchovaní zatvoríme oči a vnútorným okom si predstavíme sami seba, ako sa všetky nečistoty, ktoré sa na nás nalepili počas dňa alebo krátkeho obdobia, vodou odplavujú preč kanálom. Môžeme sprchou masírovať danú čakru a točiť v jej smere otáčania. U mužov každú druhú po smere hodinových ručičiek a u žien opačne.

Kryštály a drahé kamene

Priložte si na každú čakru krištáľ ametystu, kryštálu, ruženínu, spektrolitu alebo sugilitu a vnímajte, ako z nich ich príjemné vibrácie uvoľňujú zatvrdlú energiu strachu. Ak dýchate zhlboka a ste plne sústredení na svoje vnútro, možno pocítite „tep“ jednotlivých kryštálov. Môžete si tiež dať kryštál pod vankúš alebo pod posteľ a harmonizovať tak svoje čakry počas spánku. Niektorí ľudia si s obľubou vkladajú kryštály drahých kameňov do vody, v ktorej sa kúpu. Mnohý liečitelia dokonca odporúčajú konzumáciu liečivých elixírov z drahokamov – na jemný prášok rozdrvené kryštály a drahé kamene zmiešané do destilovanej vody.

Spev tónov a mantier

V dávnych dobách spievali ľudia meno tébskeho boha slnka „Amen“ , alebo „Amon“. Verili, že im za to prinesie vízie budúcnosti. Najvyšší egyptskí kňazi a kňažky potom prišli na to, že jasnovidecké schopnosti im neprepožičiava pohanský boh, ale opakované spievanie slova „Amen“. Začali používať slovný základ aum pre cielené otváranie tretieho oka. Aum je zvuk stvorenia a vyjadruje úžas nad zázrakom stvorenia a obdiv stvoriteľovi. Ak budete pomaly vyslovovať všetky tri hlásky za sebou: „Aa-uu-mm,“ pocítite uprostred medzi očami silné vibrácie. Tie prebúdzajú prirodzené jasnozrivé schopnosti tretieho oka. Ešte účinnejšie je spievať tón „Aum“ podľa svätej numerológie – raz, trikrát alebo dvanásťkrát. Urobte to a vnímajte, ako sa vám začnú zjavovať obrazy a rôzne výjavy. Budete mať vízie budúcnosti, veštecké sny alebo sa vám zjaví pravda o niektorých ľuďoch.

Rastlinné esencie a aromaterapia

Čakry otvárajú aj vône niektorých rastlín. Ružové ruže napríklad otvárajú srdcovú čakru, ľalie a tuberóza tretie oko a korunnú čakru. Blahodarné účinky vôní týchto rastlín si môžete zaistiť tak, že si ich budete sami pestovať (ja mám črepníky s ľaliami vo svojej kancelárii aj v spálni pri posteli) alebo si zoženiete fľaštičku s esenciou príslušnej rastliny.

Čistenie čakier pomocou kyvadla.

Pri tomto čistení pracujeme so svojou vnútornou energiou a vyšším Ja. Kyvadlo nám samé ukáže akú energiu má naša čakra. Ak je niektorá čakra oslabená, dobíjame ju točením kyvadla po smere hodinových ručičiek. Naopak ak je zablokovaná, odstraňujeme z nej negatívnu energiu, ktorá ju blokuje a točíme kyvadlom proti smeru hodinových ručičiek. Naše vyššie Ja nám dokáže analyzovať stav energetických centier a samé udá smer rotácie kyvadla. Stalo sa mi, že na srdcovej čakre sa mi kyvadlo nechcelo točiť. Znamenalo to, že táto čakra mi pracuje tak ako má. Mali by sme počkať až sa kyvadlo neprestane točiť. Takto si prejdeme a skontrolujeme všetky čakry. Po dokončení si kyvadlo opláchneme studenou vodou. Týmto istým spôsobom sa dá odstraňovať aj bolesť z tela.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.