Kategórie
Energia

Tyrkys, Tygrie oko a Krištál…

 

Raz som kúpila synčekovi prívesok z Tyrkysu. Je to kameň jeho znamenia a tým, že má problémy z dýchacími cestami, respektíve alergiu na plesne, tak som mu ho kúpila, Síce nebol podľa mojej predstavy, ale iný nemali.

Včera ma napadlo, že mu urobím orgonitový prívesok na krk a skombinujem kamene Krištáľ ako univerzálny kameň, Tigrie oko a Tyrkys.

Skúšala som ho kyvadlom a ako som ho držala nad orgonitom brnenie prechádzalo s krištáľového kyvadla cez retiazku až mne do tela. Kyvadlo najskorej vibrovalo a potom sa začalo rýchlo točiť do kruhu. I v rukách som cítila jeho silu. 

Účinky kameňov:

Tyrkys sa považuje za jeden zo šamanských kameňov. Šamani, indiáni ho považujú za posvätný kameň. Zvyknú ho používať na vyvolanie dažďa (pričom ho držia v tečúcej vode) alebo ako ochranu pri prekonávaní nebezpečnej vody (vodopády, záplavy…) alebo keď sa chcú ochrániť v prírode pred búrkami a bleskami.

Tyrkys bol odpradávna pokladaný za ochrancu cnosti a verilo sa, že je schopný do seba pohlcovať negatívne sily, ktoré by mohli uškodiť. Niekedy môžete vidieť, keď pracuje, ako pohlcuje negatívne energie –  zbledne alebo zmení farbu do zelena. Prispôsobuje sa človeku, ktorý ho nosí a prináša mu úspech a šťastie. Hovorí sa, že by ste tyrkys nemali zdediť, ale kúpiť si ho nový. Lebo vraj zdedený alebo kúpený od niekoho, kto ho už nosil, môže škodiť. Tyrkys pozitívne vplýva na komunikáciu, schopnosť argumentovať, pomáha nám nájsť lepšie riešenie a najvhodnejšie slová, ochraňuje pred kritikou. Podporuje rozhodnosť v zamestnaní.
Je veľmi dobrým ochrancom pred všetkým zlým. Zmierňuje naše túžby, najmä v oblasti nadbytočnej konzumácie. Hovorí sa, že je to kameň šťastia, že je to nebo na zemi.  Istá legenda hovorí, že ak človek pôjde na kraj dúhy a bude kopať v zemi, nájde tam tyrkys.

Tyrkys v sebe spája energiu neba s vedomím Matky Zeme. Každú energiu privedie na vyššiu úroveň. Ochraňuje nás pred psychickými útokmi, pred vplyvom znečisteného prostredia. Podporuje dlhovekosť, ochraňuje nás pred prílišnou citlivosťou na vonkajšie vplyvy. Upokojuje našu myseľ, vyrovnáva náladovosť, doplňuje energiu, keď sa cítime vyčerpaní. Pomáha nám prebrať zodpovednosť za to, čo sa s nami deje. Vraj mení farbu, ak osobe, ktorá ho nosí, hrozí nejaké nebezpečenstvo, alebo vtedy, keď majiteľ tyrkysu potrebuje duchovnú očistu. Pomáha nám objavovať krásu v iných, ale aj v samých sebe. Dodáva tomu, kto ho nosí vnútorné svetlo, jas.

Má liečebné účinky na zápaly hrdla, madlí, problémy z pľúcami, pozitívne vplýva na reumatizmus, zápaly ľadvín, bronchitídu, pomáha odstrániť pálenie “žáhy”.

Tigrie oko podporuje vhľady do vlastného vnútra a ľahšie pomocou neho pochopíme nielen svoje vnútro ale i duchovno. Dodáva odvahu a sebavedomie,(čo môjmu synkovi chýba) uzemňuje, posilňuje schopnosť sústrediť sa. Tigrie oko podporuje zdravie a chráni pred trápením. Svojmu nositeľovi prináša šťastie. Pomáha v časoch smútku a depresie. Jeho rýchla energia zrýchľuje tok informácií telom. Pomáha vyvážiť jinovú a jangovú energiu a rieši vnútorné konflikty.
Zahrieva telo a pomáha rýchlejšie prekonať prechladnutie. Odstraňuje citové blokády.

Krištál vnáša do duše jasno a čistotu. Nabíja nás neustále novou energiou a silou. Zbaví nás nespavosti a postará sa o príjemné sny, pokiaľ ho umiestnime na nočný stolík. Do snov vnesie jasno a pozitívnu energiu, ak sa v noci nachádza v našej blízkosti. Zneškodňuje tiež záporné zemské žiarenie a geopatogénne zóny. Krištáľ vyrovnáva, čistí a chráni auru, odstraňuje zábrany a blokády brzdiace voľný tok energie. Nabíja telo pozitívnou energiou, vitalitou a silou. Lieči a zmierni bolesti, popáleniny a kožné ochorenia. Používa sa i k zastaveniu krvácania.

9 replies on “Tyrkys, Tygrie oko a Krištál…”

Moja kamarátka sa nedávno začala venovať kamienkami. A od vtedy sa jej snívajú o nich sny hlavne o tyrkisu. Niekedy hovorí že tyrkis je ňou posadnutý.
Chcela by som sa opýtať či to niečo znamená prosím.

Páči sa mi

Tyrkyse je minerál, ktorý obsahuje veľa medi, ktorá je po zdravotnej stránke pre nás dôležitá pre trávenie a aj pri krvotvorbe a iných procesoch…tu si pozri viacej.

http://www.zdravejedlo.sk/med

Tyrkys je rovnako kameňom, ktorý pomáha v sebarealizácii. Dodáva človeku silu byť úprimným k sebe samému, pochopiť svoje myšlienky, city a úmysly, čím pomáha nájsť pravdu vo vlastnom vnútri. Čistí myseľ a otvára ju novým nápadom. Rovnako je nápomocný pri riešení problémov a to najmä tým, že podporuje analytické myslenie. Je modrozelený teda 4-5 čakra…má ju naučiť milovať seba samú a hľadať poznanie vo svojom vnútre…tam sa obracať s otázkami ako ďalej. Tak isto má byť tvorivá a vnímať potreby duše. Uvoľnuje blokády 5 čakry, ak má problém s komunikáciou a vyjadrením seba v ničom.

Páči sa mi

Ahoj ja som tá kamarátka Gabiky.
Poviem tí moje 3 ani o tyrkyse.
Vsetky si až tak dobre nepamätám.
1.Mala som si vybraťť medzi tyrkysom a tyrkenytom a vybrala som si tyrkenit lebo mal viac takých zahubov.Bolo to na bielom stole medzi sperkami a bola tom počuťcut kamosku
2myslím že mi niekto ponúkal tyrkys a bol to presne taký aký mam
3.chlap vyrábal dekoraciu z kožených
laniek a s nejakou blboskou

To boli moje sny
🙂

Páči sa mi

Tvoje sny vystihujú tvoju túžbu po kamienkoch…to ,čomu práve venuješ pozornosť. V čase , ked som sa nimi zaoberala, mala som sny ako po ceste zbieram vzácne kuse minerálov. 😀

Ten sen s koženku je o vytvorení si tvojho vzťahu k takýmto veciam, že sa k nim pripútávaš. 😉

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.