Príčiny chorôb:
Väčšina chorôb vzniká z nadmerného potenia. Z potenia vznikajú zápaly a bolesti kĺbov, krížov, lakťov, chrbtice, pohybového ústrojenstva, ženské choroby, u mužov prostata a choroby vnútorností. Zo zápalov vznikajú nádory, rakovina, mozgové a srdcové príhody.
Postihnutie ľudí je podľa spôsobu obliekania. Ak nenosia tričko alebo tielko, nemá čo piť pot a tým zabrániť vzniku zápalu.

Diagnostika: 

Ako diagnostiku je vhodné aspoň raz ročne zabaliť celé telo do listov lopúchu, ktoré obviažeme pevne elastickým obväzom a necháme pôsobiť 4 hodiny, najlepšie na noc. Listy lopúchu sa prikladajú ich vrchnou stranou k pokožke tela. Po uplynutí času pôsobenia dávame listy postupne dolu a prezrieme ich, či sa náhodou na niektorom z nich nezmenila farba listu, čo bude signalizovať existenciu zápalu. Ak sa farba listu nezmení je evidentné, že zápal na tom mieste v tele nie je. Ak sa farba listu zmení na hnedú alebo čiernu, signalizuje to prítomnosť stredného zápalu. Ak sa farba listu zmení na škoricovú a list lopúchu zostane suchý a drobí sa, ide o silný zápal. Zmena farby na liste lopúchu môže mať podobu škvrny o veľkosti 1 cm, môže ich byť väčší počet, alebo škvrna môže byť aj cez celý list lopúchu.

Liečba:
Na miestach, kde nám zmena farby listu lopúchu signalizovala zápal, pristúpime k liečeniu zápalu prikladaním listov Lopúchu väčšieho / Arctium lappa A. majus / alebo Lopúchu plstnatého / Arctium tomentosum / a ich pevnému stiahnutiu elastickým obväzom. Listy lopúchu prikladáme na postihnuté miesto najlepšie na 24 hodín alebo v čase, keď je možné prikladať listy lopúchu bez obmedzenia napríklad v noci. Túto procedúru opakujeme až do vtedy, kým farba listu lopúchu zostane nezmenená a zápal je použitím listu lopúchu vyliečený. Doba liečenia stredného zápalu prikladaním listu lopúchu je 1 – 2 týždne, pri silnom zápale 3 – 4 týždne. Pri liečení zápalu je potrebné čo najviac vyhýbať sa vode, nakoľko voda teplá, vlažná i studená zápal rozširujú. Odporúča sa osprchovať maximálne 2 krát do týždňa 3 – 4 minúty.
Diagnostiku robíme tak, že priložíme list lopúchu v jednosti. Na liečenie zápalu môžeme priložiť list dvojmo / 2 listy na seba /. List lopúchu odstráni za 24 hodín 20 – 50 % zápalovej bolesti, za týždeň odstráni zápalovú bolesť úplne. Vyliečením zápalov si automaticky predĺžime dobu života. Liečiteľ Anton Hornáček hovorí: „Predpokladám, že listom lopúchu sa dá vyliečiť aj človek z kómy.“
Mechanické problémy a bolesti odstráni liečiteľ pri osobnej návšteve osobným magnetizmom. Pooperačné stavy chrbtice s bolesťami po prvej návšteve sú bez bolesti. Liečba pána Antona Hornáčka zaberá na celý pohybový aparát / lakte, kolená, kĺby, chrbtice, slabosť v rukách a v nohách /. Do ½ hodiny odstráni bolesti prsníkov, vaječníkov, maternice, bodu sexuality / 3 cm pod pupkom /.
Listom lopúchu môžeme liečiť zápal močového mechúra, ženské choroby, maternicu, prsníky, podbruško a pečeň. Podľa uvedeného postupu sa lopúch prikladá a stiahne elastickým obväzom. List lopúchu sa prikladá až do času, kým jeho farba nezostane zelená a zápal je vyliečený. Na pošvu prikladáme list lopúchu cez nohavičky.     Listom lopúchu môžeme liečiť mozgové príhody a psychiku. Ako prevenciu voči týmto chorobám je vhodné, aby si každý na jar urobil kúru pomocou lopúchu, ktorou sa zlepší prekrvenie mozgu a vyrovná sa i krvný tlak. Na noc si priložíme na čelo a na hlavu list lopúchu a stiahneme ho elastickým obväzom od čela dozadu okolo celej hlavy a ukončíme pod bradou tak, že voľná zostane len tvár. Túto kúru opakujeme 7 – 10 dní. Liečivá sila lopúchu účinkuje cez vlasy aj cez kosť hlavy. 

