Kategórie
Minulosť Šamanské cesty

Polnočná návšteva dolného sveta…

Neviem , čo sa dialo, ale moja cesta do dolného sveta bola uzavretá. Tunel ma vyhadzoval stále naspäť. Keď som otvorila svoje okná na presvetlenie, za jedným z nich bola tma, alebo niekedy aj  v oboch. No skrátka znamenie, že som nemala povolenie od svojho podvedomia na návštevu iných svetov. Aj som chodila do postele unavená a vyčerpaná, takže aj to môže byť dôvodom blokovania.

Včera o pol dvanástej som ešte nespala. Bola horúca noc a mňa napadlo, že sa pozriem do dolného sveta. Tunel ma vyhodil pri skale a už sa zjavil orol a unášal ma do svojho hniezda. Bol nahnevaný, lebo som ho zrejme vyrušila zo spánku. Aj tam bola noc.

„Za to, že si ma zobudila, budeš teraz so mnou do rána v hniezde spať.“ Sklonil hlavu a snažil sa zaspať.

Ľahla som si aj ja na bok a rukou som narazila na okraji hniezda na niečo tvrdé. Bola to modlitebná knižka v strede mala zlatý kríž. Listovala som si v nej, lenže nie som tak vytrénovaná, že dokážem čítať  počas snívania. Našla som tam aj obrázok, ale nevidela  som , čo je na ňom.. Z knihy vypadol kľúč na čo sa orol zobudil. Vzal mi knihu a schoval si ju pod ľavé krídlo. Napadlo mi . Veď orol sa nemodlí, tak prečo ju tam má? Koho ten orol predstavuje?

„Prečo sa mi hrabeš v mojich veciach?“Prišlo mi to ľúto, lebo som ju nechtiac objavila. Orol ma za to vyhodil z hniezda. Držala som sa okraja a postupne zoskočila po konároch stromu na zem.

„Zrejme bude lepšie, keď sa vrátim naspäť!„ pomyslela som si.

Už keď som bola pri vchode, tak som mu zakričala nech sa na mňa nehnevá. Len mávol krídlom, že Ok!

Prečo nachádzam knihy s kľúčmi?

Prvý  kľúč som našla v orlom hniezde a bolo zlatý a vyzdobený. Je od tej skrinky čo má orol v strede hniezda.
Druhý kľúč bol v knihe, ktorú vykopal záhadný muž a vzal ju niekomu z truhle. Ten bol čierny a veľký ako od nejakej starej brány. Len kniha neviem aká bola, lebo veľkosťou nepripomínala modlitebnú knihu.
Tretí kľúč som našla v potopenej lodi  v knihe námorníka malý a čierny.
Štvrtý kľúč mal orol v hniezde v modlitebnej knižke. Bol tiež malý a čierny.

Dnes som nad tým rozmýšľala, čo pre mňa orol znamená a koho asi predstavuje.

Hniezdo je symbolom ochrany, bezpečia, rodiny, miesto, kde sa cítime dobre. Orol ako duchovné zviera  je posvätný posol, ktorý nosí modlitby do neba a prináša späť vízie.

Možno tá skrinka je aká si úschovňa  vecí, ktoré nachádzam v súvislosti s niečím, čo som kedysi prežila v iných životoch.

Orol prikývol a chcel, aby som všetky tieto veci, čo som našla odovzdala jemu do tej skrinky.

Že by on bol strážca mojej minulosti, ale či tých kľúčov má byť naozaj 12 a ja ich mám postupne nájsť, tak na to som zvedavá. Tak som sa postupne vrátila na tie miesta a orlovi odovzdala všetky knihy aj s kľúčmi a uzavrel ich do svojej skrinky v strede hniezda a kľúč znova schoval pod ľavé krídlo. 😕

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.