Kategórie
Energia

Aura a jej význam…

Aura vyzerá ako vlniace sa energetické pole okolo slnka. Neustále mení veľkosť, tvar a sfarbenie – okamžite reaguje na aktuálne myšlienky a emócie majiteľa. Po preštudovaní nasledujúceho prehľadu by ste mali byť schopní aury jednotlivých ľudí ľahko interpretovať. Získané informácie vám môžu pomôcť v mnohých situáciách – môžete napríklad zistiť, aký je váš partner poctivý, aké má váš terapeut prirodzené liečivé schopnosti alebo stav mysle rodinného príslušníka.

Aby ste uvideli auru, nechajte svoje oči ľahko rozostriť. Sústreďte sa na zámer vidieť auru a nechajte svoju vnútornú múdrosť rozpoznať jej farbu. Aura obklopuje telo ako pestrofarebný obal a kopíruje jeho tvar. Ak má niekto v aure obsiahnuté všetky farby dúhy, tieto farby sú zoradené vo vrstvách rovnobežných s povrchom tela, podobne ako u lúčov slnečného svitu.

Aura obklopuje telo ako žiariaca, farebná silueta. Zo zafarbenia a veľkosti aury môžete získať mnoho informácií. Veľká aura väčšinou signalizuje silného, milujúceho a duchovne založeného človeka. Tmavá, nejasná a nevýrazná aura napovedá o nejakom strachu alebo zablokovanej energii jedinca.

V nasledujúcom texte som sa pokúsila načrtnúť význam jednotlivých základných farieb, ktoré sa môžu v aure objaviť. Sami zistíte, že sú tieto interpretácie väčšinou presné. Napriek tomu by ste mali pri výklade použiť hlavne svoju intuíciu. Rovnako ako u výkladu snov, aj u zafarbenia aury existuje mnoho individuálnych vplyvov, v hre je množstvo rôznych faktorov. Ako náhle ale zbadáte nejakú farbu, sami intuitívne prídete na jej význam.

7 Jemnohmotných tiel človeka

Prvé éterické telo patrí  prvej čakre koreňovej
Druhé emocionálne telo patrí druhej čakre sakrálnej
Tretie mentálne telo patrí tretej čakre  solar plexus
Štvrté  astrálne telo je spojené s štvrtou čakrou srdečnou
Piate intuitívne telo je spojené s piatou čakrou krčnou
Šieste svetelné telo patrí  šiestej čakre šiesteho oka
Siedme kauzálne telo patrí čakre siedmej korunnej

 

Prvé energetické  telo, teda telo éterické, zobrazuje zdravotný stav človeka,  dodáva energiu fyzickému telu a chráni ho pred škodlivými vplyvmi. Čakra patriaca k tomuto  éterickému telu má farbu červenú, súvisí s vitalitou , odvahou i strachom,vôľou konať, schopnosťou presadiť sa. Predstavuje základnú životnú energiu a vzťah k hmotnému svetu. Jej harmonickej činnosti napomáha sebaprijatie, práca v záhradke, maľovanie na hodváb, sklo, batika a podobné tvorivé činnosti. Pri stavoch úzkosti ,  strese, vyčerpanosti, je vhodné posilniť  jemnohmotné úrovne éterického tela  formou vhodných éterických olejov  2-3 kvapky  oleja v aróma lampe. Vhodný je éterický  olej geranium, či bazalka. Pri veľkej emocionálnej záťaži  je vhodný tiež éterický olej Ylang-ylang.  Koreňovú čakru  harmonizuje aj pozorovanie východu a západu slnka, z kameňov je vhodné použiť achát, granát, hematit, červený koral, kamene červenej farby.

Tieto éterické oleje je možné použiť aj do kúpeľa, ale je potrebné olej najskôr nakvapkať do pohára s mliekom /cca 10 kvapiek éterického oleja/ až potom mlieko vyliať do kúpeľa.  Mlieko tu pôsobí ako emulgátor. Kúpeľ by mal trvať asi 20 minút.  Môžeme si zapáliť aj sviečku červenej farby.

