Kategórie
Duchovné

Edgar Cayce a jeho vízia Atlantídy…

Edgar Cayce (1861 – 1925) a jeho dar mimozmyslového vnímania počas tranzu patrí k najzvláštnejším fenoménom tohto druhu. Počas 42 rokov tejto činnosti dokázal urobiť vyše 50 000 strán výkladov ľuďom i zo vzdialených končín Zeme, ktorých nikdy nevidel. Podarilo sa mu veľmi presne určiť diagnózu pacienta a potrebný liek na uzdravenie. Vďaka jeho výkladom sa vyliečilo vyše 12 000 pacientov. Mnohí boli podľa lekárov nevyliečiteľne chorí. Cayce predpovedal technické objavy, vojny i atentáty na amerických prezidentov.

Informácie o Atlantíde poskladali jeho spolupracovníci z vyše 700 individuálnych výpovedí jednotlivcom o ich karme a minulosti. Cayce tiež tvrdil, že Atlantída bola jedným z prvých miest, kde sa človek objavil v materiálnej podobe. Poslední obyvatelia tejto krajiny sa však stali obeťami kultúry, ktorú nakoniec zničili vlastné deštrukčné sily. Človek sa do hmoty tak zamotal, až zabudol na svoj božský pôvod a vlastnosti. Dosiahol vysokú technickú spôsobilosť, no zneužil ju na ničenie druhých.

Atlantskú kultúru rozdelil na tri obdobia. Zánik prvého nastal vulkanickou činnosťou okolo roku 50 700 pred n. l. (vtedy niektorí Atlanťania emigrovali do Pyrenejí a Severnej Ameriky). Spôsobili to vraj chemické a výbušné látky, používané na likvidáciu obrovských všežravých zvierat.

Druhé spustošenie krajiny údajne spôsobili zle použité prostriedky na výrobu energií (kryštály), ktoré vyvolali sopečné výbuchy a tie mali za následok rozpad kontinentu na päť častí okolo roku 28 000 pred n. l. (útek Atlanťanov do Strednej Ameriky, Peru, Maroka).

Tretie obdobie atlantskej kultúry ukončili klimatické zmeny (posun zemských pólov a ich prepólovanie, náhle skončenie doby ľadovej) s následnými potopami okolo rokov 10 600 pred n. l. (posledný exodus do Yucatanu v Mexiku a do Egypta). Podľa Cayceho opisov Atlanťania disponovali obrovskými kryštálmi, ktoré slúžili na získavanie energie. Centrálny bol umiestnený v kupolovitej budove s posuvnou strechou a aktivizoval sa slnečnou energiou, ktorá sa cez vysielané lúče mohla posielať do ďalších končín Zeme.

Cayce ho opísal ako ohnivý kameň – Tuaoi. Získaná energia sa dala použiť na všetko: na pohon podmorských i vzdušných plavidiel, na osvetlenie a vyhrievanie, na prenos rádiových signálov, na zdvíhanie a premiestňovanie ťažkých telies (napr. niekoľkotonové kamenné bloky megalitických stavieb. V Peru v Ollantaytambe váži jeden dokonca až 200 ton a boli postavené na vrcholoch útesov vo výške 450 metrov, podobne v Tihuanacu v Bolívii vo výške 4000 metrov nad morom!

Aj v legendách o stavaní egyptskej Veľkej pyramídy sa hovorí, že kamene plávali vzduchom samy). Spomínanú energiu vraj obyvatelia Atlantídy využívali ešte na omladzovanie a liečenie živých tkanív, ale aj na kontrolovanie a udržiavanie disciplíny určitých sociálne menejcenných skupín. Kryštál mohol byť využitý ako konštruktívny zdroj cennej energie, ale aj ako deštrukčná zbraň. Po nejakej dobe sa obyvatelia Atlantídy rozdelili na dva proti sebe stojace tábory. Synovia Beliala, egoistického černokňažníka, boli bezohľadní, nenásytní, perverzní a pohŕdaví zotročovatelia slabších, menejcenných miešaných druhov ľudí, ktorých využívali ako otrokov na ťažké práce.

Duchovne mysliaci ľudia sa podľa Cayceho nazývali Deti zákona Jediného. Hľadali čistotu rasy, tela i myšlienok v oslave Boha. Oni zakladali prvé náboženstvá, aby cez ne človek vyjadril svoje vnútorné pocitové potreby. Ich základný zákon existencie stál na poznaní karmy. Spiaci prorok predpovedal, že sa v rokoch l968-69 vynorí prvá časť poslednej Poseidie na Bahamách blízko Biminských ostrovov. Na Floride 80 km od Miami sa má nájsť starý atlantský chrám. Na troch miestach na svete – v Bimini, v Yucatáne a v Egypte sú podľa Cayceho videní ukryté dôležité záznamy, ktoré pre ďalšie civilizácie uchovávajú informácie o vzácnom poznaní Atlanťanov a o ich histórii. Obsahujú vraj aj pokyny, ako sa dajú podobné kryštály zostrojiť. Dokonca i egyptskí kňazi uistili Solóna, že tie dokumenty majú zachované.

Cayce predpovedal, že egyptské záznamy sa nájdu v podzemných komorách medzi sfingou a Veľkou pyramídou v Gize. Americký archeológ Charles Berlitz v knihe Bermudský trojuholník spája činnosť centrálneho kryštálu v Bimini s problémovou oblasťou Bermudského trojuholníka. Údajne môže elektromagnetické anomálie a náhle zmeny počasia spôsobovať potopená „elektráreň“ s kryštálom, ktorá zrejme za priaznivých okolností ešte čiastočne funguje.

Viac o víziach Atlantídy…  http://www.pyramidaosobnosti.sk/clanky/atlantida.htm

 

One reply on “Edgar Cayce a jeho vízia Atlantídy…”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.