Kategórie
Numerológia a Astrológia

Cykly života…

Každý má v živote obdobia, ktoré sú priaznivé a nepriaznivé. Tieto obdobia ovplyvňujú nielen planéty, ktoré sa dajú zistiť prostredníctvom osobného horoskopu, ale i naše biorytmy. Každý rok má sedem periód, z ktorých každá má 52 dní a každá poskytuje rôzne možnosti, alebo naopak problémy. Podľa dátumu narodenia sa dajú vypočítať tieto bio-rytmické periódy, ktoré platia celý život. Nie každý má takú intuíciu, aby sa rozhodoval správne v každodenných problémoch. Môže však aspoň skúsiť žiť v harmónii s vesmírom a poznať cykly, ktoré ho čiastočne ovládajú.

Ak si vypočítate dátumy Vašich biorytmov, dostanete sedem periód, ktoré sa neustále opakujú, s presným dátumom začiatku a konca každej periódy. Potom si môžete priamo na tomto mieste pozrieť, čo ktorá perióda znamená.


Táto metóda nemá nič spoločné s Vaším osobným horoskopom, je to čisto bio-rytmické záležitosť.

Ak si chcete vypočítať Vaše bio-rytmické periódy, postupujte nasledovne:
Počínajúc dňom vašich narodenín pripočítajte 52 dní. Ak ste sa narodili napr. 17.12., poznačte si tento dátum a zároveň si poznačte i dátum 8.2., čo je pripočítanie 52 dní. Toto je Vaša prvá perióda. Takto postupujte pre obdobie celého roka po 7 x 52 dní,  čím zistíte, v ktorej perióde sa nachádzate a môžete konať podľa toho.
 

VÝZNAM PERIÓD

Prvá perióda:
Obdobie príležitostí. Máte predpoklady, že keď predložíte svoje návrhy vplyvným ľuďom, pomôžu vám. Obdobie, kedy sa môžete uchádzať o zamestnanie, hľadať podporu, obchodné styky. Je to vhodný čas i na utváranie partnerských vzťahov, alebo na investovanie, na vybudovanie vlastného postavenia a povesti.

Druhá perióda:
Toto obdobie je úplne odlišné od prvej periódy. Je vhodné na krátke cesty, zájazdy, dovolenky. Je to perióda vhodná na uskutočnenie zmien, ktoré sa môžu začať i dokončiť v čase jej trvania. V podnikaní je vhodná pre pohyblivé záležitosti ako doprava, preprava loďou, vlakom, verejná doprava, ale aj prednášky na verejnosti a predstavenia. Taktiež je to vhodné obdobie pre rokovania s ľuďmi prechodného pobytu a ciest, ako sú hotely, reštaurácie, prenájmy atď. Nemali by ste však začínať novú kariéru, ani plánovať zmenu v podnikaní, či uzatvárať dlhodobé zmluvy. Taktiež je táto perióda nepriaznivá pre pôžičky, stavby a projekty, ktoré si vyžadujú veľké investície a je úplne nevhodná pre burzové špekulácie a hazardné hry.

Tretia perióda:
V tejto perióde musíte uplatniť schopnosť rozlišovania a zdravý úsudok. Prináša príliv energie, čo vás vedie k tomu, že budete chcieť robiť veľké a dôležité veci. Ak si všetko dobre premyslíte, môže to byť najlepšia doba na zlepšenie vášho zdravia, vybudovanie vášho podniku, alebo na čokoľvek, čo si žiada vynaloženie veľkej energie – potrebný je však dobrý úsudok. Budete v pokušení vrhnúť sa do projektov, ktoré nemajú šancu na úspech. Tretia perióda je však vhodná na riešenie a prekonávanie prekážok, ktoré v minulosti blokovali váš pokrok a na vyriešenie problémov, na ktoré ste predtým nemali dosť energie. Je to však nevhodná perióda na jednania so ženami – ale priaznivá pre ženy, ktoré sa uchádzajú o priazeň mužov, či už v podnikaní, alebo osobnom živote. Vyvarujte sa sporov a hádok, nepriniesli by žiadny výsledok. Snažte sa dohodnúť s obchodným partnerom počas jedného stretnutia.

