Kategórie
Energia

Používanie symbolu Anthakarana…

O Antahkarane sa hovorí, že v preklade by symbol znamenal “Duchovnú analýzu”  všetkých žijúcich vecí. Je vhodným pomocníkom pri liečení, ak je umiestnený pod stôl počas liečenia zosilňuje prúdenie energie. Nepatrí k Reiky symbolom. Reprezentuje spojenie medzi vaším mozgom a Vyšším Ja.

Existuje tiež názor, že ak sa chcete duchovne rozvíjať, musíte rozvíjať toto spojenie. Symbol samotný má zámer reprezentovať toto spojenie a prejavuje sa už jeho prítomnosťou alebo jeho pozorovaním. Jeho vhodné umiestnenie niekde v dohľade má mať prospešný a povznášajúci účinok na čakry a auru. Zvyšuje aj účinnosť všetkých liečebných techník.

Existuje myšlienka, že dokončuje mikrokozmický okruh (okruh v oblasti hlavných čakier) tým, že sa sústreďujeme ne neho počas meditácie Toto má uľahčiť tok energie ku všetkým čakrám. Vraj prítomnosť tohto symbola očistila kryštály od negatívnej energie.

Antahkarana symbol je formovaný ako niekoľko uholník. Má sedem vrcholov. Tieto zodpovedajú siedmich čakrám, siedmich farbám, siedmich tónom v hudobnej škále. Jeho energia sa pohybuje cez všetky rozmery a privádza nás k vyššiemu Ja.

Antahkarana je predstavovaný ako významný všeliek. Hovorí sa, že má vlastné vedomie, pracuje na aure, čakrách, orgánoch a rôznych iných aspektoch energetického tela. To je niečo v tom zmysle, že sa v každý moment stavia do pozície, ktorú potrebujete.

Použitie

Rovnako ako Reiki, môže byť použitý len pozitívne. Môžete ho umiestniť na veci, pod ne a kamkoľvek, kde chcete, aby asistoval pri liečení. Primárnym použitím je meditácia a existuje veľké množstvo metód ako ju viesť. Najjednoduchším spôsobom  je pozerať sa na neho na papieri a meditovať. Niektorí ľudia hlásia, že obraz po čase vybledne a oni potom majú nejaké vízie.

Meditácia na symbol Antahkarana

Tento proces má očistiť náš systém od negativizmu, negatívnej energie a očistiť čakry. Meditácia má vylepšiť vaše “liečiteľské” schopnosti, otvoriť tretie oko, zväčšiť jasnozrivosť a rôzne ďalšie zázraky.

Proces začína použitím Usuiho majstrovského symbolu :

3x sa odrieka Dai Ko Mio. Najskôr vizuálne umiestnite symbol Antahkarana pod vaše nohy. Predstavte si, že ste v zlatej žiare majstrovského symbolu a precíti ju. Položte ruky na stehná a uvoľnite sa. Pociťujte tok Reiki. Teraz kreslite Usuiho majstrovský symbol vo vzduchu pred vami. (Niektorí si predstavujú biele svetlo vychádzajúce z ich ruky.) Keď kreslíte symbol, vyslovte trikrát jeho názov. Udržujte jeho obraz vo vašej mysli a meditujte nad ním. Teraz sa zamerajte na symbol Antahkarana. Vyslovte meno Antahkarana trikrát a potom ho udržujte vo vašej mysli a meditujte. Ďalej si predstavte Cho Ku Rei u každej čakry. (Postupujte po zadnej časti tela od prvej čakry hore po chrbtici a po prednej strane tela späť). To má vyčistiť každú čakru. U každej čakry vizualizujte svetlo a Reiki energiu.

Antahkarana – mužský princíp energie Ak potrebujete podporiť v sebe mužskú “tvrdú, dôraznou” energiu.

Antahkarana – ženský princíp energie

Ak potrebujete podporiť v sebe ženskú “jemnú, citovú” energiu. Umiestnite obrázok pred osobu či miesto, ktoré má byť liečené. Potom priložte nad obrázok svojej dlane a nechajte prúdiť energiu. Dôjde ku skráteniu času pôsobenia a zvýši sa intenzita prúdiacej energie.

Ak sa vám Antahkarana osvedčila, používajte jej symbol. Každý liečiteľ má svoje odskúšané symboly a vie, ktoré u neho najviac fungujú. 😀

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.