Druhé emocionálne telo čiastočne prekrýva éterické telo, je napojené na druhú čakru, ktorá má oranžovú farbu. Cez emočné telo prežívame emócie,  citový život. K druhej čakre patrí tiež sexualita, radosť zo života,tvorivé schopnosti, nadšenie, či rozvíjanie vzťahov. Keď sme dlhodobe konfrontovaní so situáciami, ktoré v nás vyvolávajú zlosť, hnev,  smútok či depresie , vytvárame si okolo seba silné emociálne telo obsahujúce tieto negatívne emócie. Je potrebné  a pre nás veľmi prospešné, aby sme sa naučili čeliť týmto negatívnym emóciam, ale hlavne aby sme ich dokázali uvoľniť zo svojho jemnohmotného tela. V opačnom prípade budeme znova a znova priťahovať tie isté problematické situácie, či partnerov rovnakého typu. Žiaľ, v dnešnej modernej spoločnosti máme málo času na rozvoj našich vzťahov, sme často preťažení, reagujeme neprimerane a trháme vzťahy, ktoré by sa často dali zachrániť, keby sme mali dostatok času pre seba, či  našich  blízkych. Disharmonické, či narušené vzťahy vedú často k disharmonickéj funkcii tejto čakry

Harmonizácii druhej čakry napomáha oranžová farba, éterický olej pomarančový,  citrónový. Možno ho použiť aj do kúpeľa, takisto ako je uvedené u predchádzajúcej čakry. Účinok je možné umocniť zapálením sviečky oranžovej farby.
Na druhú čakru priaznivo pôsobí pozorovanie mesiaca /zvlášť počas splnu/, dotyk s vodou, z kameňov je možné použiť na harmonizáciu karneol, adulár, tygrie oko a všetky kamene oranžovej farby.

Tretie energetické telo mentálne , sa skladá z energií našich myšlienok, fantázií, duševných  pochodov. Toto telo nikdy neodpočíva,výnimkou je stav meditácie,  je aktívne stále na úrovni vedomej, aj podvedomej mysle. V tomto tele sa tvoria nielen nápady, ale aj naše strachy a nádeje.
Je tiež sídlom logického a analytického myslenia. Cez tretiu čakru si vytvárame vzťah k materiálnym veciam, či k iným ľuďom, ale tiež  prijímame a oceňujeme samy seba,prejavuje sa tu naše ego. Cez tretiu čakru spracovávame zážitky, čerpáme múdrosť zo skúseností , presadzujeme moc, alebo naopak, pri zablokovanej čakre nevieme povedať nie, trpíme úzkosťou, strachom, pocitom viny. Pri harmonickej funkcii tretej čakry sme si plne uvedomujeme silu svojej osobnosti, dokážeme presadiť a zrealizovať svoje myšlienky, nápady, dosiahnuť svoje ciele a naplniť ich v súlade s potrebami našej duše. Je dôležité uvedomiť si , že každý z nás je originál, taký, aký je.
Naše mentálne telo posilní žltá farba, éterický olej citrónový, pomarančový, Tea Tree, rozmarínový levanduľový, bergamot  Z kameňov je vhodný citrín, jantár, topáz, tygrie oko , záhneda a všetky kamene žltej farby. Veľký účinok má aj priame pôsobenie slnka na tretiu čakru /oblasť pupka/ Ak si premýšľame o nejakom zložitom probléme, skôr nájdeme riešenie, keď si zapálime žltú sviečku. Pri sklonoch k depresívnym myšlienkam je vhodné vymaľovať priestor v byte na žlto.

Štvrté energetické telo sa volá astrálne. Je spojené so srdečnou čakrou. Je centrom lásky, ale aj bolesti, oddanosti, empatie, obetavosti. Cez srdcovú čakru dávame i prijímame lásku. Lásku k druhým i k sebe. Lásku bez podmienok. Milujeme ľudí okolo nás, takých ,akí sú. Dokážeme akceptovať aj ich zlé vlastnosti. Dávame im dostatok priestoru, neobmedzujeme ich, nepripútavame ich k sebe, netrestáme ich , keď nie sú podľa našich predstáv. Chápeme, že ich životná cesta je pre nich taká dôležitá, ako naša vlastná cesta pre nás. Vnímame realitu a vieme zaujať objektívne stanovisko.
Pri blokádach v srdcovej čakre, môžeme byť fanatickí, dogmatickí, podliehame sebaklamu, nechceme prijať iný názor, hneváme sa na seba a tento hnev si často vylievame na iných. Hľadáme príčiny k nespokojnosti a na kritiku. Nevieme zabudnúť na krivdy z minulosti,sme smutní, bez nálady.
Srdcová čakra prepája energiu troch nižších čakier ovládajúcich fyzické  telo z energiou troch horných duchovných tiel.

