Kategórie
Bylinky Liečenie

Calea Zacatechichi čaj na sny…

tumblr_lxmxptjxkF1r1afx7o1_400Calea Zacatechichi (ľudovo horká tráva, list bohov, psia marihuana, zacatechichi) je rastlina, ktorú domorodí Mexičania kmeňa Chontal v mexickom štáte Oaxacal používajú na komunikáciu so svetom duchov/bohov a veštenie, ako liek proti horúčke, proti vracaniu a na podporu chute do jedla.

Calea je výnimočná tým, že jej hlavné účinky sa prejavia jedine počas SPÁNKU! ( aj kvôli tomu sa nazýva aj dream herb ).

Po jej požití by sa malo prejaviť slabé zlepšenie zmyslového vnímania a paradoxne, mierna únava. Keď pocítite tieto účinky, odporúča sa ľahnúť si na posteľ, alebo iný príjemný podklad a zatvoriť oči. Niektoré zdroje opisujú ďalšie stavy nie ako spánok, ale len ako nejaké polo bdenie, až pokým sa nedostaví plný účinok, kedy konečne zaspíte a vaša myseľ je dokonale voľná.

Cieľom požitia Caley sú intenzívne sny, ktoré si po prebudení pamätáte. Zaujímavosťou je, že vedľajšie účinky ( sucho v ústach, nevoľnosť, bolesť žalúdka,…) sa neprejavujú.

Čaj tejto kvetinky je totiž extrémne horký a je dosť namáhavé ho prehĺtať. Podľa tradície sa vždy listy v párnom počte zaparili vriacou vodou, nechali vylúhovať a takýto čaj v malých dúškoch pili. Využívali ju hlavne na určovanie chorôb a spojenie s bohmi.

Príprava : 20-30g sa zaleje pol litrom horúcej vody.

Dnes sa uprednostňuje aj fajčenie, ktoré však neumožňuje využiť vlastnosti caley naplno. Novodobý „šamani“ najprv vypijú horúci čaj, potom vyfajčia cigaretu, zbalenú z listov a ľahnú si spať. Samozrejme, Calea Zacatechichi je legálna -jej užívanie a predaj nie je trestný. Isté je však, že po tepelnej úprave ostáva ich stavba nezmenená.

Podľa moderných výskumov, vykazuje táto droga charakteristické spomalenie EEG (mozgovej činnosti) a predĺženie reakčnej doby u subjektov. Tieto príznaky naznačujú, že Zacatechichi obsahuje látky pôsobiace hypnoticky. Výsledky s Diazepamom a Zacatechichi potvrdzujú hypotézu, že extrakty zo Zacatechichi (obzvlášť metanolová frakcie), obsahujú zložky ekvivalentné účinkom subhypnotickej dávke Diazepamu. Výsledky tiež naznačujú, že aplikácia Zacatechichi zvyšuje tak počet snov, tak aj schopnosť ich zapamätania … To všetko nasvedčuje tomu, že rastlina Calea Zacatechichi navodzuje živú hypnagogickou predstavivosť počas fázy SWS I.

Kresťania hovoria, že všetko dobré je z hora ako boží dar!

17 replies on “Calea Zacatechichi čaj na sny…”

Tu je stránka , kde sa dá objednať…http://www.rastlinky.sk/exoticke-rastliny/calea-zacatechichi-zakatecici-30-cm-k9-%28id=560680%29.html
a tu si môžeš prečítať na planet forume o jej pestovaní http://www.plantae.sk/forum/viewtopic.php?f=17&t=41

Podobný účinok má muškátový orech, ktorý patrí k psychotropným látkam.
http://www.zdn.cz/clanek/priloha-lekarske-listy/muskatovy-orech-jak-jsme-ho-neznali-146457

Ak ťa zaujímajú takéto stavy prečítaj si knihu psychotropné šamanství. Ja som si ju stiahla a autor tam opisuje svoje zážitky experimentov s LSD .
http://www.elektronickeknihy.estranky.sk/stranka/nabozenstvo-a-mystika
je to asi 34 kniha v zozname od Jima Dekorneho.

Páči sa mi

A už si vyskúšala tú caleu zacatechichi? Lebo ja áno a brrrrr. ten výluh bol desne horký. Kým to človek nevyskúša, nevie si tú horkosť predstaviť. Dal som do toho aj lyžice medu – nepomohlo. A tá chuť ostávala v ústach ešte pekne dlho… 😦

Páči sa mi

Nie neskúšala som to, jeden chlapík mi semienka Caleu stále ponúkal, ale nejako som nemala záujem.:roll:
A aký bol výsledok? Mal aspoň nejaký účinok na sny? Vraj aj muškátový orech dokáže vyvolať takéto stavy, ale ani na to som nemala odvahu. Ale som rada, že si sa podelil aspoň o jej chuť. 😆

Keď sme pri tej chuti, ja teraz skúšam múmio tbl. a tie chutia tiež hrozne, tak dúfam, že aspoň účinok bude taký ako tvrdia. 😆

Páči sa mi

Skús ako ho uvaríš najskorej vdychovať, tak ako sa naparujeme nad bylinkami a potom ho vypiť. Inak vraj aj takýto účinok má muškátový orech, ale ani ten som neskúšala. No uvidíš ide spln, tak snáď bude aj silnejší zážitok. len buď opatrný. 😉

Páči sa mi

Ja som to pil je to veľmi veľmi horké z 10 ľudí to dokážu 2 vypiť ja som nedokázal je to veľmi veľmi horké napinalo ma s toho skúste račej african root dream alebo africký koreň snov.

Páči sa mi

Čaute calea zatacechichi je veľmi horká odporúčam skombinovať z mätou priepornou piť po dúškoch počas dňa sny živé, farebné zanechávajú odkaz je dobre sa o sny zaujímať ak ju uzivate zanechava odkazy v podobe snov snár sa vám zíde mať po ruke plus opakovať si sen a snažiť sa porozumieť a odkaz zdeleny v ňom

Páči sa mi

Stale som ju neskusala, ale o jej horkosti sa vravi.Zaujimalo by ma, ci sny vyvolane caleou su snami z podvedomia, alebo len nejakou zmesou halucinigennych latok, ktore vyvolaju rozne obrazy.Chapes, ci je nejaky rozdiel medzi beznymi snami a snami oomocou omamnych latok.

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.