Kategórie
Šamanské cesty

Ochranné amulety na šamanské putovania…

Šamanské putovania sú veľmi zaujímavé cesty, lebo pri nich rozvíjate aj svoje schopnosti. Tak ako ste vy naladení, tak sa Vám javí aj váš vnútorný svet. Ak som kľudná a vychutnávam si každý deň a potom idem na svoje silové miesto a odtiaľ podnikám výpravy do svojich svetov , tak svieti slnko, alebo je krásna mesačná noc. Ak som sa zlostila, alebo som naplnená hnevom, tak v mojom svete fúka vietor, alebo bude búrka. V najhoršom prípade ma tunel vráti späť a nikam sa nedostanem. 😆

Prvý amulet

Raz sa mi stalo, že mi došla pozvánka do horného sveta. Odložila som ju do šuplíka na svojom mieste, kde mám odložené aj iné veci. Spolu s ňou mi prišla aj zlatá retiazka s krížom. Pochopila som, že to bol dar z horného sveta ako symbol duchovnej ochrany. Nenabrala som odvahu navštíviť horný svet, a tak som si ju schovala do svojho šuplíka k pozvánke. Keď  som sa vydala na šamanskú cestu, tak som si vytiahla retiazku, ale stratila svoj lesk a už nebola lesklá, ani zlatá. Hodila som ju do tunela, kadiaľ sa spúšťam do iných svetov, nech sa vráti k tomu, čo mi ju poslal. Za niekoľko dní sa mi vrátila naspäť, ale už bola znova zlatá. Pochopila som, že si ju mám dávať na krk ako ochranu. Niekto kto mi ju poslal chce, aby som znova verila a bola chránená. Občas si to ani neuvedomím, a keď som v nejakom svete zistím, že ju mám na krku. Stále je však zlatá.

Kríž je kresťanský symbol a predmet úcty v mnohých náboženstvách, ktorému sa pripisujú nadprirodzené, magické vlastnosti. Forma kríža vznikla v dávnej minulosti, zrejme podľa analógie prikladania dvoch driev k sebe pri získavaní ohňa trením, čo malo v živote pravekých ľudí veľký význam.

Uctievanie kríža sa rozšírilo v starých náboženstvách. Z polyteistických náboženstiev prevzali kríž i monoteistické. Budhisti považovali kríž za “odtlačky Budhových nôh” a zobrazovali ho na svojich amuletoch.

Kresťanstvo tiež prijalo symbol kríža a spojilo ho s ukrižovaním Ježiša Krista, ktorý vraj tak trpel za hriechy ľudí. Kríž ako posvätný symbol uznáva pravoslávie, katolicizmus i luteránstvo. Niektoré kresťanské smery neudávajú posvätnosť kríža, napríklad baptisti, adventisti a celý rad ďalších protestantských učení. Kult kríža v kresťanských cirkvách slúži ako jeden z prostriedkov, ako vnútiť veriacim myšlienku potreby nasledovania Kristovho príkladu, ktorý trpezlivo niesol svoj kríž na Golgotu a pokorne vzal na seba utrpenie.

Druhý amulet

11.septembra som písala článok o Amare. V ten deň som sa pokúšala o šamanské putovanie a dostala som ďalší darček. Tunelom, ktorým sa spúšťam do iných svetov som dostala zvislú špirálu na retiazke. V strede bola širšia na krajoch zúžená. Dala som si ju na krk ako ochranu. Pri jednej ceste sa aktivovala a vo vnútri svietila svetlomodrá energia. Zostala som prekvapená. Trocha som pátrala a potom som pochopila. Navštevujem podmorský svet  a Amara je silno spojená s delfínmi veľrybami a vodou. Amara má pripojenie k mnohým rôznym ríšam vedomia. Táto špirála bol dar na ochranu pod vodou v morskom svete. Delfíny sú moje silové zvieratá .

Špirála je pozitívnym symbolom zobrazujúca model rastu a vývoja, označuje aj svet, slnko alebo život. Pomocou nej možno chápať našu tzv. ,,cestu životom“ a fakt, že síce môžeme prejsť určitým bodom nášho života znova a znova, ale zakaždým naň nazeráme z inej perspektívy. Taktiež môže symbolizovať nekonečno alebo duchovnú cestu, prechod zo sveta, ktorý vidíme do sveta, ktorý vidia šamani počas tranzu. Ide teda o tvar vhodný na meditáciu. Pre Keltov znamenala ochranu najmä keltských území pred budúcim duchovným zlom. Podľa C.Junga je špirála archetypálnym symbolom zobrazujúcim kozmické sily a podľa starovekých Britov bola špirála spojovaná zo ženskosťou a vstupom do života.

