Kategórie
Duchovné

Vsugerovaná choroba…

Čo všetko sa dá vsugerovať?

Hypnotizér jednej študentke hypnózy vsugeroval, že jej ukladá na chrbát ruky kúsok ľadu, a že úplne zreteľne cíti jeho chlad. V skutočnosti jej na chrbát ruky položil mincu.
Potom mincu zase odstránil a študentke vsugeroval, že jej na chrbát ruky položí horúci kúsok kovu. V skutočnosti jej na druhú ruku položil rovnakú mincu. 
Študentka ucukla a bolestne sa zatvárila, ako by sa spálila. Po niekoľkých minútach sa na ruke naozaj ukázal pľuzgier ako pri skutočnom spálení. 

Keď sa po skončení hypnózy študentky spýtali na jej pocity, spomínala si jasne na pocit chladu, keď bol na chrbte jej ruky položený kúsok “ľadu” a rovnako jasne si spomínala na bodavú bolesť, keď hypnotizér na chrbát jej druhej ruky položil “horúci” kúsok kovu. Vôbec nechcela veriť, že sa v oboch prípadoch jednalo o rovnakú mincu. 

Čo sa teda vlastne stalo?
Podvedomie uverilo informácii o horúcom kove, vzalo ju doslova a reagovalo ako pri skutočnom popálení, vytvorením pľuzgiera. 

Na tomto príklade vidíme, ako ďaleko sa duševná predstava môže prejaviť telesne. Rovnakým spôsobom si, samozrejme, môžeme “vsugerovať” aj chorobu.
Neustále premýšľanie o určitej chorobe vedie skutočne ku vzniku tejto choroby. Lekár ju môže zistiť, všetky jej symptómy sú zrejmé a tiež ťažkosti sú úplne pravé, pritom však lekár neobjaví žiadnu príčinu a pokúsi sa odstrániť príznaky choroby pomocou liekov.  Väčšinou sa potom ukáže, že choroba zvlášť tvrdošijne vzdoruje všetkým liekom.

S týmto mám aj ja skúsenosť. Kolegyňa sa stále sťažovala na rôzne bolesti a najčastejšie na bolesti hlavy až migrény. Tým ako som nad jej bolesťami uvažovala a rozmýšľala nad tým, začala som aj ja pociťovať bolesti hlavy. Tri krát do týždňa som si dávala tabletky od bolesti. Stačilo ako spomenula bolesť hlavy a až aj mne sa spustila.

Pokiaľ sa v takejto situácii ocitnete, môžete sa skutočne uzdraviť len zmenou svojho duševného postoja. 

Ako náhle ale skoncujete s predstavou, ktorá je príčinou choroby, zmizne rýchlo a bez liekov choroba, aj jej symptómy.  Z toho by sme si mali vziať ponaučenie, že sa budeme vyhýbať všetkým negatívnym imagináciám, teda všetkým škodlivým obrazným predstavám, že si teda nebudeme sugerovať žiadnu chorobu. 
Ale oveľa lepšie a ešte dôležitejšie je to, aby sme dokázali tento postup tiež obrátiť a “vsugerovať” si zdravie.

Keď si zvyknete na to, že všetky negatívne myšlienky ihneď energicky zaženiete, a budete sa duševným zrakom dívať stále pozitívne a zdravo, potom sa táto predstava postupne presadí, pretože vaše podvedomie vezme doslova a uverí stálej predstave zdravia. Skutočne sa potom uzdravíte a zdravý zostanete. 
Vaše podvedomie je zvlášť vnímavé, keď mu žiaducu predstavu poskytnete na svojom mieste duševného uvoľnenia.

  1. Pošlite svoje je  dvakrát denne na desať minút na dovolenku a dívajte sa na seba ako na zdravého človeka.
  2. Vyhýbajte sa pritom všetkému negatívnemu, nemyslite ani na to, že vaša choroba postupne mizne, ale viďte pred sebou výsledok, ako by už bol dosiahnutý.
  3. Dívajte sa na seba ako na zdravého človeka plného vitality, a skutočne to tak bude.
  4. Človek je tým, čím verí, že je.

Keď si uvedomíte, že osemdesiat percent všetkých chorôb je podmienených psychosomaticky, teda vyvolané duševnými pochodmi, potom pochopíte, že psychokybernetika má obrovské možnosti, ako proti chorobám účinne zasiahnuť.

Zdroj: http://www.skola.jewel.sk/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.