K harmonizácii srdcovej čakry napomáha zelená a ružová farba. Zelená farba prírody pôsobí na každého blahodarne. Účinné je aj pozorovanie neba, keď je sfarbené do ružova. Z éterických olejov je vhodný ružový éterický olej, jeho účinok posilníme zapálením ružovej, alebo zelenej sviečky. Priaznivo pôsobia aj obliečky v ružovej a zelenej farbe. To iste platí pre farbu pyžamy.
Vhodné kamene sú ruženín, malachit, jadeit, rodonit, smaragd a všetky ružové a zelené kamene.

Piate energetické telo nazývame intuitívne alebo spirituálne. Je spojené s piatou čakrou, ktorá prepája spodné čakry s čakrami hlavy. K tejto čakre patrí komunikácia,nezávislosť, tvorivosť, inšpirácia, umožňuje prejaviť navonok kreativitu umiestnenú v druhej čakre cez tvorivú činnosť. Cez piatu čakru si vymieňame skúsenosti a poznatky. Pri harmonickej činnosti tejto čakry vieme bez problémov vyjadriť svoje pocity, myšlienky, vedomosti,smiech, plač, radosť, svoju individualitu, svoju silu či slabosť.
Pri zablokovanej krčnej čakre sme zmätení a neistí. Chceme mať všetko pod kontrolou, bránime sa zmenám, snažíme sa radšej zmanipulovať situáciu vo svoj prospech, ovládať ľudí okolo seba.
Harmonizovať a čistiť krčnú čakru a piate telo je možné spevom,meditatívnou hudbou, vyjadrovaním svojich pocitov, rozvíjaním kreatívnych činností : tanec, maľovanie, modelárstvo, písanie poézie a podobne. Najvhodnejšia  pre každého je tá činnosť, ktorá ho teší a baví.
Harmonizujúco na piate telo pôsobí modrá farba, modré sviečky, éterický olej eukalyptový,  šalviový, ylang-ylang. Doporučuje sa aj pozorovanie bezoblačnej modrej oblohy, alebo jej odrazu na hladine vody, počúvanie žblnkotu  vody Používame kamene  modrej farby : tyrkys, chalcedon, lapis lazuli, akvamarín, sodalit.

Šieste energetické telo býva často označované aj názvom telo kozmické. Je prepojené s čakrou tretieho oka. Cez toto energetické centrum môžeme pochopiť a vycítiť smer svojej vlastnej životnej cesty. V tomto poli sídli intuícia, sila ducha, rozvoj vnútorných zmyslov,  zodpovednosť sám za seba cestou vnímania a realizovania potrieb a prianí svojej duše. Keď odmietame tieto podnety, potláčame svoju intuíciu, rozhodujeme len na základe rozumu, alebo silných emócií, uzatvárame si sami schopnosť vidieť a vycítiť budúci vývoj udalostí. Toto energetické telo môže veľmi zablokovať aj strach, prehnané analytické myslenie, labilita, nezmyselné predstavy, hrozivé predtuchy, čo má za následok neistotu, zmätok, pocity bezmocnosti a tápania. Pri harmonickej činnosti tohto energetického tela chápeme širšie súvislosti vnútorné i vonkajšie. To , čo najskôr len podvedome tušíme, nám postupne jasne a zreteľne ukazuje ďalší krok aj smer našej životnej cesty, akceptovaním svojej osobnosti , v súlade s vesmírnymi zákonmi. Dokážeme sa poučiť z vlastných chýb a viackrát ich neopakujeme.
Harmonizovať šieste energetické telo napomáha meditácia a zkľudnenie mysle. Treba si uvedomiť, že zmyslom našej pozemskej existencie nie je byť dokonalým, ale máme sa naučiť milovať a akceptovať seba i druhých práve na základe nedokonalosti.
Z farieb sa odporúča použivať farbu indigovú, vhodná je i fialová a tmavomodrá. Z éterických olejov môžeme použiť do aróma lampy olej mätový, jazmínový, eukalyptový, ylang-ylang. Veľmi účinná je aj meditačná hudba, odporúča sa počúvať tiež  Bachove sonáty. Túto čakru harmonizujú tiež kamene : lapis lazuli, sodalit, fluorit, ametyst.

