Kategórie
Liečenie Meditácia

Silvova metóda…

Sila ducha nad hmotou.

 Zástancovia Silvovej metódy, čo je istá forma dynamickej meditácie, tvrdia, že vyliečia problémy ako stres a napätie uvedomelým ovládnutím mysle. Táto metóda prirovnáva mozog k obrovskému počítaču riadenému mysľou. Mozog vysiela elektrické impulzy, tzv. mozgové vlny, rôznych frekvencií napojené na rôzne stavy vedomia. Silvova metóda je založená na predpoklade, že väčšina ľudí si uvedomuje iba povrchovú, každodennú rovinu mysle. Silvova technika ich vraj spojí s hlbšími, kreatívnejšími úrovňami mysle.

Túto terapiu vypracoval v roku 1966 Američan mexického pôvodu José Silva, ktorý bol samouk. Podľa tých, ktorí ju vyučujú, môže táto metóda pomôcť ľuďom takmer v každom veku a vo všetkých profesiách.

 Upozornenie!

Nie je však vhodná pre pacientov s vážnymi emocionálnymi alebo duševnými problémami. V takých prípadoch je vždy potrebné sa poradiť s praktickým lekárom alebo s psychiatrom.

Aký druh problémov sa dá vyriešiť pomocou Silvovej metódy?

•Problémy spojené s negatívnym myslením – zmenou myslenia na pozitívne dokážete úspešne zvládnuť pracovné aj osobné problémy, zlepšiť rodinné vzťahy, pamäť, zvládnuť stres, citové problémy (napr. pocity menejcennosti, výbušnosť) apod.

•Zlozvyky a rôzne závislosti – osvojíte si techniky, ktoré Vám pomôžu zbaviť sa problémov ako sú napr. fajčenie, prejedanie sa. • Problémy s učením, zlé učebné výsledky – využitím väčšej časti mozgovej kapacity budete schopní rýchlejšie a ľahšie sa učiť, zlepšovať svoju pozornosť a sústredenie.

•Zdravotné problémy – dozviete sa, akým spôsobom predchádzať chorobám tela a mysle a ako napomáhať pri ich odstraňovaní (napr. bolesti hlavy z napätia a migrény).

•Ak nemáte žiadne problémy, Silvova metóda Vám pomôže udržať si dobré zdravie, psychickú vyrovnanosť a rozvíjať svoju osobnosť. Naučíte sa, ako pomáhať aj ostatným vo svojom okolí.

Silvova metóda je forma meditácie, ktorá nám má pomôcť používať kvalitnejšie vlastnú myseľ. Aby ste mohli Silvovu metódu používať, musíte sa naučiť fungovať v pásme mozgových vĺn alfa. Vysvetlime si preto mozgové vlny. Spektrum mozgových frekvencií je rozdelené do štyroch pásiem:

  • Hladina Beta, kedy je naše telo aj myseľ aktívne a bdelé.
  • Nasleduje Alfa, v ktorej sa pracuje so Silvovou metódou práve preto, lebo je to stav ktorý poznáme ako ľahký spánok a bdelé snenie, čo znamená, že je ideálnym pásmom pre mentálnu činnosť.
  • Nakoniec je tu Theta , čo je stav hlbšieho spánku a Delta to je spánok najhlbší .

Do hladiny alfa sa dostávame celkom prirodzene pri zaspávaní, ale obvykle tam nezotrváme nikdy príliš dlho, pretože hneď zaspíme. V niektorých knihách sa dočítate, že máte večer pred spaním myslieť na svoje ciele a plány, získavate tým trocha času v hladine alfa ale problém je v tom, že väčšinou hneď zaspíme.

Ponukám vám jedno cvičenie ako vedome zostúpiť do hladiny alfa:

1. Nájdite si pokojné, tiché miesto, a pohodlne sa usaďte.

2. Zatvorte oči a pod viečkami ich mierne pootočte nahor o dvadsať stupňov smerom k obočiu.

3. Pomaly počítajte (v duchu, nikdy nie nahlas) od 50 do 1.

4. Len čo sa dostanete k 1, zamerajte sa na mentálny obraz, v ktorom vidíte seba, ako dosahujete nejakého úspechu. Stačí si spomenúť na chvíľu, keď ste sa cítili naozaj šťastnými a všetko sa vám darilo. Spomeňte si na atmosféru tej chvíle, na miesto, na okolie, čo ste robili, ako ste sa cítili.

