Kategórie
Duchovné Duša

Anathkarana svetelný most…

stiahnuť (1)Duša načúva a sleduje. Je vždy otvorená komunikácii. Záleží na slobodnej vôli človeka. Keď sa duša a osobnosť spojí, začnú sa spájať s Monadou a začnú stavať most smerom  k nej. Potom, čo sa stretnú, spoja sa v jedno a tomu sa hovorí vzostup. Človek sa stane Nanebovzostupeným Majstrom, ktorý si začne stavať most ďalej.
Antakarana je most dúhy medzi dušou a monádou. Tento most je stavaný duchovným rozvojom človeka pomocou modlitieb, mentálnej disciplíny, vizualizácie, meditáciou a inými praktikami.

Človek posilňuje most smerom k duši rôznym spôsobom. Najprv musí integrovať na fyzickej, emocionálnej, mentálnej a spirituálnej úrovni svoje telo. Inými slovami už nie sme očarení čisto fyzickým, zmyslovým alebo materiálnym uspokojením. Začneme ovládať emócie. Namiesto boja s ostatnými užívame silu vôle. Zaujímame sa o získavanie hlbších vedomostí snažíme sa nájsť cestu k sebe, k svojej duši..

Ak sa človek spojí s božou vôľou, ak sa ničím nenechá zviesť z tejto cesty, ide svojou cestou a načúva “telefónnemu spojeniu” s dušou, ide po moste smerom k duši. Jej energia je spojená so žľazou s vnútornou sekréciou – hypofýzou a to niťou, čo pomáha človeku vhodne užívať myseľ.

Antahkarana

Antahkarana, je duchovná niť, v súčasnej fáze: evolúcia človeka v procese duchovného vzdelávania. Niektorý ľudia sa snažia o vytvorenie  “Dúhovného  mostu”. Podobne ako mentálna alebo emocionálna šnúra, sú vytvorené úsilia človeka dosiahnuť svojho božstva a nesmrteľnosti. Táto šnúra začína v srdcovej čakre a stále rastie smerom k  Monáde – tempo určuje jeho vlastný  duchovný rast:

  • meditácie,
  • modlitby,
  • služby pre ľudstvo,
  • duchovný spôsob života.

Každý krok, či  duchovný pokrok človeka zvyšuje rozšírenie tejto duchovnej šnúry k Jednote. Jasnovidní ľudia hovoria o tom, že smrť nastane, keď sa tento strieborná niť prertrhne a duša sa tak môže vrátiť do božského svetla, čo je do monády.

Antakarana je most svetla a jediná cesta k slobode. Tento most staviame veľa životov. V tejto dobe je veľa príležitostí a máme tú veľkú podporu, ktorá nám umožňuje dokončiť túto prácu a spojiť sa s monádou. Potom, čo každý postaví most antakarany, prispeje vláknom do planetárnej antakarany, ktorá spája Zem s kozmickým schématom.

Sutratma


sutratmaSutratma
je šnúra, ktorá spája ľudský princípy ako šnúra korálikov.( Princípy a sutratma sú symbolicky povedané – božský ruženec).

Sutratma je presun božských látok z Ega a Monády do  nižšieho Ja. Končí v dolnom konci v Sahasrara korunnej  čakre, a jeho fyzikálny náprotivok je epifýza. Skladá sa z vyšších energií  rôznych rovín.

V Zlatom stredoveku, kedy človek bol viac duchovne orientovaný mala hrúbku celého tela a teraz má priemer len pár cemtimetrov. Zníženie jej veľkosti bola jedným z dôsledkov neposlušnosti človeka k Božej vôle, alebo porušenie Kozmických zákonov.

Sushumna( je to spojenie medzi korunnou čakrou a koreňovou v stredovej osi tela vo vnútri chrbtice a umožňuje prietok energie k všetkým 7. čakrám)v éterickom tele je  to vlastne rozšírenie sutratmy.

Sutratma,( duchovné pupočná šnúra), je tkaná z tenších nití, ktoré obsahujú mentálne, emocionálne a fyzické nite.

Mentálne a emocionálne nite sú produkty evolúcie človeka. Majú svoje horné koncové body ukotvené v Egu. Sú nositeľmi mentálnych a emocionálnych síl do fyzického tela. V dávnych dobách, malo ľudské telo len  fyzickú šnúru. V Atlantskom období, bola vyvinutá emocionálna niť. V tomto duchovnom veku, bola vytvorená aj duchovná niť. V ďalšej fáze duchovného rozvoja ľudstva sa duchovné nite začali nazývať Antahkarana.