Siedme energetické telo je kauzálne, často nazývané duchovné alebo nirvánske telo. Má za úlohu prepojenie s Univerzom, napojenie sa na vyššie vedomie, pochopenie a poznanie seba samého. Je  prepojené so siedmou korunnou čakrou, ktorá symbolizuje stupeň duchovného vývoja .
Pri neschopnosti vnímať energie  siedmej čakry, ľudia ťažko hľadajú zmysel života, zmysel svojej existencie. Majú sklony k depresiám, chýba im vôľa k životu. Majú pocit, že sa im nedarí spojiť so svojim vyšším Ja, že sa to nedá. K siedmej čakre patrí duchovná energia uvedomovania si samého seba. Na harmonizáciu siedmej čakry je najúčinnejšia meditácia, relaxácia , meditácia na vrchole hory, sebaprijatie a ticho. Z vonných  esencií je vhodné kadidlo, lotos, z farieb použijeme na harmonizáciu farbu fialovú , z kameňov ametyst, kryštáľ, celestín.

 

Významy aurických farieb

Červená finančné problémy alebo posadnutosť peniazmi, strach, neschopnosť odpustiť, úzkosť alebo nervozita.

Ružová jasne a svetlo ružová: radosť, láska, nevinnosť, súcit, nový alebo obnovený milostný vzťah, tiež jasnozrivosť. Tmavo a blatovo ružová: nezrelá osobnosť alebo nečestný človek.

Oranžová extrovert, človek orientovaný na ľudí, s rozvinutou sexualitou, aktuálne zažívajúc stres spojený s neuspokojenými chuťami alebo závislosťou (jedlo, alkohol, alebo iné drogy), môže sa tiež objaviť u veľmi tvorivého alebo umelecky zameraného človeka, alebo u veľmi vášnivých ľudí s extrémne intenzívnymi emóciami.

Žltá svetlá alebo bledá: rozvíjajúce sa jasnozrivé schopnosti a duchovné vedomie, optimizmus a nádej, nadšenie pre nové myšlienky a idei. Jasná, citrónovo žltá: boj o udržanie alebo získanie kontroly nad osobnými alebo obchodnými záležitosťami, strach zo straty kontroly, povesti, postavenia a/ alebo moci. Žiarivá, kovovo zlatá: prebudená a plne rozvinutá duchovná energia a sila, človek plný inšpirácie. Tmavá, hnedožltá alebo zlatá: študent alebo človek, ktorý sa usilovne snaží niečo naučiť, s prehnane analytickým prístupom vytvárajúcim stres a únavu, snaží sa dohnať stratený čas tým, že sa rýchlo naučí všetko naraz.

Zelená elektrizujúca, jasná, smaragdová: liečiteľ- profesionálny, prírodný alebo si ešte nemusí byť svojich schopností vedomí (tzv. liečiteľské ruky mávajú smaragdovozelenú auru okolo končekov prstov), tiež osoby zamerané na lásku. Tmavá alebo blatová olivová zelená (bez akéhokoľvek jasu a ligotu): žiarlivosť, závisť, dotyčný človek sa cíti ako obeť sveta, obviňuje seba aj ostatných, má pocit ohrozenia, trpí nedostatočnou sebaúctou, neporozumenie osobnej zodpovednosti, precitlivenosť voči kritike.

Modrá svetlo modrá: intuitívny, výrečný a pravdovravný človek, bude sa realizovať v práci, kde využije svoje komunikačné schopnosti. Jasná, kráľovská modrá: jasnozrivý, duchovný človek na správnej ceste s mnohými novými príležitosťami, veľkorysý. Tmavo alebo blatovo modrá: strach z budúcnosti, zo seba vyjadrenia, neschopnosť postaviť sa pravde a hovoriť pravdu.

Purpurová Jasná alebo žiarivo purpurová (elektrická): duchovné spojenie s božskou sférou, osvietenie, jasnozrivosť. Tmavo alebo blatovo purpurová: túžba po láske a pozornosti. Červenofialová: jasnosluch (schopnosť načúvať hlasu svojho vyššieho ja, Boha, anjelov, osvietených majstrov, alebo duchovných sprievodcov).

