Reon Argondian – mystický maliar…

reonKráľovstvo fantázie sa nazýva podľa bájnej lode ARGO, ktorá sa plavila pre zlaté rúno, symbol niečoho vzácneho a nedosiahnuteľné. Argondia je krajina s vyžarujúcou atmosférou poetickej mystiky a očaruje svojimi symbolmi, poslaním i tajomstvom.

Reon, vlastným menom Ján Zahradník, ten čarodejník tajných symbolov, po celý život produkuje s neuveriteľnou plodnosťou svojrázne maľby plné neskutočných svetov, v súčasnosti je to okolo 600 obrazov. Svojou vznetlivou  predstavivosťou a vizionárskou imagináciou magicky premieňa skutočnosť v bizarnosti tvarov a farieb, z ktorých vystupujú neznáme – známe bytosti. Živé oči jeho postáv sú tak úprimné, že človek by najradšej do plátna vstúpil. Argondie, je ostrov, kam smú len tí, čo majú citlivú dušu, otvorenú snívanie.

Jeho jaskyňa je presýtená poetickou a  mystikou snov bez hraníc. V jeho magickom dome zabudneme na čas a ponoríme sa do namaľovaných výjavov. V harmónii farieb, ktoré dávajú pocit tajomna, sme unášaný ďaleko od sivej každodennosti na druhý, záhadný breh rieky života. Stav meditácie, slávnosť ticha, v ktorej je len zvuk, svetlo a farba.

Umelec vyjadruje najjemnejšie záchvevy duše a veľkoleposť nadzmyselných univerzálnych foriem. Na mieste  studenej galérie vytvoril Reon objekt, kde sa stretávajú nielen ľudia pohybujúci sa v ezoterike, ale aj literáti, umelci, hudobníci a iné citlivé duše. Paleta návštevníkov je naozaj pestrá. Obrazáreň nadobudla nového rozmeru. Stretnutie vo svätyni sú podfarbené keltskou muzikou a chutným čarovným nápojom, ktorý sám Majster denne pripravuje.

Vážme si možnosti osviežujúceho výletu do oblasti umenia. Lebo tu sa ocitáme vo svete, ktorý nás posilní. Umelecké dielo

Duša sa upína k hostine, aby nasýtila hladné nervy a naplnila ochabnuté cievy novou miazgou. “Človek sa rúti stovkou a duše za ním pokrivkáva pešo”, prirovnanie, ktorý Reon často používa. Človek sa stal obeťou svojho pokroku, je potrebné podporovať vývoj fantázie a imaginácie. Takže poďme  všetci na Petřín. 😀

Zdroj:http://www.promourodinu.cz/clanek/432/babi-leto-je-pryc-pocasi-k-vyletum-zrovna-nelaka-ale-co-treba.html

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s