Kategórie
Numerológia a Astrológia

Bod smrti…

Podľa tradície je 8. dom v astrológii označovaný aj ako dom smrti.
Od Ptolemaiových dôb sa spomína i tzv. bod smrti. Planéty, ktoré by mohli niečo o smrti napovedať tak sú to planéty Mars, Saturn, Urán a Pluto.

Bod smrti sa v minulosti často krát vypočítaval a záležalo iba, v ktorom dome sa nachádzal. Podľa toho sa určovala možná smrť.


Napr. bod smrti v 1. dome naznačuje na skorú smrť v rannom veku, v 2. dome vraví o možnej smrti v súvislosti s nedostatkom potravín alebo naopak poukazuje na prejedanie sa. Bod smrti v 4. dome vraví o dlhom živote a dá sa očakávať milosrdná smrť. Ak by Vám niekto niekedy počítal bod smrti, tak sa to vôbec nedoporučuje brať ako niečo isté. Tento bod Vám môže naznačovať práve na opatrnosť v živote, aby sa dalo takejto udalosti predísť. Ďalšími momentmi možnej smrti sú planéty Saturn a Mars. Planéta Mars sa už od nepamäti dávala do súvisu s vojnami, zbraňami násilím.

Mars predstavuje impulz, popud. Postupuje bezohľadne a teda, čo sa deje pod touto planétou tak sa to deje pod impulzom a neberie sa tu ohľad na následky. Teda takto môže planéta Mars spôsobiť nešťastie a nemusí byť ani nádej na záchranu.

Planéta Saturn sa chová celkom inak. Astrológia jej pripisuje okrem sily ochrany aj silu brzdy. Saturn je sila, ktorá ovláda čas, plynutie času. No a každému z nás čas plynie a teda všetko podlieha smrti. Saturn je zvaný aj ako strážca prahu do ríše mŕtvych. V horoskope zobrazuje koniec osudových dejov. A preto má aj súvis s dlhotrvajúcimi život obmedzujúcimi chorobami.

Planéta Urán symbolizuje „techniku“ a tým smrť spôsobenú technikou.

Pluto je symbolom časových tendencií, mocenských síl. 8. dom naznačuje aký bude spôsob smrti, smrť násilná, nešťastie a či človek nájde v smrti kľud. Je potrebné si povšimnúť i aspekty Saturna, Marsa ale aj Mesiaca a Slnka. Opozície, kvadratúry udávajú obecne povedané napätie a obmedzenie.

Je dosť zaujímavé ako vraví autor, B. Mertz sledovať v tejto súvislosti i solárny horoskop. Sledovaním solárnych horoskopov zistil, že často krát v úmrtí vôbec nehrajú planéty Mars a Saturn žiadny mimoriadny aspekt. Pozoroval v tejto súvislosti Asc a tým aj čiaru horizontu. Autor skúmal množstvo horoskopov spájaných s úmrtím a zistil, že veľa ľudí odišlo zo sveta za pôsobenia priaznivých aspektov. Veľa krát harmonické aspekty pôsobia blahodárne, uvoľňujúco pri ktorých za choroby telo zomiera a potom nasleduje prechod zo zmyslového sveta do nadzmyslového.

Pri tomto sa znova dostávame k otázke, čo odráža takýto horoskop? Predovšetkým poukazuje na duševné sily na ktorých je závislý náš osud. Vieme, že telo zomiera, ale či zomiera aj duša sa nevie. Pokiaľ nie, tak sa z horoskopu nemôže vyčítať ani smrť. Je zaujímavé, že ľudia, ktorí majú Mars na hrote 8. domu alebo v ňom sa zoberajú bytím i po fyzickej smrti. Veľa lekárov má Mars v 8. dome. Je aj iný zaujímavý aspekt. Často krát smrť nejakého človeka sa nachádza v horoskope najbližších, či už partnera alebo príbuzných. Je to obvykle u blízkeho človeka s ktorým môžeme byť vnútorne spojený. Niekedy nemusí ísť ani o smrť fyzickú. Dá sa teda povedať, že v horoskope sa dajú vystopovať určité osud ohrozujúce a snáď i so smrťou súvisiace aspekty. Dá sa povedať, že astrológ by sa v súvislosti s chorobami mal voči klientovi vyjadrovať opatrne a nemal by ho ani nikdy presviedčať, aby odložil nejaký operačný zákrok aj keby aspekty naznačovali v súvislosti s operáciou na problémy. Takáto záležitosť by mala ostať na lekárovi. Na základe postavenia planét v 8. dome, na znamenia na hrote 8. domu a súvislosť s ASC by sa dalo závažným okolnostiam predísť. Takýmto spôsobom by Vám mohol astrológ pomôcť. V horoskope musíme hľadať vždy to, čo je pozitívne, v prípade smrti to čo nabáda k opatrnosti a predchádzaniu udalostí.

Jednotlivé vysvetleni astrologických symbolov v horoskope 2 žien podľa Františka Šteffeka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.