Kategórie
Duchovné

Kaligrafické symboly…

Takmer všetky byty či domy zariadené podľa staročínskej filozofie Feng Shui majú niekde v interiéri kaligrafický znak a najčastejšie je ním znak „fuk”, ktorý znázorňuje šťastie. Tento symbol je veľmi silnou črtou Feng Shui a niektorí ľudia dokonca veria, že pokiaľ sa symbol fuk otočí hore nohami, prinesie prosperitu a úspech v podnikaní.

Kaligrafické symboly sa zvyknú kombinovať aj s inými pozitívnymi motívmi alebo symbolmi ako napríklad s rybou či vodou. To, aký živel si napokon zvolíte ku kaligrafii by malo záležať od vášho šťastného čísla kua prípadne od roku, v ktorom ste sa narodili. Kaligrafické znaky môžu byť napísané a zavesené na plátne či môžu visieť ako obraz na stene. Rovnako však môžu byť znázornené na samotnej stene izby alebo vyrezávané do dreva, či priamo do dreveného nábytku.

1.Kaligrafia odvrátenia katastrof a nešťastia

Tento kaligrafický znak má silný ochranný účinok a slúži na odvrátenie katastrof a nešťastia. Preventívne môžte umiestniť kdekoľvek alebo do oblastí kde sa už stalo nešťastie.

2. Kaligrafia priateľstvo a nápomocný ľudia

Tento kaligrafický znak umiestnite v blízkosti vchodových dverí všade tam, kde chcete aby chodilo veľa ľudí. V byte, keď chcete aby chodilo veľa návštev, priateľov. V obchode, kancelárií kde chcete mať veľa zákazníkov…

 3. Kaligrafia čistota mier a priateľstvo

Kaligrafický znak čistota, mier a harmónia slúži na potlačenie hádok, konfliktov a k harmonizácií spolužitia. Umiestnite do oblasti častých konfliktov alebo do oblasti v ktorých máte problémy.

4.  Kaligrafia – deťom do spálne

Kaligrafický znak deťom do spálne ochráni deti pred strachom, nočnými morami, zlými snami. Použite keď sa boja, majú obavy, zlé sny, máta ich.

5. Kaligrafia – dvojité šťastie

Znak dvojité šťastie symbolizuje šťastný, harmonický život vo dvojici. Je vhodný pre posilnenie partnerského spolužitia alebo pre ľudí ktorý ešte len hľadajú životného partnera. Pripomína, že vždy či v dobrom alebo zlom treba stáť pri sebe. Vhodné umiestnenie – sektor partnerstva alebo spálňa.

Ak vás kaligrafia zaujala viac symbolov nájdete tu.

4 replies on “Kaligrafické symboly…”

Ja na náhody verím. Tiež sa mi stáva, že niečo ma zaujíma a v ten deň, či na druhý na to natrafím u niekoho na wordpressackej stránke, alebo sa to ku mne nejakým spôsobom dopraví. 😀
No ak sa ti netrasie ruka tak do toho. Ja si chcem nejaký symbol do domu umiestniť, tak hladám, ktorý bude najvhodnejší.

Páči sa mi

😀 Aj som si nakreslil len tak jeden symbol celkom pekný :P. Ja skôr som myslel kaligrafiu ako kreslenie drevenou paličkou do piesku :P. Význam slovka náhoda som si trochu pozmenil. Nechcel som ho vyhodiť zo svojej slovnej zásoby tak náhoda=zásah vyššej bytosti, aby to bolo presnejšie zásah energie :).

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.