Kategórie
Duchovné knihy

Ženy, ktoré behali s vlkmi…

ii2V každej žene žije mocná sila, naplnená zdravými inštinktami, vášnivou tvorivosťou a nesmrteľným poznaním. Je to archetyp divošky, ktorý predstavuje inštinktívnu povahu žien. Divoška je ale ohrozeným druhom, lebo aj keď dary nespútanej prírody nám od narodenia patria, snaha spoločnosti “zcivilizovat” nás do strnulých rolí utlmila to hlboké a životodarnej posolstvo našich vlastných duší.

Väčšina depresií, nudy a bludného, zmäteného stavu je zapríčinená veľmi obmedzeným duševnom životom, v ktorom je obnova, impulz a tvorenie obmedzené alebo zakázané. Žena si takto vyvinula osobnosť bez vady, ale je celá zmrzačená snahou si ju udržať. Ľudia potom hovoria: “Áno, je zmrzačená, ale pozri, ako pekne vyzerá, ako je hodná, ako sa jej dobre vedie.” Keď vysychajú, snažíme sa navodiť zdanie, že máme všetko pod kontrolou, že je všetko v poriadku.

Ak začne žena vysychať, je pre ňu stále ťažšie prejavovať svoju srdcovú nespútanú povahu. V takom stave majú ženy sny o temnom mužovi, ohrozujú ich zlodeji a násilníci, sú držané ako rukojemníkov. Sú to sny žien, ktoré vysychajú, ktoré sa nestarajú o inštinktívna stránku svojho života, ktoré okrádajú samy seba, odopierajú si tvorivý potenciál a usilovne sa snaží ignorovať volanie starého hlasu. Niekedy ženy zostávajú príliš dlho. Čakajú na to, až budú môcť odísť. Až bude jar. Až skončí leto. Až bude jeseň. V zime sa nikam neodchádza. Tento krát to myslím vážne.

Návrat do duchovného sveta

Je tu ešte jeden spôsob, ako u ženy pochopiť odkladanie návratu. Je oveľa tajomnejšie a je ním prehnaná identifikácia ženy s archetypom liečiteľky. Archetyp veľkého liečiteľa prináša múdrosť, dobrotu, poznanie, venovaný starostlivosti. Je dobré byť šľachetný, láskavý a nápomocný, iba však do určitej miery. Keď je prekročená, má brzdiaci vplyv na naše životy. Donútenie žien k tomu, aby všetko vyliečili, všetko zariadili, je hlavnou pascíou, ktorá je vyrekonštruovaná požiadavká, uložená nám spoločnosťou. Núti k dôkazom, že len nepostávame naokolo, nezaberáme miesto a netešíme sa, ale že máme vykupiteľnú hodnotu, že máme cenu, a preto by nás mali nechať žiť. Tieto nátlaky sa vkrádajú do našej psychiky, keď sme ešte veľmi mladé a neschopné ju odsudzovať, alebo im odolávať. Stávajú sa pre nás zákonom,  kým sa im nepostavíme.

Ale všetky náreky trpiaceho sveta nemôžu byť vyriešené jednou osobou. V skutočnosti môžeme len zvoliť reakciu na tie, ktoré nás nechajú pravidelne chodiť domov, inak sa svetlo našich sŕdc úplne utlmia. Čomu by si srdce prialo pomôcť, je niekedy odlišné od toho, aké sú vlastne zásoby duše. Ak si žena cení “svoju kožu”, vyrieši tieto záležitosti s ohľadom na svoje sily. Aby sme sa vyhli pasci, musíme sa naučiť hovoriť “Stop”!

Žena musí najprv odísť, byť sama sebou a zamyslieť sa nad tým, ako došlo k tomu, že bola polapená do archetypu.

