Kategórie
Liečenie

Havajské liečenie…

Ho’oponopono je cenný dar, ktorý pomáha človeku rozvinúť funkčný vzťah so svojou podstatou a nepretržite prosiť o nápravu chybných myšlienok, slov a skutkov. Podstata techniky tkvie v slobode a bezpodmienečnom oslobodení od minulosti …”
Ho’oponopono je stará havajská technika na vytváranie hojnosti, zdravia a mieru. Podstatou je návrat do “nulového stavu”, teda do stavu, v ktorom neexistujú žiadne spomienky, vzory a naša myseľ a podstata je úplne čistá. V tomto stave sme schopní dosiahnuť takmer čohokoľvek, čoho si žiadame. V stave, kedy nie sme ovplyvnení ničím, čo súvisí s našou minulosťou, môžeme ovplyvňovať prítomnosť a všetko, čo nás bezprostredne obklopuje. Ho’oponopono, podobne ako napríklad budhizmus vysvetľuje, že nič neexistuje mimo, teda celý okolitý svet je iba obrazom nášho sveta vnútorného a spôsobu, ako na neho reagujeme. Všetko, čo sa odohráva vo vnútri nás samých, v našej podstate, premietame do našich životov a vytvárame si tak spomienky, ktoré následne utvárajú nami vnímanú realitu. Ak v našom živote niečo nefunguje, je nutné naše spomienky vyčistiť. Čistenie spomienok, negatívne energie v nás samotných a nájdenie nášho vlastného Ja dosiahneme pomocou jednoduchého procesu, kedy sa priblížime k “nulovému stavu” pomocou jednoduchých mantier:

Keď hovoríte “Milujem Ťa”, vypúšťame do sveta myšlienkovú energiu lásky, sami k sebe, k okoliu, k všetkým živým bytostiam, k celému vesmíru. Láska je jednou z najsilnejších a najmocnejších energiou, ktorá nás obklopuje. Ak je nepodmienená, čistá a úprimná je najsilnejším liekom na všetky bolesti tela i duše.

Ak vyslovíte  “Odpusť mi”, hovoríte nahlas, že si uvedomujete možných chýb, krívd a bolestí, ktoré ste sa mohli dopustiť. Odpustenie je veľmi dôležité, odpustenie sebe samému je vyjadrenie nášho uvedomenia toho, že sa môžeme dopustiť chyby, ale zároveň sa neľutujeme, pretože vieme, že rastieme a snažíme sa byť lepšími ľuďmi.

“Ospravedlňujem sa” je úprimným vyjadrením ľútosti. Ľútosť nemusí byť ospravedlnením za slabosť, je to ospravedlnenie za naše rokovania, veľakrát chybné, spôsobujúce bolesť alebo utrpenie. Ospravedlňujte sa, dokonca sa často ospravedlňte sami sebe za hriechy, ktoré ste sa na sebe dopustili. Ako hovorí Hew Ľan – ospravedlňujem sa nehovoríme preto, aby to počulo božstvo, ale aby ste to počuli vy sami.

“Ďakujem Ti” je výraz vďaky a pokory za všetko, čo nás postretlo. Vyjadrením úprimného vďaku aj za veci, ktoré vás zrania, ublížil vám, spôsobili nepríjemnosti, strach i bolesť dokazujete, že si uvedomujete hodnotu všetkých vecí, ktoré vás obklopujú, nielen materiálnych, ale aj skúseností a situácií.

Ďakujte každý deň za všetko, čo vás stretne. Ďakujte za to, že ste, že sa ráno môžete prebudiť, že môžete prežiť ďalší, že máte príležitosť k rastu aj k zmenám.

Viac o Havajskom liečení …

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.