Biela pravda, čistota a nevinnosť, anjelske vlastnosti. Biele iskry a záblesky bieleho svetla: anjeli sú nablízku, môže to tiež znamenať, že daná žena je tehotná alebo skoro otehotnie.

Farby dúhy  dúhovo sfarbené pruhy vychádzajúce z rúk, hlavy alebo tela ako slnečné lúče: liečiteľ Reiki a/alebo vesmírna bytosť (človek v prvej pozemskej reinkarnácii).

Strieborná – žiarivo kovová: starostlivý, intuitívny človek, otvorený novým myšlienkam a nápadom. Tmavo alebo blatovo sivá: zdravie nebezpečné, usadené zbytky strach, to platí najmä o sivých škvrnách na určitých častiach tela.

Čierna – obvykle značí dlhotrvajúcu neschopnosť odpustiť (sebe alebo ostatným), ktorá sa usadí v určitej časti tela a môže vyvolať zdravotné ťažkosti, tiež sa môže jednať o cudzie entity napojené na auru, čakry alebo telo daného človeka, implantáty alebo nespracovanú bolesť z minulých životov, tmavé škvrny na vaječníkoch predstavujú nespracovaný smútok po potratoch.

Je krásne pozorovať auru u kvetiniek. Predmety, ktorých sa dotýkame, väčšinou majú pozostatky z našej svetelnej energie.

2. Anatómia aury

Dôležitým aspektom energetického systému je „aura“, pásy svetla, ktoré obklopujú všetky živé predmety. Aura neexistuje nezávisle na prírode. Človek ju získa v dôsledku stretu 2 energetických polí – jedno pole vystupuje zo Zeme, druhé sa znáša dole z vesmíru. Tieto opačné magnetické sily prejdú telom, a tak vznikne aura. V hlavných bodoch ich stretu pozdĺž chrbtice sa nachádzajú energetické centrá – čakry.

Viaceré vedecké štúdie dokázali pomocou vysokofrekvenčných snímkov existenciu farebných paprskov – aury, vyžarujúcich napr. z ľudských prstov, zo zvierat alebo rastlín. Aura má veľmi špecifické zloženie: skladá sa zo 7 vrstiev. Vyzerá podobne ako ruská „matrioška“, pričom fyzické telo je prvá a najmenšia časť, ktorú obklopujú vrstvy aury a každá ďaľšia je väčšia než tá predchádzajúca. Všetky vrstvy sa navzájom prelínajú. Ľudská bytosť teda pozostáva z fyzického tela a 7 jemnohmotných „tiel“ energetických. Naše fyzické telo je do nich vnorené podobne ako ľudský zárodok v plodovej vode. A podobne ako ľudský plod sme týmito 7 energetickými telami zásobovaní a živení. Každé z nich je iné a odlišné a má svoje jasne definované funkcie. Telá sú prepojené a navzájom závislé a aby sme mohli byť zdraví, musia byť zdravé aj ony.

3. Obsah (7 vrstiev) ľudskej aury

Prvé a najzreteľnejšie je telo fyzické. Je potrebné na pobyt vo fyzickom svete, ale nie sme len ním. Je to dopravný prostriedok, auto, ktoré nás zavezie, kam potrebujeme. Toto telo je naša ochrana. Je veľmi hutné: tvorí ho predovšetkým voda, bunky, toxíny a minerály. Je vyživované jedlom. Nervová sústava a mozog sú jeho „komunikačnou službou“. Väčšina z nás rozumie stavbe ľudského tela a vďaka tomu sa oň stará. Pokiaľ sa ale o seba chceme starať správne, musíme si okrem anatómie fyzického tela uvedomovať aj anatómiu aury.  

Choroba fyzického tela je prejavom zlyhania či porušenia jednej z vrstiev aury.

Ak sa pracuje len s fyzickým telom, pričom korene potiaží sú vo vašej energii, bude takéto liečenie len dočasné! Zdravý človek je totiž len ten, ktorý má zdravú aj auru!

Presnou kópiou fyzického tela je telo éterické. Vystupuje priamo z neho a kopíruje jeho obrysy, je však väčšie a presahuje ho o 3-5 cm. Existencia tejto energie bola zistená v 50-tych rokoch minulého storočia a zachytená Kirilianovou fotografiou. Práve na tejto úrovni existujú energetické dráhy, známe ako meridiány, s ktorými pracuje napr. tradičná čínska medicína. Éterické telo môže mať rôznu farbu a je v podstate energetickým dvojčaťom tela fyzického. Práve preto je tak spoľahlivým ukazateľom fyzického zdravia. Každá zmena vo fyzickom tele sa do neho premietne a naopak.

