Energetické karty a obrazy…

Energetické  karty sa stávajú fenoménom tretieho tisícročia. Pozitívna, láskavá, všetko objímajúca energia, ktorú so sebou prinášajú, je akoby odpoveďou na zväčšujúci sa vnútorný strach, obavy o seba uplatnenie, na zúfalú potrebu partnerského tepla a nezištnej lásky.

Energetické karty patria k tzv. vibračnej terapii, ktorá tvorí základ liečby tohto obdobia. So zrýchľujúcim sa sledom prežívaných udalostí, ktorý mnohí z nás pociťujú ako hraničný stres je spojený zámer pripraviť ľudské bio pole na jemnejšie polia(dimenzie),do ktorých vchádzame kompatibilne spolu s našou planétou a pravdepodobne i Galaxiou.

Väčšina z nás už pochopila, že pokiaľ liečime iba fyzické -hmotné telo, symptómy chorôb sa opakujú, emočné a vzťahové problémy sa navršujú. Vnútorne sa trápime a nevidíme ani zmysel života, ani vlastné poslanie. Je potrebné spoznať príčinu, najdôležitejšiu spúšťaciu udalosť v našom živote, ktorej spracovanie je niekedy veľmi jemnou a presnou alchymistickou operáciou.

Na začatie liečenia situácii a momentov, ktoré vnímame ako disharmonické a bolestivé, ale aj na zlepšenie a prevenciu zdravotného stavu je mimoriadne vhodné používať energetické a anjelské karty.

Práca s nimi pozostáva z pravidelného denného vytiahnutia jednej alebo viacerých obrazov, zahĺbenia sa do symboliky, ktorá je na nich zobrazená alebo čítania sprievodných textov.

Energetické karty sú signálom pre mozog, aby pracoval synergicky- teda súčasne ľavou aj pravou hemisférou. Ľudia úplne zabudli pracovať s pravou hemisférou, s intuíciou, vnútorným vedením, Vyšším Ja.

S kartami pracujeme tak, že sa najskôr na všetky karty v balíčku pozeráme dostatočne dlhý čas – min.15 minút. Už pri tomto procese subjektívne pociťujeme uvoľnenie napätia, pocity radosti, nežnosť, niekedy náhlu inšpiráciu ako riešenie dovtedy nezvládnuteľného problému. Niektoré karty z balíčka nás upútajú viac – prečítame si k nim krátke vysvetlenie a vytiahneme ich z balíčka bokom. Môžeme ich nosiť v kabelke do práce, do školy a ak kedykoľvek počas dňa máme čas, využime ho na krátke zahĺbenie sa do farebných obrazov, v ktorých sa rozpúšťajú naše uväznené strachy a bolesti.
Karty vymieňame intuitívne- sami pocítime, kedy potrebujeme zmenu. Niekedy nás dlhodobejšie priťahuje jediná karta. Naše podvedomie ju vníma ako symbol niečoho emočne silného, čomu potrebuje porozumieť aj naše vedomie. Pracujme s ňou intenzívne, vyložme si ju napr. k počítaču alebo večer k posteli.

Energetické karty:

  • sú vhodné pre tých, ktorí potrebujú riešiť každodenné situácie, zamestnanie, sebauplatnenie v práci, hľadanie vhodného bydliska apod
  • vám prinesú psychickú úľavu
  • naladia vás na posolstvo harmónie a Božského načasovania vecí.
  • sú určené na vnímanie a prijímanie lásky. Zároveň je v nich zobrazená najjemnejšia energia, preto pomôžu aj pri chápaní a liečení bolestí zo straty milovanej osoby, rozchodu a rozvodu a pri liečení neschopnosti odpustiť.

Pochopíte, že ľudský duch je spirituálny a nadčasový a nekonečne múdry.  Karty sú vhodné aj na riešenie vzťahov s príbuznými, nedorozumeniami s kolegami a priateľmi.

Ukážka :…energetické karty

Energetické obrazy

Liečba farbami má korene v Ajurvéde – starovekej indickej medicíne. Ajurvéda je založená na myšlienke, že každý jednotlivec v sebe zahŕňa päť základných prvkov vesmíru: zem, vodu, vzduch, oheň a éter (priestor).

Tieto prvky sú prítomné v špecifickom pomere jedinečnom pre každú osobnosť.

Keď je rovnováha týchto prvkov narušená nezdravým životným štýlom alebo vonkajšími vplyvmi, vedie to k chorobe. Ajurvédska medicína využíva vnútorné energie farieb spektra na obnovenie tejto rovnováhy. Liečbu farbami používali tiež v starovekom Egypte a Číne.

Energetické obrazy sú maľované automatickou kresbou. Princípom automatickej kresby je napojením na jemno hmotný svet. Ide o oznámenia človeku formou energetickej kresby.

Obrazy sú nabité energiou, ktorá pôsobí na emocionálnej a fyzickej úrovni. Môžu pôsobiť aj na psychosomatické problémy. Je to forma meditáciám a relaxácia. Človek by si mal svoj obrázok vybrať intuitívne, aby energia obrázku zodpovedal jeho potreby.

Ak máte takýto obraz v byte, pôsobí jeho energia na vás i na vaše prostredie.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s