Kategórie
Energia

Meridiány…

Včera večer som mala vyvolanú bolesť hlavy. Keď som sa stretla s pánom, čo sa venuje emočným blokom, tak mi ukázal dráhu odkiaľ mi vychádza tento druh bolesti. Viedol ruky od lopatiek smerom ku krčným stavcom. Potom ma napadlo použiť orgonit. Dala som si ho pod chrbát do strednej časti medzi lopatkami a trafila som na hlavu  klinčeka. Cítila som brnenie ako mi vychádzalo z neho a šírilo sa smerom k bolesti. Ohraničilo ju a bolesť pomaly odchádzala. Ležala som tak asi 20 minút, ale pod hlavou som mala vankúš, aby ma to netlačilo. Mám plochý asi 2cm orgonit. Bytosť, ktorá mi bolesť vyvolala len hromžila, že som mrcha a zmarila som jeho plán. 😆

Nikdy som sa nejako obzvlášť nevenovala meridiánom, ale po skúsenostiach je občas dobré vedieť ako sú vedené naším telom. Okrem toho, že máme 12 hlavných dráh existujú ešte dve dôležité dráhy na prednej a zadnej strane tela. Obe tieto dráhy prebiehajú v strednej línii tela a sú nepárne. 

Riadiace meridiány

Predná stredná dráha prebieha od hrádze cez brucho a hrudný kôš k ústam.

Zadná stredná dráha prebieha v strednej línii na chrbte. Prebieha od kostrče v strednej línii cez chrbát a hlavu k ústam.

Hlavné dráhy rôznym spojením vytvárajú povrchovú a hlbokú cirkuláciu energie v organizme. Táto centrálna dráha ovplyvňuje chod prakticky celého organizmu, začína v spodnej časti trupu a má štyri hlavné vetvy.

Jedna vetva zostupuje z oblasti podbrušia a postupuje cez kostrč, vniká do chrbtice a postupuje ďalej v smere šije, cez temeno hlavy vstupuje do mozgu a klesá stredom čela pod nosnú prepážku ak horným rezákom.

Druhá vetva ide z podbrušia do vonkajších pohlavných orgánov, odtiaľ ku kostrči a tu sa spája s dráhami obličiek a močového mechúra. Spolu s nimi vniká do chrbtice a vystupuje nahor do obličiek.

Tretia vetva ide z podbrušia cez pupok a srdce do hrdla, prechádza dolnou čeľusťou, obtáča pery a od nich stúpa dvoma vetvičkami nahor pod ľavé a pravé oko.

Štvrtá vetva sa začína spolu s dráhou močového mechúra pri vnútorných kútikov očí, od nich potom stúpa v dvoch súbežných ramenách cez čelo na temeno, kde sa ramená spájajú, a spoločne vnikajú do mozgu a klesajú dozadu stredom šije. Nad lopatkami sa rozdeľujú k ich okrajom a spojené potom opäť smerujú pozdĺž chrbtice k pásu, kde sa vnárajú do vnútornej strany trupu a vnikajú do obličiek.

Fyzické prejavy energetickej nerovnováhy:

 nervové poruchy, kŕčovité záchvaty epileptické povahy, bolesti vystreľujúce z podbrušia nahor až k srdcu, zastavené močenie, hemoroidy, pomočovanie a sucho v krku, neplodnosť, chrbtica sa napružuje (v kŕči) a prehýba sa dozadu, kŕčovité stuhnutie chrbtice a mdloby. Človek sa nemôže vyprázdniť vpredu ani vzadu a máva kýlu, nedostatok vitality, sexuálne poruchy, bolesti chrbta.

Psychické prejavy energetickej nerovnováhy:

nedostatok tvorivosti, nesamostatný úsudok, nejasné myslenie, neschopnosť prakticky uskutočňovať životné plány, zvýšená pozornosť voči detailom, pocity nadmernej zodpovednosti.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.