Kategórie
Duchovné

Kabala a strom života…

Občas sa prehrabujem vo svojich článkoch a čítam si o čo všetko som sa zaujímala a čo som prežila. Odstupom času vnímam niektoré veci úplne inak. Čítala som si článok Kvet života. Vtedy som si myslela , že to, čo som videla bol Kvet života v nejakej mriežke. Lenže Kvetom života sú naše čakry, lupeňové kvety, ktoré rotujú určeným smerom.

Rozmýšľala som nad tým a vyšlo mi z toho, že to žlté oválne vajce v tej mriežke je  Tiphareth v Strome života. Mriežka bola podobná, len spodná časť trocha odklonená. Tak som hľadala na internete, čo znamená samostatne Tiphareth.

V Strome života kruh Tiphareth obsahuje krásu a harmóniu. Ide o oblasť energie Krista a univerzálnej lásky. Je tiež centrom Stromu života, a tým aj energiou pre všetky ostatné oblasti, tak  ako srdcová čakra  je centrom ľudského systému a zásobuje energiou všetky ostatné čakry.

Tiphareth je krásne miesto. Táto krása pomáha prebudiť vnútorné kvality. Vo všetkom je obsiahnutá krása nejakým spôsobom, len ju treba nájsť a vidieť.. To je ďalšie ponaučenie, ktoré sa nám hodí pri poznávaní vo fyzickej rovine: nájsť dobré a krásne vo všetkom, čo stretneme. Je zaujímavé, že toto miesto je pridelené Rafaelovi ochrancovi svetla, zdravia života.

Našla som na internete knihu o Kabale, ktorá bola preložená do češtiny. Autor prekladu má rozpísané jednotlivé kapitoly na svojej stránke http://www.kabala-cesky.com/

Takže vidím, že mám opäť čo čítať… 😀

 

8 replies on “Kabala a strom života…”

Dobry den,trocha mate aj pravdu o strome života.Trocha je to aj o živote samom,čiže duši,tela.Strom života je v každom z nas.Je len na nás ako si ho pestujeme a starame sa on.Niekto si ju pestuje tak,aby bol spokojny,zdravy,uprimny a všetky pozitivne vlastnosti.Ak od malička vypestujeme nadherny strom(telo)zo seba, stáva sa dobrym človekom a tak sa mu narodia dobre a zdravé deti,čiže plody.Aj to bude mat matka a otec z neho radost,ked sa narodi z čistej lasky.Je to harmonia tela,duše a prirody.

Páči sa mi

Erika stromom života je myslená púť našej duše. Každý ním musíme prejsť a ak prejdeme všetkými navrátime sa opäť ku svetlu. Pekne o tom píše aj Zohar https://anitram.wordpress.com/2011/02/11/zohar/
kde sú opísané aj cesty duše kadiaľ prechádza počas očisty po smrti fyzického bytia. Stromom života môžme aj cestovať je v nás v našom vnútre a počas meditácii môžeme navštíviť miesta, ktorými sme už prešli. O tomto je aj tarotová hra Pathworking , kde sa prechádza stromom života respektíve 22 cestami v strome života…. https://anitram.wordpress.com/2011/05/29/pathworking-a-moja-cesta-ku-kabale/

Viac o tom je aj písané tu v článku, https://anitram.wordpress.com/2011/06/26/strom-zivota-schemy-nasich-zivotov/
, alebo v článkoch o kabale… https://anitram.wordpress.com/civilizacie-a-ich-smery/

Páči sa mi

Dakujem za vysvetlenie no ja to už tri roky viem kto som,lebo som bola volana Bohom.Ukázal mi z akeho stromu života som ja.Kto a ake korene mam,ako jeho plod som štastna a spokojna zo všetkym čo mi nuka a dava.Pomaha mi hlavne ked ma niečo trapy takym sposobom ako iny nema tu čest.Cesta k svetlu je cesta poznania seba sameho a poznanie semena svojho,či na fizickej urovni či na duchovnej.Poznanie ich zdravotneho a duchovneho stavu mi vela dalo.
ps:biela hlubica

Páči sa mi

Dobry den,ak príde čas dozviete sa všetci kto som.Píšem knihu Biela Holubica.je o laske viere a nádeji.Su to verše o minulosti pritomnosti a buducnosti vo veršoch.Mam zatial iba polovicu a aj malujem k veršom obrazy.Mojho ducha rozvinul sám Pán ked ma volal a mohla som nazriet do hlbky všetkeho duchovneho.Bol mojou sučastou nejaky čas a mohla som vidiet vlastnymi očami čo vidí on.Rozoznala som zleho od dobreho iba pohladom.Choreho iba jeho bliskostou.Iny veria a nevideli a verim lebo som videla.

Páči sa mi

Dakujem prečitala som si to.Bolo to pekné.Bol to Váš sen,ale mne sa to stalo za dna v reali.Citila som aj ja že letim a ked som večer zaspala tak som vnimala ako moja duša a moje ruky su ako holubie krídla.Stal sa mojou sučastou a nevie odletiet.Má svoje poslanie a ja sa nou niekedy necham viest.Aj básne su podla snov a niekedy sa stavaju realnymi za pár dni.

Páči sa mi

Erika to nebol sen, bolo to počas vizualizáce. Občas som sama chodila na miesta v mojom vnútornom svete, občas videnia prichádzali samé. Ale to čo píšeš ty viem si predstaviť.

Nech tvoje poslanie poslúži mnohým, ktorý ti vstúpia do cesty a nech tvoja láska je veľká a silná. 😳
Večné svetlo nech ťa sprevádza… 😉

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.