5. V duchu si opakujte: „ Každý deň sa mi v každom ohľade darí lepšie, lepšie a lepšie.“

 6. Potom si povedzte: „ Budem počítať od 1 do 5. Hneď ako dôjdem k 5, otvorím oči a budem sa cítiť výborne, lepšie než kedykoľvek predtým.“

 7. Začnite počítať. Len čo dôjdete k 3, zopakujte si: „Hneď ako dôjdem k 5, otvorím oči a budem sa cítiť výborne, lepšie než kedykoľvek predtým.“

8. Pokračujte v počítaní. Pri päťke otvorte oči a v duchu si znovu potvrďte: „Som úplne bdelá/ý a zdravá/ý, cítim sa výborne, lepšie než kedykoľvek predtým. Je to tak.“

Toto cvičenie je len malou ukážkou ako to funguje, existuje milión techník ako sa dá tato metóda využiť. Mentálne techniky, ktoré ponúka Silvov kurz alebo knihy sa dajú využiť na riešenie mnohých problémov a na dosahovanie rôznych cieľov.

Tieto techniky sa využívajú najmä na:

– Neutralizáciu stresu

 – Rýchlu regeneráciu tela a mysle, obnovenie chuti do prace

– Zbavenie sa migrén a nespavosti – Rýchlejšie a efektívnejšie učenie

– Zlepšenie komunikácie s druhými

– Zosilnenie sebadôvery a sebavedomia

– Udržanie si optimálnej váhy

– Zbavenie sa obezity

– Zvyšovanie ako pracovného tak aj športového výkonu

Je len na vás, čo chcete dosiahnuť, zlepšiť, možno odstrániť. Dôležité je rozhodnúť sa pre svoj cieľ a nasledovať ho. Samozrejme je tu dôležitá trpezlivosť, nie každý sme predurčení dostať hladiny alfa po prvom či druhom pokuse. Treba si pamätať, trpezlivosť ruže prináša.

Ohlasy na Silvovú metódu   http://forum.reiki.sk/viewtopic.php?f=21&t=571 

Viac o kurzoch Silvovej metódy na stránke http://www.silvovametoda.sk/www/SM_FAQ.htm     

7 replies on “Silvova metóda…”

Cvičenie ako zostúpiť do hlasiny je OK. Ja som si tiež prečítal knižku, ale z písaného textu som sa to nenaučil. Musel som ísť až na kurz, kde som si to mohol naprogramovať do podvedomia ako spúšťač, t.j. mozog už automaticky vie čo má robiť a v Hladine alfa môžem byť za pár sekúnd.

Silvova Metoda je skôr o kontrolove stresu a rozvoji mysli. Prednášky sú super, hlavne z osobného rozvoja. Výrazne mi pomohli v súkromnom aj pracovnom živote.

Ak ste ešte neboli na Základnom kurze, príďte sa pozrieť aspoň na prvé dve hodiny, ktoré sú zdarma: http://www.silvovametoda.cz/kurzy

Páči sa mi

Máš pravdu, na všetko je najlepšie, ak človek absolvuje kurz, kde sa dozvie viac o technike a hlavne o skúsenostiach z praxe, ktoré už lektori nadobudli. Samotná kniha je len ako teória a prax dá kurz, ktorý sa absolvuje.
Ďakujem za link a pozvanie 😀

Páči sa mi

Priamo Silvovku nie, ale do hladiny alfa vstupujeme aj ak cestujeme našími svetmi. Kamoška bola na kurze a vtedy zistila, že do tejto hladiny sa dotane v pohode, vraj ako dieťa vedela vyliezť z tela bavila sa na tom, pretáčala sa , naťahovala, ale raz vyliezla úplne a nevedala sa dostať späť, tak s tým radšej prestala. 🙄
Je to rozvíjanie mentálného tela, menenie programov. Bdelý spánok patrí tiež do toho zrejme a na tom občas fungujem.

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.