Tretie oko a jeho úrovne…

Tretie oko má rôzne úrovne. Na základe svojej úrovne vidí rôzne dimenzie. Podľa buddhizmu existuje päť úrovní:

 • Telesný Zrak
 • Nebeský Zrak
 • Zrak Múdrosti
 • Zrak Zákona
 • Buddhov Zrak.

Každá z týchto úrovní sa delí na horné, stredné a dolné úrovne.

Na alebo pod úrovňou Nebeského Zraku môže pozorovať iba náš materiálny svet.

Na alebo nad Zrakom Múdrosti bude schopné vidieť iné dimenzie. Tí, ktorí majú nadprirodzenú schopnosť prenikavého zraku môžu vidieť veci presne, s lepšou jasnosťou ako CT snímok. Avšak to čo môžu vidieť, je stále iba v našom materiálnom svete a neprekročí to dimenziu, v ktorej existujeme; nepovažuje sa to za dosiahnutie pokročilej úrovne Tretieho oka.

Úroveň Tretieho oka je určená množstvom esenciálnej qi (qi (či) – v čínskej kultúre sa verí, že je to “vitálna energia”; ale v porovnaní s gongom je to nižšia forma energie )človeka, ako aj šírkou, jasnosťou, a stupňom zablokovanosti hlavného priechodu. Vnútorná, esenciálna qi je kritická pri určovaní, ako úplne sa Tretie oko môže otvoriť.

Obzvlášť jednoduché je otvoriť Tretie oko deťom do šesť rokov, pretože deti prijali málo negatívnych vplyvov z nášho fyzického sveta a nedopustili sa žiadnych zlých skutkov. Ich esenciálna qi je dobre uchovaná. U detí vo veku nad šesť rokov, je stále ťažšie otvoriť ich Tretie oko, a to kvôli zvýšeniu vonkajších vplyvov počas ich rastu. Konkrétne, chybná výchova, rozmaznávanie a strata morálky môžu všetky spôsobiť to, že sa esenciálna qi rozptýli. Po dosiahnutí určitého bodu sa úplne vytratí. Tí ľudia, ktorých esenciálna qi je úplne stratená, ju môžu postupne získať späť pomocou kultivácie, stojí to však veľa času a namáhavého úsilia. Esenciálna qi je teda nesmierne cenná.

Neodporúča sa, aby Tretie oko ľudí bolo otvorené na úrovni Nebeského Zraku, pretože keď je žiakov energetický potenciál nízky, stratí viac energie pozeraním sa na predmety, ako nazhromaždí pomocou kultivácie. Ak sa stratí príliš veľa esenciálnej energie, Tretie oko sa môže opäť zavrieť. Keď sa už raz zavrie, nebude ľahké ho otvoriť znova. Nezáleží na tom, aké jasné alebo nejasné je ich videnie, kultivujúci budú môcť vidieť objekty v iných dimenziách. Ovplyvnení vrodenými vlastnosťami, môžu niektorí vidieť jasne, niektorí vidia veci prerušovane, a iní vidia nejasne. Avšak, prinajmenšom, budete schopní vidieť svetlo. To prospieva žiakovmu postupu k vyšším úrovniam. Tí, ktorí nemôžu vidieť jasne, to budú schopní napraviť pomocou kultivácie.

Ľudia, ktorí majú menej esenciálnej qi, vidia obrazy cez svoje Tretie oko iba čiernobielo. Tretie oko tých, ktorí majú esenciálnej qi relatívne viac, bude schopné vidieť scény farebne a v jasnejších tvaroch. Čím viac esenciálnej qi, tým lepšia jasnosť. Každý jedinec je však iný. Niektorí ľudia sa narodia s otvoreným Tretím okom, zatiaľ čo iní ho môžu mať tesne zapchaté.( Napríklad, hneď ako sa vyrobí pohár, vznikne v inej dimenzii inteligentná bytosť. Navyše, pred vznikom tejto bytosti mohla byť niečím iným. Keď je Tretie oko na najnižšej úrovni, človek vidí pohár. Na vyššej úrovni uvidí bytosť, ktorá existuje v tej inej dimenzii. Na ešte vyššej úrovni uvidí formu hmoty, ktorá existovala pred vznikom tejto inteligentnej bytosti)

Keď sa Tretie oko otvára, podobá sa to rozkvitaniu kvetiny, otvárajúcej vrstvu po vrstve. Počas meditácie v sede najprv objavíte v oblasti Tretieho Oka osvetlenie. Spočiatku nie je osvetlenie príliš jasné, pričom neskôr sa zmení na červené. Niektorí ľudia majú Tretie oko veľmi tesne zavreté, takže ich počiatočné reakcie môžu byť pomerne silné. Budú cítiť napínanie svalov okolo hlavného priechodu a bodu shangen, akoby boli stláčané a vťahované dovnútra. Začnú cítiť akoby opuchnutie a bolesť čela a spánkov, čo sú všetko sprievodné reakcie pri otváraní Tretieho oka. Ľudia, ktorých Tretie oko sa otvorí ľahko, môžu príležitostne vidieť určité veci..