Emočné (pocitové) telo je od fyzického vzdialené 5-10 cm. Je to telo pocitov a emócií. Vo svojom vnútri je v neustálom pohybe, voľne v ňom kmitajú rôzne zhluky, ktoré sa spojujú a rozpojujú. U emočne zdravého človeka je takýto pohyb bezproblémový a nevyžaduje žiadne úsilie. Aj u tejto energie sa farba mení. Negatívne emócie ako zlosť, agresivita, strach, nenávisť, beznádej… spôsobia, že sa energia prestáva pohybovať a začne sa kumulovať, stagnovať a vytvárať emočné bloky, čo nakoniec môže prerásť v trvalý stav. Ten sa znova premieta aj do fyzického tela a spôsobuje závažné zdravotné komplikácie. Prečo nás niektorí ľudia priťahujú a iní nie? Príčinou je práve ich emočné telo, ktoré nás vzhľadom na to naše buď priťahuje alebo odpudzuje.

Mentálne telo tvorí 3. vrstvu aury. V tomto tele sa zjavujú myšlienky, znalosti a skúsenosti. Presahuje telo fyzické o 10-20 cm a tiež kopíruje jeho obrysy. Je svetložlté a ak sa človek intenzívne venuje duševnej činnosti, má táto energia tendenciu sa rozpínať a stáva sa jasnejšiou. Veď určite ste aj vy sami, keď ste niečo pochopili, použili slová „mám v tom jasno!“ Aj na tejto úrovni existujú zhluky, ktoré môžu stagnovať v pohybe, pokiaľ je naša myseľ uzavretá, neprístupná a negatívna. Všetky naše myšlienky, predstavy a spomienky nesú so sebou určitú mieru energie, z ktorej sa toto telo skladá. Spojenie s negatívnou emočnou energiou (napr. bolestná spomienka vyvolávajúca smútok, strach…) môže byť príčinou dlhoročného úbytku energie a zdravotných komplikácií vo fyzickom tele. Každý sa dostáva v živote do situácií, ktoré sú problematické. Je na nás, aby sme im nedovolili zanechať v našej mentálnej energii „špinavé“ stopy. Hlavnú úlohu tu zohráva náš prístup.

Astrálne telo tvorí 4. vrstvu aury. Vystupuje z fyzického tela vo vzdialenosti 20-30 cm a zdravé má najčastejšie farbu ružovú, zelenú, tyrkysovo modrú či striebornú. Spája nižšie telá s nasledujúcimi vyššími a zmiešava tak fyzicky orientované pocity a uvedomenie s tými duchovnými. Dáva nám možnosť realizovať lásku a prepája nás s ľuďmi, s ktorými máme nejaký vzťah. Tvárny charakter tejto energetickej vstvy je jeden z dôvodov, prečo často obsahuje, uchováva a formuje väzby alebo záväzky medzi ľuďmi. Jej rozmery sú ovplyvňované aj prítomnosťou či absenciou milovaných osôb, lásky všeobecne alebo rôznych väzieb. Táto vrstva korešponduje s problémami srdca, súčasnými či potencionálnymi, a s problémami vo vzťahoch.

Intuitívne telo (paralelné pole) je 5. vrstvou aury. Podobá sa akémusi kontajneru obsahujúcemu všetky predchádzajúce telá a jeho tvar je určovaný zvonku dovnútra. Pripomína modrý ovál vzdialený od fyzického tela 50-85 cm. Mení formu a tvar paralelnej dimenzie a namiesto priameho zobrazenia ju do nás premieta ako zrkadlový obraz. Prostredníctvom 5. vrstvy aury ako prístupového bodu sa môžeme poučiť o našich súčasných voľbách a ich možných následkoch. Spája nás s rovinami možností, takže si môžeme zvoliť názory, pravdy a skutočnosti, ktoré nás vyjadrujú čo najvernejšie. Pretože sa dá jedna pravda vyjadriť tisícimi spôsobmi, je na mieste otázka: „Ktorá voľba je vhodná pre mňa?“ Táto vrstva nám na ňu pomáha odpovedať. Môžeme tu tiež vnímať následky našich alebo cudzích odsudzovaní, kritických informácií a negatívnych manipulácií.