Listom lopúchu môžeme liečiť srdcové príhody. List lopúchu priložíme na srdce spredu aj na chrbát vo výške srdca a pevne stiahneme elastickým obväzom na 4 hodiny, alebo na noc.
Po mozgovej alebo srdcovej príhode okamžite priložíme list lopúchu, aby sme zabránili smrti. Lopúch pracuje ako pumpa, vytiahne zrazenú krv. V núdzi je náhrada list kostihoja, v zime list kapusty alebo list kelu.

Vyliečenie retardovaných detí. Deti, čo sa narodia retardované, majú mozog podliaty krvou. Pri narodení sa podľa dĺžky času bez dýchania v minútach ( 1 – 10 ), nastane stupeň retardácie až smrť. Po 2 týždňoch neprestajného prikladania lopúchu na hlavu krv z podliateho mozgu zmizne a deti sa uzdravujú. Lopúch sa prikladá aj dospelým pri retardácii. Ich stav sa zlepší.

Recepty:
Liečenie Bercových vredov a čiernej nohy : 

Lopúch umyjeme pod studenou vodou ako tanier 4 – 5 krát. Osušíme v chládku, priložíme na nohu 4 – 5 krát za celý deň, vždy nový list lopúchu na dobu 1 mesiac. /Pokiaľ nezostane zelený, aký sme priložili./ Potom začne liečba Kostihojom lekárskym / Symphytum officinale L /. Na strúhadle postrúhame koreň kostihoja a vzniknutú kašičku priložíme na ranu aj okolo rany. Zakryjeme mikroténovým sáčkom a stiahneme elastickým obväzom. Kostihojovú kašičku meníme 2 krát za deň po dobu 3 mesiacov. Pokožka na nohe nám obledne.
Kostihoj Lekársky
Symphytum officinale L

Odstránenie potenia:

Uvaríme dubovú kôru z dubu letného / Quercus robur L./ alebo z dubu zimného / Quercus pertacea (Mattuschka) Liebl /.

Dub letný
Quercus robur L.
Polovicu nádoby zaplníme dubovou kôrou a zalejeme vodou. Varíme 30 minút od zovretia a kúpeme sa v nej /nezriedenej/ 1 hodinu po dobu 2 – 3 týždňov. Keď sa nám potia len ruky alebo nohy, tak kúpeme len ich. Po tejto kúre sa nebudeme potiť 6 mesiacov. Keď sa začne potenie znova, procedúru zopakujeme. Jeden uvarený roztok dubovej kôry môžeme používať 5 – 6 dní. Dubovú kôru môžeme získať na píle. Najprv liečime zápal listom lopúchu a až potom, keď sme zápal vyliečili, liečime potenie dubovou kôrou. Celkovo kúpelná liečba je vhodná len pre ľudí, čo nemajú zápal.
Dub zimný
Quercus pertacea

Čaj z Vrbovky malokvetej / Epilobium parviflorum SCHREB /:
Vodu varíme 5 minút. Varenie vypneme a počkáme 30 sekúnd, aby voda ochladla na 70 stupňov Celzia. Potom dáme Vrbovku na 20 minút vylúhovať. 1 vetvička Vrbovky na 1 liter vody. Denne vypijeme 2 litre čaju po dobu 1 mesiaca. Prečistí močové cesty, ľadviny, zvýši tlak moču, zvýši sexualitu a zabráni pomočovaniu vo vyššom veku. Po mesiaci si dáme prestávku v pití čaju z Vrbovky jeden týždeň a pijeme znova 1 mesiac. Podľa tohto receptu sa majú robiť všetky čaje.

Prečistenie čriev a vyliečenie z črevnej chrípky:
Nalačno vypijeme ½ – 1 liter minerálnej vody Šaratica na prehnatie. Za 30 minút nás preženie 1 – 2 krát. Potom si uvaríme 15 minút čaj z Repíka lekárskeho / Agrimonia eupatoria L /. Vypijeme 2 – 3 krát 2 dcl čaju, ktorým zastavíme preháňanie.

Rada: Ucho je zmenšená kostra človeka. Viac náušníc v uchu ničí kosti.
Nos zase predstavuje žalúdok. Pirsing na nose ničí žalúdok.

Zdroj: http://www.liecitel1.sk/vpravo.htm

Reklamy