Kategórie
Numerológia a Astrológia

Inkarnácia a deň zrodenia…

Bytosti sa neustále zrodzujú, aby v bez počte svojich životov (inkarnácií) prechádzali rôznymi lekciami, a vyvíjali sa smerom k dokonalosti. Inkarnácia je vždy podmienená našou karmou. Od nej závisí do akých podmienok sa rodíme (miesto narodenia, rodičia, zdravotný stav). Z minulých inkarnácií, pramenia i zážitky, ktoré si nevieme vysvetliť na základe hodnotenia nášho aktuálneho života (častá veta „Komu som čo urobil/a, že ma boh takto tresce. Veď celý život sa snažím robiť len dobro“). Každý človek sa rodí s určitými karmickými predpokladmi, ktoré majú pôvod v minulých, životoch. To sú zväčša tie veci, ktoré musíme v tomto živote riešiť. To je karma zrodenia. Je len na nás, čo s ňou spravíme, či budeme pestovať kvety alebo kaktusy, či vytrháme starú burinu, alebo ešte zasejeme novú.

Horoskop je v podstate “raj” alebo, “peklo” podlá našich zásluh. Aby som to ozrejmila z rajskej záhrady Eden vytekala rieka a neskôr sa rozdeľovala v štyri rieky hlavné. Tou veľriekou je náš život od rajských čias zaťažený karmickým trestom – čiže osudom človeka. Tie štyri rajské rieky sú základnými prvkami horoskopu:
Ascendent – východ, naša posmrtná maska pre novú inkarnáciu.

Descendent – západ, neznámo, kam v novom živote smerujeme.

Médium Coeli – stred neba, vrchol snaženia a čo môžeme dosiahnuť.

Immum Coeli – hlbina neba, náš zrod a zániká

astrologické symboly vysvetlenie

V nerovnakom, hoci jedinečnom osude človeka, každého z nás, je zakódovaná spravodlivá odmena za konanie dobra a zla v minulých životoch. Horoskop je teda spolu s osobnými domami, planétami, aspektmi, osobnými bodmi a stálicami – obrazom alebo knihou, ktorá vypovedá o jeho pozemskom živote od narodenia po smrť.
Záležitosťou seriózneho a zodpovedného astrológa je, aby z horoskopu jedinca, ktorý si dá vyložiť svoj osud, karmické príčiny, svoju cestu, poslanie a vôbec zmysel jeho života, aby mu bol správne prečítaný, resp. interpretovaný.

Každá planéta pozostáva z ducha, duše a hmoty – tela. Aj symbolika všetkých planét je týmto obsiahnutá. Tak, ako máme rozvinuté aspekty, môžeme hovoriť aj o planétach a ich symboloch. Slnko, to je kruh a zárodok, ktorý nosíme všetci ľudia v sebe, je tá bodka v kruhu. Je to ako vajíčko s hlavičkou spermy, ktorá ho oplodnila. Mesiac je ako odraz Slnka, odraz jeho citov, ktoré neprejavuje navonok. Fázy mesiaca, 28 staníc, sú pomenované a každá má svoj význam. Je to duch, ktorý vychádza z prapodstaty, Boha, časť celku. Podobný duch a hmota vychádza z Plutovho člnu. Najstarší symbol bol ležatý Mesiac a kruh, ako vychádzajúci duch a z neho hmota. Keď si vyberieme symbol Merkúra – je to polkruh Mesiaca, kruh Slnka a kríž hmoty. Vidíme symbol – rozum z ducha dostáva duša a to všetko tlačí na telo a rozvíja v človeku myslenie. Venuša opačne. Tam máme jedine ducha a ten tlačí k Zemi, je prepojený s telom, so Zemou, tam sú všetky rozkoše, inštinkty a tam potom rozum odchádza.

Astrológia nás učí svojou symbolickou a analogickou rečou poznávať súvislosti medzi naším životom a hviezdnymi konšteláciami. Táto najstaršia náuka nás privádza späť ku hviezdam, k pokore a uvedomeniu si, že človek je len nepatrnou čiastočkou vesmíru. Vedecký materializmus nás vmanipuloval do dilemy, že človek stvoril Boha a nie Boh vesmír.

To hovorí samo za seba o ľudskej pýche a nadutosti… Akt tvorenia, lásky, plodenia a rodenia – to všetko je matéria. To ostatné – ako k tomu na základe slobodnej vôle, citov a karmy dochádza, to je tá duchovná a podstatná stránka v celom vesmíre. A to sme právom nazvali osudom človeka, národov a celého sveta na Zemi.

Tak isto vplývajú aj  hviezdy na človeka. A teraz si predstavte horoskop rozdelený na 12 domov (hodín denných a nočných), v ktorom je Slnko a Mesiac ručičkami odpočítavajúcimi život človeka. Tieto svetlá dňa a noci uvádzajú do pohybu driemajúci osud človeka, vymedzený v horoskope všetkými prvkami, o ktorých som hovoril. Hviezdy ako symboly zapisujú osud zrodenia, čiže ovplyvňujú ale nedonucujú človeka k ničomu a vôbec nie k fatalite, pretože Boh dal človeku s dušou aj časť slobodnej vôle – rozum a tým aj samostatné rozhodovanie. V opačnom prípade by nemal seba vývoj človeka vôbec zmysel a Boh by bol jednoznačne stvoril poslušného robota – otroka a nie človeka so živou dušou na svoj obraz…!

Zaujímavý zdroj: http://www.astro-tabu.sk/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.