Divoký inštinkt

Základný divoký inštinkt, ktorý určuje naše medze, musí byť znovu objavený a rozvíjaný. Tak sa žena udrží nad vodou. Ak žena nepôjde  domov, keď nastane čas, stratí schopnosť sústredenia svojej mysle. Doma je iná nálada, rodinná harmónia, pohoda, ktoré nám dovoľuje prežiť pocity nenavoditeľné v materiálnom svete – pokoj, oslobodenie od starostí, oprostenie od požiadaviek. Je veľa dopravných prostriedkov, pomocou ktorých sa ženy dostanú domov – hudba, les, oceán, východ slnka, samota.

Nie je to iba čas na úvahami, ale aj k učeniu a objavovanie zabudnutého, nepoužívaného a pochovaného. Tam si môžeme predstaviť budúcnosť a tiež čítať v mapách jaziev duše, poučiť sa, čo viedlo k čomu a akým smerom sa vydáme ďalej. Keď je čas, je čas. Keď obnovíme svoje inštinktívna a nespútanej cykly, je to pre nás záväzné, aby sme žili svoje životy v súlade s nimi.

Nespokojnosť

Je dôležité si uvedomiť svoju nespokojnosť. Nespokojnosť znamená tajné dvere k významnej a životodarnej zmene. Ako často je potrebné odchádzať? Je to záležitosť zhodnotenie stavu lesku v očiach človeka, pulzu nálady a vitality zmyslov. Ticho je hlbokým hľadaním domova, ďalej prirodzený poriadok prírody, ten, ktorý nežiada nič na oplátku. Bez ohľadu na čas, hodiny alebo dni, ktoré stráviš doma, nezabudni, že druhý sa môžu postarať o tvoje deti, aj keď je jasné, že tvoje deti hovoria, že len ty to robíš správne. Niekedy žena musí bojovať o to, čo jej právoplatne patrí. U mnohých žien tento boj musí byť tiež vybojovaný vnútri proti celému vnútornému komplexu, ktorý od začiatku túto jej potrebu neguje.

Život v dvoch svetoch

Žena, ktorá pravidelne chodí dole a opäť sa vynára na povrch, nie celým egom ani celú dušou, ale je niečím medzi tým. Stojí medzi svetom existujúcej reality a svetom mystického ne vedomia a medzi oboma svetmi urovnáva spory. Ona počuje veci, pozná veci a cíti, čo by malo prísť ďalej. Niektoré ženy majú tento dar vrodený. Pre tieto ženy je ponorenie do seba nevyhnutným nástrojom pre jej liečenie a spojenie so spirituálnym svetom. Po vynorení musí pre seba pripraviť jedlo, pretaviť starý život v nový, odpudiť neužitočnú negativitu. Odrezať všetko nadbytočné, jasne označiť všetky ukončenie a vyrezať nové začiatky. Získa vnútornú silu, ktorá žiarov kuje a posilňuje rôzne materiály. Vytvorí si svoju vlastnú vášeň. Potom, čo sa spojí dych ľudský a dych božský, osoba tvorí krásnu a svätú poéziu. Ak žena hovorí svoju pravdu, vzplanie svojim zámerom a citom, zostane pevne primknutá k inštinktívnej povahe, a potom spieva. Tento cyklus pokračuje a pokračuje. Potom bude tráviť nejaký čas v materiálnom živote, popoháňaná energiou načerpanou cestou domov. Namiesto pokusov, aby nám kúzlo vydržalo, proste žijeme. Namiesto odmietania alebo obáv z nami zvolenej práce do nej plynulo vstupujeme, plný života, naplnený novými nápadmi a zvedavý uvidieť, čo sa ďalej stane.

V príbehoch a komentároch v tejto pozoruhodnej knihe nachádzame, skúmame, milujeme a pochopíme divošky a pojmeme ju do svojej hlbokej duše ako niečo kúzelného a liečivého. Dr Estes vytvorila nový lexikón na popísanie ženskej duše. Je to obohacujúca a životodarná psychológie žien v tom najopravdivejšom zmysle, je to poznanie duše.

Zdroj:  http://www.lightworker.cz/Article.aspx?id=10178

Pro ty, kteří zmíněnou knihu nemohou sehnat, našla jsem ji v PDF. Zde

6 replies on “Ženy, ktoré behali s vlkmi…”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.