Štvrtá perióda:
Podnecuje mentálne a duchovné schopnosti. Vhodná doba na vzdelávanie, získavanie vedomostí, písanie kníh, tvorivú prácu, ktorá si vyžaduje obrazotvornosť, rýchle myslenie a schopnosť vyjadrovania. Budete mať plnú hlavu rýchlych myšlienok a mali by ste ich zachytiť skôr, než ich odsunú myšlienky nové. Budete optimistickí, i keď trochu nervózni a nepokojní. Je to vhodné obdobie na jednania so spisovateľmi, novinármi, vydavateľmi kníh a médií. Ovšem musíte si dať pozor na to, či sú zmluvy a dohody v poriadku, aby ste neboli neskôr sklamaní. K tomuto obdobiu patrí totiž aj poznanie, že niekedy je lož rovnako presvedčivá, ako pravda. K väčšine strát okradnutím či klamstvom dochádza práve v tejto perióde. Taktiež nie je vhodná k uzatváraniu manželstva, kúpu domov, podnikov, pozemkov, či akékoľvek zmluvy.

Piata perióda:
Je najvhodnejším obdobím pre vaše osobné záležitosti. Vaše záujmy sa rozširujú. Vaša myseľ sa stáva prenikavejšou a účinnejšou, ste otvorenejší vo vzťahoch k iným, pohybujete sa s väčšou sebaistotou a vyžarovať dobrú vôľu a sympatiu. Je to tiež najlepšia perióda pre jednania so zákonom, právnikmi, sudcami, štátnymi úradníkmi. Tiež je vhodná na začatie nových podnikov, ktoré vyžadujú dlhší čas na rozvinutie, ako aj na plánovanie veľkých obchodov a dlhé cesty. Je vhodná i pre uzatváranie finančných úverov, špekulácie na burze a obchod s nemovitosťami. Vyhnite sa však nezákonným podnikom a obchodov v oblasti živočíšnej výroby a lodnej dopravy.

Šiesta perióda:
Táto perióda je vhodná pre oddych, relaxáciu a zábavu, kratšie i dlhé cesty za účelom obnovenia priateľstva, či hľadaním nových známostí, na prehĺbenie vzťahov. Budú prosperovať aj obchodné záležitosti v oblasti umenia. Obdobie je vhodné i pre mužov, ktorí sa uchádzajú o povýšenie, alebo nejakú obchodnú dohodu v jednaní so ženami. Je to najlepšia perióda na nákup cenných papierov, investičných úväzkov a na zamestnanie iných osôb.

Siedma perióda:
Je najkritickejším obdobím vo vašom ročnom cykle. Z vášho života postupne odchádzajú prvky, ktoré sú pre váš rozvoj už nepotrebné, aby uvoľnili miesto novým a lepším, čo však zároveň vyvoláva pocity strát a úzkosti. To vás môže viesť k bláznivým činom a rozhodnutiam. Uvedomte si, že je to perióda zdanlivého ústupu a úpadku, ktorá vždy predchádza novému cyklu. Využite ju na odstránenie všetkého starého a nežiaduceho, ale presvedčte sa, že je váš úsudok správny. Ak niečo končí, nechajte tomu voľný priebeh, nič neprerušujte násilím. Budete sa často trápiť, klesať na mysli a ľahko sa necháte odradiť. Majte na pamäti, že ste ovplyvnení kvalitou tohto rytmu a nepripustite, aby pesimizmus, ktorý cítite, poznamenal váš úsudok, alebo prekazil vaše plány. Pretože vplyv tejto periódy je silný, musíte byť rozvážnejší vo vyhodnocovaní pocitov na vonkajšie vplyvy. Unáhlenosť môže mať za následok katastrofu, takže ostaňte pokojní a opatrní a všetky vážne rozhodnutia odložte na nový cyklus. Siedma perióda je však vhodná na jednania so staršími ľuďmi a autoritami, ktoré musia posudzovať svoje rozhodnutia s najvyššou opatrnosťou. Taktiež je možný úspech v jednaniach o veciach skrytých a o všetkom v oblasti hlbín zeme.
Je však úplne nevhodné začínať niečo nové, alebo na nové investície v starom podniku – počkajte na nový cyklus.
 

UPOZORNENIE:
Pri rozhodnutiach v dňoch na konci a začiatku periód buďte zvlášť opatrní – obvykle sa rytmy prekrývajú cez prvé a posledné tri dni.
 
Výpočet ascendentu:

http://www.wildweb.sk/astro/ascendent.html

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.