Kategórie
Energia

Realita pravej a ľavej hemisféry…

Venujem takmer polovicu nášho času informáciám určeným pre ľavú hemisféru, kde patria geometrie, fakty a ostatné druhy informácií, ktoré by sa mnohým duchovným ľuďom mohli zdať absolútne nepodstatné. Robím to preto, lebo keď sme upadli, rozdelili sme sa na dve – v skutočnosti tri, ale predovšetkým na dve – hlavné zložky, ktoré nazývame mužská a ženská zložka.

Pravá hemisféra, ktorá ovláda ľavú stranu nášho tela, je našou ženskou zložkou, aj keď v skutočnosti nie je mužská ani ženská. Tu sa nachádza naša psychická a emocionálna stránka. Táto zložka vie, že je len jeden Boh a všetko spočíva v jednote. Jednoducho pozná pravdu, hoci to nevie vysvetliť. A tak so ženskou stránkou nie je veľa problémov.

Problémy sú s ľavou hemisférou – mužskou stránkou. Kvôli tomu ako je mužský mozog orientovaný – zrkadlový obraz ženského – do popredia v ňom vystupuje logika (viac dominuje), zatiaľ čo ženský mozog má logiku zatlačenú do úzadia (je menej dominantná).

Ľavá hemisféra pri pohľade na realitu neprežíva jednotu. Vidí len rozdelenie a odlúčenie. Z toho dôvodu naša mužská stránka prežíva tu na Zemi ťažké časy. Dokonca naše najvýznamnejšie sväté knihy ako sú Korán, židovská a kresťanská Biblia, rozdelili všetko do protikladov. Ľavá hemisféra cíti, že existuje Boh, ale potom existuje aj diabol – ktorý možno nie je taký silný ako Boh, ale má veľký vplyv. Dokonca aj na Boha sa hľadí na základe duality, ako na jeden pól protikladných síl temna a svetla. (Neplatí to pre všetky sekty týchto náboženstiev. Niektoré z nich vedia, že je len Boh.)

Pokým nie je ľavá hemisféra schopná vidieť jednotu prestupujúcu všetkým a poznať, že naozaj existuje jeden duch, jedna sila, jedno vedomie prestupujúce absolútne všetkým čo existuje – pokým nespozná túto jednotu bez akýchkoľvek pochybností – tak myseľ bude oddelená od seba samej, od svojho celku a od úplnosti svojho potenciálu. Ak sa vyskytne najmenšia pochybnosť ohľadom jednoty, náš aspekt náležiaci do ľavej hemisféry nás stiahne späť a už viac nebudeme môcť kráčať po vode.

Tí z vás, ktorí používajú predovšetkým pravú hemisféru, môžu mať tendenciu preskočiť tento materiál určený pre ľavú hemisféru, no napriek tomu je dôležité aby ste vydržali. Duchovné zdravie sa navráti skrze harmóniu. Keď ľavá hemisféra vidí absolútnu jednotu, začína odpočívať a corpus callosum (zväzok vlákien, ktoré spájajú obe hemisféry) sa otvorí novým spôsobom, ktorý dovolí splynutie oboch strán mozgu.

Spojenie medzi ľavou a pravou hemisférou sa rozširuje, spúšťa sa tok, odovzdávajú sa informácie tam a späť a protikladné strany mozgu sa začínajú zjednocovať a synchronizovať. Ak by ste boli pripojení na zariadenie s bio-feedbackom, tak by ste mohli vidieť, že sa to naozaj deje. Tento dej aktivizuje epifýzu inak a dovoľuje, aby vaša meditácia aktivovala svetelné telo Mer-Ka-Ba. Vtedy sa môže realizovať celý proces regenerácie a obnovy našich predošlých vyšších úrovní vedomia. Je to proces rastu.

Mer-Ka-Ba môže byť aktivovaná pri meditácii určitými postupy – zmenami dýchania, zmenami myslenia, zmenami na telesnej úrovni, ktoré spôsobujú, že osoba vníma realitu inak. V preklade knihy je zopár dýchacích cvičení na jej aktiváciu.

Viac : Drunvalo Melchizedek Pradávne tajomstvo kvetu zeme

2 replies on “Realita pravej a ľavej hemisféry…”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.