Tvar špirály nachádzame aj pri evolúcii, genetike (DNA), v prírode (hurikány, tornáda), cykly času a života (narodenie – smrť – znovuzrodenie).

Podľa smeru zatočenia ich môžeme vo všeobecnosti deliť na pozitívne (zatočené v smere hodinových ručičiek) označujúce rozvoj a negatívne (proti smeru hodinových ručičiek), ktoré majú tendenciu rušiť niečo, čo už bolo, majú opačný vplyv.

Dvojitá špirála je symbolom striedavého účinku, ktorý prebieha medzi energetickým a hmotným svetom. Špirála sa používa pri meditácii ako pomocný prostriedok v prípade ak chceme navštíviť vo svojom duchovnom alebo energetickom tele iné svety. Trojitá špirála je univerzálnym symbolom a jej pôvod sa pripisuje Keltom.

Trojitá špirála symbolizuje tri roviny duchovnej, energetickú a hmotnú. Všetky špirály ukazujú stále prebiehajúce energiu, ktoré sa prenášajú z jednej roviny na druhú. Tým vzniká obrazec magického účinku, ktorý obsahuje energetické spojenia. Trojitá špirála ak je nosená ako talizman a nosí sa na tele pomáha posilňovať vôľu a pomáha zmenám na všetkých troch úrovniach. Preto tento talizman ocení človek, ktorý chce svoje schopnosti a zručnosti posilniť a vystupňovať.

Všetko so všetkým súvisy. Dva amulety na ochranu, jeden  v podmorskom svete a jeden v ríši slnka. Len ešte zostáva otázne, komu na mne zaleží a chráni ma takýmto spôsobom . 😕

9 replies on “Ochranné amulety na šamanské putovania…”

mati niekdo ti chce pomocť z toho dôvodu lebo určite si ťažko skúšaná, a ak máš jemné zmysly dokážeš vycítiť aj dobré aj zlé veci. A práve asi na tvojej ceste za spoznávaním skutočnej jedinej pravdy ti majú slúžiť. Slúžiť spoznať samu seba a brániť aby si nevkročila tam kde by si sa mohla sama stratiť.. Určite ti boli poslané zhora nepochybne.Aj tá špirála to je celkom sranda. Spirály sú veľmi mocné, aj vo vede sa použivajú na kumulovanie energie. (napr žiarovka hh ).Také amulety sú mi celkom sympatické 🙂 ja som našiel jeden modrý kameň ktorý som mal v šuflíku a teraz mi povedal jednu vec, pre ktorú ho budem nosiť pri sebe. ..

Páči sa mi

Ja viem, že tam hore 😛 je niekto, kto mi posiala a dáva tieto pomocné signály a snaží sa ma nejakým spôsobom naviesť . Tá špirála bola úžasná ako sa z jej stredu zrazu rozsvietilo modrasté svetlo. Len jedna vec ma trápi, stále som sa nenaučila v tomto svete vidieť písmenká v knihách a čítať z nich. Aký je to kameň??? Modrá je teraz IN v kameňoch, tak by ma to zaujímalo, ja som si objednala zafír. 😛

Páči sa mi

neviem aký to je,ale znarodnil som ho mojej drahej polovičke pretože somchcel niečopre šťtastie a moja ruka si vybrala náhodou henten. je modrobiely, nepravidelný, sedimenty sú na ňom vidieť,ale inak je pekný leštený a má jednu malú vadu vdaka ktorej som oňho vlastne zakopol znovu..
k tým špirálam, to más ako iba vosvojom svete ze?to nie je také ze by sisito sama zhmotnila..nie:?? :Dleboma todost miatlo ked si to tam hadzala doviru a potom zas naspat :D.. ty s apodla mna dobre rozumies liecivym kamienkom ze:? urcite to bude tak ze cez kamienky si sa dostala k tejto “hrubšej” ezoterike. ha?:..