Svetelné telo tvorí 6. vrstvu aury. Vyzerá ako slniečko vyžarujúce zo svojho obvodu teplo vo vzdialenosti asi 90 cm od fyzického tela. Táto energia býva zobrazovaná ako svätožiara na ikonách svätých alebo obrazoch Krista a anjelov. Vďaka nej získavame prístup k vyšším, kvalitnejším pocitom, myšlienkam a možnostiam prejavu. Táto vrstva aury zlučuje nutnosť voľby a následku s pravdou univerzálnej lásky a podpory. Tu čerpáme z vyšších právd, z ktorých môžeme tvoriť obrazy uskutočniteľné vo fyzickej realite. Energia prijímaná cez túto vrstvu vyživuje všetky naše aspekty vrátane duše.

Duchovné (kauzálne) telo je 7. vrstvou aury. U väčšiny ľudí má vajcovitý tvar a rozširuje sa do vzdialenosti okolo 1m od fyzického tela. Zasahuje do vedomej i nevedomej roviny, ovplyvňuje epifýzu a mozgovú kôru a rozširuje schopnosti procesu myslenia. Je zložito spojené s mozgom a chrbticou, ktoré regulujú všetky životné funkcie. Chráni celú auru pred znečistením vonkajšími silami a vplyvmi. Predstavuje tzv. „harddisk“ života. Je to náš spirituálny vzor, cez ktorý sa dokážeme spojiť s duchom a byť s ním zajedno

Zdroj: http://www.vitalhaus.sk/skryte-sily-v-cloveku/

Při výkladu nebo interpretaci fotografií aury je rovněž důležité, rozlišovat barvy ve světlosti odstínu. Nejdříve vám nabídnu přehled barev, s nimiž se můžete na takové fotografii setkat. Každá barva je rozdělena na světlý a tmavý odstín:

Červená – životní síla, vitalita a pocity

 • Světlejší červená: Odvaha, spontánnost, pochopení, temperament, láskyplnost, erotika, síla, tělesné zdraví, ohnivost, vášnivost, krásná a smyslná fyzická láska.
 • Tmavší červená: Zlost, stres, frustrace, rebelie, tyranie, násilí, netrpělivost, zmatenost, ničení, hyperaktivita, vztek, přemíra síly

Oranžová – organizace a koordinace, radost ze života

 • Světlá oranžová: Radost ze života, lehkost myšlení, optimismus, sebejistota, sebedůvěra, dobré zdraví, kolektivní jednání, veselí, pocity štěstí, motivace sebe sama, organizační umění.
 • Tmavá oranžová: Agresivita, podrážděnost, duchovní strnulost, oslabení, nejistota, nespokojenost, problémy s dorozuměním, ignorance, konkurenční myšlení.

Žlutá (a hnědavá) – charisma a intelekt

 • Světlejší žlutá: Čestnost, logické myšlení, silná osobnost, cílevědomost, disciplína, duchovní veselí, touha po učení s velkou schopností učit se, učení.
 • Tmavší žlutá/hnědavá: Ignorance, sklony k panovačnosti, duchovní přetížení,

Zelená – smír, změna

 • Světlejší zelená: Vnitřní vyrovnanost, kladný vztah k životu, srdečnost, růst, spojení s přírodou, sympatie, léčivé energie, harmonie.
 • Tmavší zelená: Disharmonie, antipatie, existenční obavy, nedostatek sebedůvěry, nejistota, tvrdost srdce, oddělení od přírody.

Modrá – důvěra a spravedlnost

 • Světlejší modrá: Oddanost, výrazný smysl pro spravedlnost, klid, citlivost, pradůvěra, soustředěnost, jistota, ticho, zdvořilost, trpělivost.
 • Tmavší modrá: Citový chlad, izolace, nedůvěra, sebelítost, smutek, nespokojenost, nespravedlnost, stažení se do ústraní, hledání odstupu.

Královská modř – intuice, nadřazený pohled

 • Světlejší král. modř: Duchovní léčitel, vidění aury, duchovní ticho, duchovní otevřenost, jasnozřivost, víra v Boha, intuitivní jednání.
 • Tmavší král. modř: Vnitřní rozervanost, náboženské zneužívání, rozptýlení, zdrženlivost, arogance, ústraní.