Videnie na diaľku

Po otvorení Tretieho oka, sa u niektorých objaví nadprirodzená schopnosť videnia na diaľku, a budú schopní vidieť objekty vzdialené tisíce míľ. Každý jedinec okupuje svoj určitý vlastný priestor. V tomto priestore je taký veľký ako vesmír. V tomto jeho konkrétnom priestore má pred svojím čelom zrkadlo, v našej dimenzii je však neviditeľné. Každý má toto zrkadlo, ale zrkadlo nepraktizujúcich smeruje dovnútra. U kultivujúcich, sa toto zrkadlo postupne otáča. Keď sa raz otočí, môže toto zrkadlo zobraziť to, čo chce žiak vidieť. V jeho konkrétnom priestore je dosť veľký – jeho telo je pomerne veľké. Tak isto aj jeho zrkadlo. Čokoľvek chce praktizujúci vidieť, môže byť odrazené na toto zrkadlo. Avšak aj keď už zrkadlo zachytilo obraz, nemôže ho ešte vidieť; obraz by mal zostať na zrkadle na zlomok sekundy. Zrkadlo sa potom otočí naspäť. Potom čo vám umožnilo vidieť odrazené predmety, opäť sa otočí. Bude sa preklápať veľmi rýchlo, neustále dopredu a dozadu. Filmy sa pohybujú 24 obrázkov za sekundu, čo vytvára plynulý pohyb. Rýchlosť, ktorou sa preklápa zrkadlo je oveľa väčšia, preto sa obrázky zdajú byť plynulé a jasné. Toto je videnie na diaľku – princíp videnia na diaľku je takto jednoduchý. Toto bývalo veľmi tajné, pritom ja som to odhalil na pár riadkoch.

Dimenzie

Z našej perspektívy sú dimenzie veľmi zložité. Ľudstvo pozná iba dimenziu, v ktorej práve žijú ľudské bytosti, pričom iné dimenzie zatiaľ neboli skúmané alebo objavené. Čo sa týka iných dimenzií, my majstri qigongu sme už videli tucty úrovní dimenzií. Tieto môžu byť tiež teoreticky vysvetlené, ale ostávajú nedokázané vedou. Určité veci, aj keď si nepripúšťate ich existenciu, sa skutočne zobrazili do našej dimenzie. Napríklad, existuje miesto zvané Bermudský Trojuholník, alebo aj tzv. “diabolský trojuholník.” V tejto oblasti sa stratilo niekoľko lodí a lietadiel, ktoré sa znovu objavili po niekoľkých rokoch. Nikto nemôže vysvetliť prečo. Nikto sa nedostal za obmedzenia ľudských myšlienok a teórií. V skutočnosti, Trojuholník je priechod do inej dimenzie. Na rozdiel od našich obvyklých dverí s presne stanovenými pozíciami, tieto ostávajú v nepredvídateľnom stave. Ak loď náhodou vstúpi do týchto dverí, keď sú práve otvorené, môže ľahko prejsť do inej dimenzie. Ľudské bytosti nedokážu vnímať rozdiely medzi dimenziami, a vstúpia do inej dimenzie okamžite. Časopriestorový rozdiel medzi tou dimenziou a našou dimenziou nemôže byť vyjadrený v míľach – vzdialenosť tisícok míľ tu môže byť obsiahnutá v jednom bode, čiže môžu existovať na tom istom mieste v tom istom čase. Loď na chvíľu vhupne dovnútra, a potom sa zase náhodne vráti späť. Ale v tomto svete medzitým prešli desaťročia, pretože v týchto dvoch dimenziách je odlišný čas. Okrem toho, v každej dimenzii existujú zjednotené svety. Tu je podobnosť s našimi modelmi atómových štruktúr, kde je jedna guľa pomocou reťazca pripojená k druhej, zahŕňajúcimi mnoho gúľ a reťazcov, čo je veľmi zložité.