Páči sa mi

Tak buď je to sodalit http://www.feng-suej.sk/obchod/sodalit-tromlovany
Neviem či je tmavo modrý,a lebo svetlo modrý, alebo chalcedon http://www.fengshui-obchod.sk/nahrdelniky-kratsie/nahrdelnik-chalcedon-45-cm/
Pozri na stránke minerálov http://www.liecive-kamene.sk/opracovane-kamene/

S tou špirálou, áno je to v mojom svete. Ten kanál v mojej hlave, ktorý som využívala na prechod do iných svetov som tiež náhodne objavila. Všetko je to môj mikrosvet, z ktorého sa dá dosťať do makrosveta a stať sa súčasťu univerza.
Na začiatku ako som ešte s nikým nekomunikovala som meditovávala s ametystom. Je to kameň komunikácie a viaže sa k tretiemu oku. Raz som našla ametystový prsteň, išla som loďkou, mala fialový plášť a dostala sa do ametystovej jaskyne. Bola nádherná trblietavá. Videla som v tom navedenie na ametyst a všetko, čo sa s ním spája, takže to nebolo len tak. Krištál, ktorý som dostala v chráme regenerácie, mal slúžiť ako symbol liečiacej sily, v ktorú som prestávala veriť….
https://anitram.wordpress.com/?p=3803&preview=true

Všetko sú to udičky, ktoré mi prichádzajú a ukazujú na čo sa zamerať, v čo veriť a všetko treba robiť z čistým srdcom a láskou. A hlavne musím dokázať odpustiť….. teraz som niekde dole a čakám ,kedy sa začne koleso znova pohybovať, lebo už dlho stagnuje… 😕

Páči sa mi

tak že si dole, to je iba momentálny stav. ked prekonávaš problémy často sa stáva.. alebo je to takmer pravidlom, že človek zapochybuje o správnosti svojej cesty. Ale vždy sa stačí pozrieť okolo, na niečo krásne a pochopiť a s akou zložitosťou a krásou to bolo vytvorené.. ja som minule na bycikly šiel po ceste, vedla nej boli hrušky ( stromy) ..a akuráť už začali púčky sa rozvíjať .. hneď sa mi rozjasnila tvár a žasol som nad všetkým tým čo nie je vytvorené človekom,.. ved je to prekrásne.. stromy na jesen idú hybernovať aby mohli na jar znovu ožiť a prijímať energiu zo slnka a pôdy.. človek je to isté… organizmus ktorému dáva silu pôda (matička zem ) a naše slnko..skús jedno z toho alebo oboje.. medituj na slnku je to veľmi vibrujúce a silné :))

Páči sa mi

a k tomu kameňu neviem aký to je. Síce ked som bol menší som bol blázon do mineralógie. Určite ti nestačí farba na presné určenie druhu. Zvyčajne sa kameň urči podľa farby,typu, vrypu , hustoty, kryštalizačnej mriežky atd atd 🙂 .. no je to skorej ako ten chalcedón ale môže to byť aj iný. Ved keď si budem kupovať jak čistý nový tak budem vedieť aký je.. ale u tohoto mi to nevadí. 🙂

Páči sa mi

Máš pravdu, hlavne, že ťa zaujal. Ja mám tiež jeden je veľmi tvrdý, kamoška ho ledvaj rozbila…je biely vyrerá ako rozmrznutý pangsius 😆 a má v sebe letokruhy. Neviem presne čo to je, ale je pekný.

V sobotu bolo krásne, bola som u mamy išli sme lesom na bike, vychutnávala som si to. Potom som sa šla prejsť do lesa a na lúke som meditovala a naberala energiu slnka. Síce len chvíľu, lebo som sa bála, že mi vlezie chrobách do gatí.. 😆 ,ale príjmala som slnko celým telom a najviac som to cítila dlaňami…
Ja si viem vychutnať krásu prírody, môj vonkajší svet je v pohode, len moje vnútro je akési počierné, smutné, nikam sa neviem dostať akosi, preto v tejto časti stagnujem. 😕
Je pravda, že som dosť unavená a nemám energiu na výjazdy do vnútra potom. 😕

Páči sa mi

Je krásne zelená, teda keď som v nej naposledy bola, občas z nej ide chlad a občas teplo. 😕 Momentálne mi najviac pracuje krčná čakra a solar plexus asi tak, Večer sa porejkujem a zharmonizujem ich.

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.