Fyzická niť je lano života, ktorý prenáša určité životné esencie. Ako sa človek duchovne  vyvíja, jeho nite sa budú postupne zlepšovať čo sa týka veľkosti aj kvality. Duševnú činnosť, posilňuje duchovnú niť, kým emocionálnu harmóniu a rovnováhu, zlepšuje charakter emocionálnej nite.

V Starom zákone je Sutratma uvádzaná ako strieborná niť. Strieborná niť zosobňuje od začiatku obdobia prejav cyklov v inkarnáciách  až do konca.

Tiež sa hovorí, že strieborná niť je oddelená od fyzického tela v priebehu procesu prechodu opustenia duše z tela. Tak dlho, ako táto šnúra zostane neporušená, život v tele je trvalý, aj keby mal človek upadnúť  do kataleptického  stavu  klinickej smrti.

Sutratma je priama životná energia, neporušená a nemenná, ktorá môžu byť považovaná symbolicky ako priamy prúd životných energie. Je to život . Vyrába individuálny proces a evolučné rozvinutie vo všetkých živých  formách. Cesta života, ktorá siaha od Monády na ochranu osobnosti cez Dušu, tlmočí energiu života a nájde svoje konečné zakotvenie v centre ľudského srdca v 4. čakre a na niektorých centrálnych kontaktných miestach vo všetkých formách duchovného prejavu.

Duša so sídlom v srdci, je život sám o sebe, dodržiava zásady o sebaurčení. Je to centrálne jadro pozitívnej energie pomocou ktorej všetky atómy tela sú držané v ich pravom miesto. Duša ovláda formy inkarnácie  cez médiá  Sutratmy, alebo životné nite a prostredníctvom  IT, oživuje svoj trojitý nástroj (fyzické, emocionálne, mentálne  šnúry) a tým nastavuje komunikáciu s mozgom. Skrze mozog, všetko vedome kontroluje , človek je nastavený do inteligentnej činnosti na fyzickej rovine.

Zmyslom a vôľou duše  je duchovné odhodlanie byť,  robiť a využívať  duševnú niť, Sutratmu. Vedomie aspektu, ktoré robí človeka rozumne, mysliaceho subjekta je ukotvené v jedenom aspekte tejto duše v mozgu (koruná čakre v éterickom mozgu), nájdený v epifýze.

Iný aspekt života, ktorý oživí každý atóm tela a ktorý je princípom súdržnosti, alebo integrácie nájde cestu k srdcu (srdcová čakra v éterickom telo) a je zameraná  alebo ‘ukotvená’ tam. Z týchto 2 bodov, duchovný človek (Duša alebo Vyššie Ja), sa snaží ovládať mechanizmus. Takto fungujúc na fyzickej rovine bude možná a objektívna existencia a stáva dočasným spôsobom vyjadrovania.

Duša, sídliaca v mozgu, je človek inteligentný, racionálny subjekt je si vedomý svojej duše a uvedomuje si sám seba. Je si vedomý  sveta, v ktorom žije, podľa miesta vo vývoji a následného vývojového mechanizmu. Existujú predovšetkým kanály (meridiány alebo energetické kanály) a 7 centier (čakier) energetických  sily. Potom nervový systém vo svojich 3 divíziach: mozgovomiechového-chrbtice, autonómne a periférne. A potom je tu endokrinný systém, ktorá by mohla byť považovaný za najhustejší aspekt, ktoré dokáže človek ovládať.

Veda Antahkarana je pravdepodobne najdôležitejšou vedou  nadchádzajúcej doby. Je to veda o budovaní mosta medzi nižším a vyšším človekom, a tiež rad ďalších mostov:

  • medzi členmi ľudstva ako celku;
  • medzi jedným Centrom a centrom ľudstva,
  • hierarchia medzi Hierarchiami a Shamballa,
  • medzi touto planétou a inými planétami,
  • medzi týmto slnečným systémom a ďalšími solárnymi systémami.

Všetky tieto mosty a spoje sú výsledkom správneho používania vedy Antahkarana, ktorý bude hlavné oblasti vzdelávania pre ľudstvo v tejto nastupujúcej.
Najlepší spôsob, ako porozumieť Antahkarana je prečítať  si knihy  učenia Alice Bailye najmä knihy vzdelávania v New Age, a ďalšie odkazy v lúčoch a zasvätenie. Je to postupný proces osvietenie pre ľudstvo, veda o ceste návratu.

2 replies on “Anathkarana svetelný most…”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.