Kategórie
Duša Energia

7 pocitov pre dušu…

Etikoterápia vychádza  z vplyvu negatívnych pocitov na dušu.

Keďže je pre nás zdravie najdôležitejšie a poznáme 7 najdôležitejších pocitov, ktoré nám  zdravie poškodzujú, potom si každý sám môže postrážiť, aby mu niektorý z nich nevletel do duše a nevzal mu zdravie.

Ktoré sú tie negatívna pocity?

  • závisť
  • nenávisť
  • krivda
  • zloba
  • ľútosť
  • strach
  • trápenie sa za iných

Ak niektorý z týchto pocitov ľudia „pustia do svojho vnútra“, tak za všetky následky nesú sami zodpovednosť. Už  Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše . Ak ochorie duša, ochorie aj telo. Všetkých tisíc diagnóz ktoré poznáme sú tie, ktoré vznikajú, keď sa nabúra ľudská duša.

Čo je to duša? Ako s ňou spolupracujeme?

Ak ju nechápeme tak, že s ňou môžeme spolupracovať, tak sa ďalej ani nedostaneme.

Naša duša sídli v srdcovej čkare pod hrudnou kosťou v strede. Niet v človeku väčšieho bohatstva ako je jeho duša.  S dušou treba spolupracovať. Ak sa o dušu nestaráme, potom to vedie k psychosomatickým chorobám, čo sa už dnes pripúšťa, aj keď veľmi opatrne. Pre každého je najdôležitejšie jeho zdravie. Pre každého, kto má viac ako 18 rokov, je najdôležitejším človekom v jeho živote on sám. Miluj sám seba – nie je v tom pýcha alebo sebectvo.

Ktosi múdry povedal: nech myšlienka neopustí miestnosť, v ktorej sme . Ak si uvedomíte, že máte tendencie riešiť veci spätne, baviť sa o tom čo bolo alebo utekáte do budúcnosti a že čo bude keď… tak vždy utekáme dopredu alebo dozadu, a len preto, lebo nechceme byť teraz. Keď utekáme späť, tak tu nie sme, tam sú iba spomienky. Keď utekáme dopredu, tam ešte nie sme. Tam je hypotéza. Ale keď riešim TERAZ, tak som TU.

Keď máme neporiadok v duši, tak nechceme riešiť teraz, lebo do toho by sme museli zahrnúť seba a uvedomiť si svoj stav. Toto sú kroky, ktorými sa človek dostáva k pravde o sebe. Keď sa prinútite tu a teraz, zistíte: jeden nevyriešený problém, druhý, tretí – a obecne sa to nazve stres. Módne slovo, ľudia sa toho chytajú, vytvárajú sa antistresové programy, pričom nie je možné zachraňovať človeka, ak sa on sám zachraňovať nechce . Nehovoriac o tom, že stres je také všetko zahrňujúce a nič nehovoriace slovo.

Vytvárajme si taký vzťah k sebe, aby sme dozerali na vstupný problém, ktoré môžeme zvládnuť a také, do ktorých ešte nemôžeme vstúpiť, treba nechať na neskôr. Tak sa dostávame k elementárnemu chápaniu seba samého. Aby človek mal motiváciu, ako s tým zachádzať a potom posunieme to ďalej. Ak sa o to nebudeme starať, začne nám to prerastať cez hlavu, dušička sa začne lámať a začnú si to odnášať orgány.  Neexistuje zdravá duša a choré telo, tak ako neexistuje chorá duša a zdravé telo .

Najlepšie sú na tom ľudia, ktorí vnímajú stav duše. Teda vnímajú pohodu a tiež nepohodu. Keď človek nechce vnímať stav nepohody alebo je toho príliš veľa, tak musí dôjsť k niečomu, čo ho posunie do iných zážitkov. Každý orgán v tele má okrem svojho fyziologického poslania aj svoju duchovnú dimenziu.

Napr. žalúdok a hrubé črevo sú kontrolované strachom . Keď sa mi začína objavovať nejaký problém s hrubým črevom – hemoroidy, zápchy, atď. a kto vie niečo o meridiánoch, ktoré kontrolujú nejaký sval alebo svalovú skupinu a dávajú informáciu skôr, ako sa ten orgán začne rozpadávať, vie o čom hovoríme. Cez meridián hrubého čreva nás môže bolieť rameno . Pôjdeme k lekárovi a on povie, že sú to roky, pichne tam injekciu. Tým sa otupí bolesť, čo je reč tela – zatlčieme prejav tela a vznikne následný problém (podľa piatich elementov hrubé črevo vyživuje obličky a jeho párový orgán, močový mechúr), obličky.

Obličky sa energeticky oslabia kvôli neusporiadaným medziľudským vzťahom . Nejde vždy o to, či ste s niekým pohádaný. Ide o to, koho si nosíme v sebe, koho nemôžeme spracovať, kto nám vadí. Nevyrovnaný medziľudský vzťah vedie k vnútornej agresii, to vedie k nadprodukcii adrenalínu a ten sa usadzuje v obličkách. Z toho sú obličkové kamene. To ale pokračuje  cez meridián obličiek – opúchajú členky alebo je problém s dýchaním, bolesť za hrudnou kosťou.

Viac zaujímavosti o etikoterapii na stránke… http://www.alter-net.sk/choroba.html

 

3 replies on “7 pocitov pre dušu…”

Michal ak ťa zaujíma liečenie, tak meridiany je vhodné poznať ako vedú. Ja som lajdáčka, stále ich dobre nepoznám a potom hľadám na stránke, aký problém s čím súvisý… 😳
Ale mám dobrú pomôcku, spýtam sa kde je problém v tele a na dlani dostanem odozvu formou pichania na konkrétnom mieste a podľa diagnostiky len overujem. Etikoterapia je naozaj zaujímavá, ešte že existuje toľko múdrych ľudí, ktorý sa podelili o svoje skúsenosti… 😛

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.