Fialová – osvícení a spiritualita

 • Světlejší fialová: Vhodné zacházení se světelnou energií, oddanost, idealismus, medialita, meditativní nastavení života, transformace, nadmyslové schopnosti.
 • Tmavší fialová: Posedlost, špatné zacházení s energiemi, černá magie,

Černá: Chronický strach ze života, lačnost, nebezpečí chorob, zneužívání moci, nedostatek světla, nečistota, nejasnost, neštěstí, bolest.

Bílá: Bezvýhradná láska, vděčnost, vědomí jednoty, všeobsahující božská síla, jednota s božstvím, osvícení, práce se světlem, moudrost, bezmezná víra v Boha, jasnost, čistota, možnost překonání polarity.

 

4 replies on “Aura a jej význam…”

Dobrý deň.
Zadal som do vyhľadávača na tejto stránke slovo “erotika” a vyhodilo mi tento článok.
Povedal som si preto, že napíšem komentár práve pod neho.

Už niekoľko mesiacov pracujem s erotickou fotografiou. Je to fotografia z oblasti Nude Art, Softcore Erotica (je to vlastne druh jemnej erotiky). Nie je to nič nekalé, protiprávne, nezákonné. Jedná sa o profesionálne sety ktoré pochádzajú z oficiálnych, zahraničných webov.
Nebudem tajiť, že ma tento druh fotografie jednoducho upútal, oslovil.

Je možné, že by táto moja aktivita mohla mať negatívny dopad na môj duševný resp. duchovný vývoj?
Je možné, že by mohla vo mne zanechať nejaké nežiadúce, negatívne nánosy?
Nie je nikde napísané, že sa tejto svojej aktivity nemôžem vzdať.

Vopred ďakujem za vaše prípadné reakcie.

Páči sa mi

Zdravím Peter

pozerala som vyhľadávače pomocou ktorých sa sem ľudia dostanú a to vaše som nenašla..iba že by systém nepochopil slovo erotika a ukázal ezoterika. :o)

…príde mi to ako vyzdvihovanie sexuality..každý má inak spracovanú svoju pudovú rovinu a podľa toho sa prejavujeme.

V podvedomí máme veľa uloženého a prežitky z minulých životov a inkarnácii nesieme v pamäti duše. Ak si vezmeme životy, kedy ľudia žili silno ovplyvňovaný pudmi, že sa ženy v minulosti znásiňovali, muži nemali zábrany pred níčím..panovníci sa množili aj s rodinou, tak to sú obdobia s deštruktívnou sexualitou. A ak bol človek silno ňou posadnutý a ovplyvňovaný sex. túžbou, tak si to v každom živote nejako spracováva. Nedajbože bol ako dieťa znásilňovaný, alebo sa prizeral na také niečo, čo sa dialo, tak to v ňom zanechalo následky. Napríklad ženy , ktoré mali skúsenosť zo znásilňovaním majú odpor k sexu, vnímajú ho ako nečistý a vôbec nevedia prečo.

Sme tu preto, aby sme si uvedomili, kto sme a žili kultivovane a kvalitným životom. To že vás lákajú takéto fotografie len ukazuje vašu túžbu…buď po sexuálne aktívnom krásnom partnerovi, lebo túžite po jeho nežnosti a objatí alebo sex. aktivite, či niečom podobnom a ste pudovou rovinou silno ovplyvňovaný. Snažíte sa to mať pod kontrolou ale túžby vás stále ovládajú.

Jasné… kažý má nejaké túžby a závysilosti, ktorým ľahko podlahne, ale to len ukazuje, ako utekáme od svojej podstaty a vnímania seba samého do vonkajšej reality a snažíme sa to prázdne miesto zaplniť nieči iným, aby sme sa cítili celistvý.

Vždy, ak sa ozve nejaká závisloť alebo niečomu venujem viac pozornosti si uvedomím, prečo to tak je, čo mi chýba, kde som odbočila z cesty a vnútro mi napovie. Uvedomenia sú dôležité.

Teraz som dávala tento článok, kde sa opisuje ako môžeme preberať v rodovej línni našich predkov ich nepochopenia a zrady. Pozrite si ak chcete.

https://anitram.wordpress.com/2022/12/31/duchovna-cesta-k-poznaniu-seba-sameho/

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.