Štyri roky pred 2. svetovou vojnou vykonával svoju misiu jeden britský pilot. Uprostred letu sa dostal do silnej búrky. Vďaka svojim skúsenostiam sa mu podarilo nájsť opustené letisko. V tom momente, ako sa letisko objavilo pred jeho očami, sa mu naskytol úplne iný pohľad: bolo zrazu slnečno a bez oblakov, akoby sa práve vynoril z iného sveta. Lietadlá na letisku už mali žltú farbu, zatiaľ čo ľudia boli zaneprázdnení záležitosťami na zemi. Cítil sa veľmi divne. Potom čo pristál, ho nikto nebral na vedomie; dokonca ani radarová veža sa s ním nespojila. Pilot sa rozhodol odísť, keďže obloha sa vyjasnila. Opäť letel, a keď bol v tej istej vzdialenosti, v ktorej videl letisko pred chvíľou, opäť sa vnoril do búrky. Nakoniec sa mu podarilo dostať sa späť. Oznámil túto udalosť, a dokonca ju zapísal do letového záznamu. Ale jeho nadriadený mu neveril. O štyri roky vypukla 2. svetová vojna, a on bol presunutý na to opustené letisko. Okamžite si spomenul, že pred štyrmi rokmi videl presne tú istú scénu. Každý z nás majstrov qigongu vie ako to vysvetliť. Vykonal tú istú vec štyri roky predtým, ako by ju bol urobil neskôr. Než ten prvý dej začal, šiel tam a hral svoju úlohu v predstihu, a potom sa vrátil do správneho poradia.

Viac na stránke:

http://www.falundafa.org/sk/knihy.html

Reklamy

16 thoughts on “Tretie oko a jeho úrovne…

  1. Ahoj. Volam sa Gabriela. Otvara sa mi tretie oko. Dnes som po prvy krat uvidela anjelikov cez tretie oko ako malinke nadherne svetielka, ktore lietali pred mojimi ocami, ale vnimala som ich cez tretie oko. Velmi nadherny pocit som mala z toho. Od stastia som sa rozplakala ☺

   Like

   1. Dobrý deň……..
    U nás chodia taký chlapíci a z amplióna auta sa ozýva , pózór,pózór…… fygielem,fygielem (fiďelééém,fiďelééém)….predóváme červený a žlutý melóny,dyňka, kukurica a broskyňo……. 🙂
    ………nechcem sa z teba vysmievať , iba chcem odľahčiť tému .-)
    Nuž , za prvé , anjel je posol Boží, či služobník Boží (preklad slova ANCHELOS) …….čiže slúži Bohu a nie nám , tie keci a bludy čo sa vykladajú , sú iba démonické napojenia, skutočného anjela neuvidí hocikto…… zjavujú sa iba na popud a želanie Boha a nie nás!!!! …… ja viem hovoríš si a prečo nie mne???……… nuž preto , že my ľudia neunesieme pravdu a nevieme s ňou ani naložiť, nieto spracovať posla BOŽIEHO……písal som si s p.Sádlovou , bol som na prednáške Lorny Byrne a vždy sa mi potvrdilo , čo viem , že to len tak ako v EZO nejde, napájaš sa iba astrálne na dáke entity a parazitov , ktorý sa za to vydávajú a budú z teba žiť a TY iba vo svojej nevedomosti budeš bezhlavo a bezuzdne slúžiť……..ak sa tomu poddáš , tak budeš iba dezduchá figurečka a svoj živoj premrháš ako keby si slúžila v dákom modlárskom spolku………. stretnutie z druhým svetom je vždy neopakovateľné a ak TEMNÉ sily sú obrazom nášho rozumu a nášho JA(ega) – sú racionálne a chladné…….., tak anjeli sa správajú presne opačne a stretnutie s nimi by som prirovnal s FESTIVALOM BLÁZNOV……….stalo sa mi tak iba raz v živote, ale oni sa iba rehocú , zabávajú , bláznia…….je to presný opak Pekla a dosť dlho mi trvalo kým som z nich prestal byť nervózny a prijal ich taký aký sú , lebo sú podstatou stvorenia a tá je HRAVÁ………dávaj si pozor na seba a buď k seba poctivá a úprimná………….nevadí , že budeš iba obyčajná , či tuctová , ale budeš žiť v pravde a nebudeš ničomu a nikomu slúžiť , lebo pravé NEBO za lásku nič nechce , lebo najviac je dávať……………
    Prajem pekný páteček a čistú cestu .-) R

    (dávaj si na seba a svojich blízkych pozor a nič si nepritiahni .-) )

    Like

    1. V tomto má Radko pravdu…tiež som si prešla nepeknou hrou, keď sa mi cez kyvadlo ozvali bytosti vydávajúce sa za Archanjelov …potom som ich počula už v hlave a nevedela sa ich zbaviť, lebo som odhalila ich klamstvá,….vždy som bola unavená po ich rozhovore a viac a viac ma vťahovali do vnútra veta hlasov .

     No každý si má prejsť svojou lekciou a pochopí až sám na sebe a svojich skúsenostiach…no viem, že to zrejme bolo potrebné…preto už moje modlitby smerujú len k Bohu.

