Kategórie
Toltécke

Uvedomenie…

Uvedomenie je prvou z troch Toltéckych umení a je zároveň prvým stupňom na ceste k osobnej slobode. Pri ceste k uvedomeniu si hľadajúci môže pripadať ako študent. K tomu, aby ste sa stali študentom, vám stačí otvorená myseľ a nutná dávka zvedavosti.

Ak chcete zmeniť svoj život aj seba, je pre vás uvedomenie nevyhnutné. Uvedomenie je niečím, čo sa neustále prehlbuje. S tým, ako sa zbavujem obmedzujúcich predstáv a názorov, si čím ďalej tým viac uvedomujem svoju pravú povahu. Vďaka uvedomenie sa dokážeme
vidieť taký aký v skutočnosti sme a nie taký ako si myslíme že sme.

Ak sa zamyslíte nad uvedomením z rôznych pohľadov, začnete svoju vnútornú krajinu a život chápať úplne inak. Akonáhle si uvedomíte, ako váš život funguje, začnete sa rozhodovať inak a budete schopný stvoriť čokoľvek sa vám zachce.

Doprajme si uvedomenie

Všetci máme v sebe čosi, čomu vďačíme za uvedomenie seba samého. Uvedomujeme si svoju existenciu, myšlienky, ľudí okolo seba a svet v ktorom žijeme. Práve schopnosť sústrediť sa na svoje uvedomenie, schopnosť vidieť veci inak, je jedným z kľúčov k našej osobnej slobode. Naša vnútorná energia, ktoré nám toto uvedomenie umožňuje, je milujúca, úplne neobmedzená, slobodná a nesúdiaca. Ak sa naučíme s touto energiou splynúť, všetko sa pre nás mení. Cesta do svojho vnútra existuje. Je v ňom svet mikrokozmu, ktorý nám pomôže uvedomiť si veľa vecí.

Pokračovanie : Sila filtračného systému

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.