     Like

   2. Zdravím,nechcem Ťa zarmútiť, ale tie malinke nadherne svetielka je prána-pránická energia .
    Čo sa týka kyvadla-tým hýbe sila nášho podvedomia.

    Like

 1. hmmm ako by som to povedal volam sa tomas uz dlhu dobu mam pocit ze vidim veci trochu inak o niecom viem dopredu ze sa to stane hmmm napr. pocujem alebo nieco podobne je to dost taske divne a pride to samo od seba no viem ovela viac vdaka tomu. Ja som to zdedukoval tak ze sa podvedomie dostalo k vedomiu a vdaka tomu viem aj to co normalne nieje moze a rad by som sa o tom porospraval najdete ma na – facebook tompeto – alebo http://www.tompeto@azet.sk dakujem .

  Like

  1. Peťo ak sa dostaneme na úroveň(myslím, že takéto vnímania začínajú od 4 úrovne ), kedy začíname vnímať svoje duševné cítenia, naša intuícia pracuje silnejšie. Vtedy dostávame od sprievodcov pri sebe, od nášho Vyššieho Ja informácie, obrazy, či myšlienky dokonca aj odkaze do snov. Ak ich začneme akceptovať, prichádzajú častejšie. Prichádzajú aj vízie, ktoré sa odohrajú za nejaký čas, len je na nás, aby sme prišli na to, akým spôsobom vieme zasiahnuť, alebo len akceptovať skutočnosť, že niečo také sa udeje a my nemôžeme urobiť nič, iba pomodliť sa za dotyčných.
   Je to akoby príprava na obdobie, kedy budeme na úrovni tretieho oka a jeho energia bude plne rozvinutá. Preto sa tretie oko otvára a rozvíja postupne, inak by sme mohli skončiť aj v blázinci. 😆 Vtedy bude na nás dokázať prijať tento dar a vedieť s ním správne naložiť. Je veľa jasnovidcov, ktorý predpovedajú budúcnosť za peniaze, ale toto podľa mňa nie je správna cesta.

   Ak sa nám podarí očistiť svojho ducha( vedomie), vtedy aj informácie, ktoré k nám budú prichádzať budú čistejšie a pravdivejšie. Ty sám tvoríš zo svojho vedomia, rozumu, ega, ale občas asi hovoríš myšlienky, ktoré vychádzajú z tvojej duševnej roviny a sám si prekvapený, ako také veci vieš, keď si o nich nikdy nečítal, ale nezabudni, že v duši máme uložené svoje životy, vedomosti, ktoré sme nadobudli od svojho stvorenia. Len tým, že sme sa prepojili a vnímali veci srdcom, sme o niečom hovorili úplne inak, ako by to konštatovalo ego.
   Učíme sa na svojich skúsenostiach, ktoré nám dávajú nejaký význam. Všetko, čo má k tebe prísť, to aj príde.

   Like

  1. V tom článko nie je návod na otvorenie tretieho oka a sama by som si ho nasilu neotvárala…lebo všetko má svoju postupnosť. Skúšaj najskorej videnia vnútorným okom…robiť vizualizácie, cestovať vnútornym svetom. Ak pozeráš z vnútra na 3 oku vidíš vír svetla…malých bodiek….tu môžeš skúšať približovať sa k nemu, ale ak by si cítil tlak v hlave, alebo násilné pocity..tak s tým prestaň.Ďalšia vec je, že môžeš skúšať vnímať vibrácie 3 oka i takto si ho rozvíjaš. Príde čas, kedy sa ti oko plne rozvinie…no dôležité je mať aktívne najskorej spodné čakry.

   Like

 2. prechod do 4. zazije clovek ked pochopi co vsetko zle sa vo svete deje a ako svet a nabozenstva naozaj funguje (7. crown oslobodenie sa s metrixu) … najprv. sa ho to snazi presvedcit a ak ta nepresvedci pokusia sa ta infikovat a nahradit ti dusu parazitom kedze sa zivia ludskym strachom (tiene,zvuky) a cerpaju s toho energiu a uz pri malom strachu ta dokazu tie tiene ovladat alebo posuvat predmeti…. najcastejsie to maju krestania ktory su s principu nauceni prejavovat strach zlim veciam tak ak to niekdo z vas ma staci sa prepnut do “psycho” modu a tichto veci sa nebat a presvedcit sam seba ze si silnejsie ako tie zle veci… pokial sa clovek nauci neprejavit strach podari sa mu dostat na vyssiu uroven teda na 8.,9.,10. … hlavne si nehladajte videa ako sa prepnut do 4. 🙂 99% videii robia isti ludia a pokial mate radi svoju dusu …

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s