Kategórie
Energia

Predná a zadná dráha meridiánov…

Dráha predná stredná

Okrem dvanásť hlavných párových meridiánov sú ešte dve nepárové hlavné dráhy, ktoré zaujímajú nadradenú funkciu v zásobovaní párových hlavných dráh; sú to dráha predná stredná a dráha zadná stredná. Tieto dráhy nie sú v spojení s jednotlivými orgánmi, prebiehajú pozdĺž strednej osy tela a môžu sa stimulovať len raz.
Dráha predná stredná, zvaná taktiež dráhou zrodu, reprezentuje ženskú časť, alebo vnútornú ženu v nás. Ak ste zistili prevahu vlastností jang, môžete dodatočne stimulovať dráhu prednú strednú, ktorá je priradená energetickému pólu Jin.

Priebeh meridiánu
Dráha predná stredná  začíná v rozkroku (medzi vonkajšími genitálnymi orgánmi a konečníkom) a stúpa v strednej línii cez brucho, prsia až k ústam.

Úloha meridiánu
Tento meridián kontroluje všetkých šesť jinových dráh a označuje sa taktiež ako „More jinovej energie”. Dráha predná stredná koordinuje jinové orgány v tele (slezinu, slinivku, pečeň, ľadviny, pľúca a srdce).  Je dôležitá pri liečení všetkých gynekologických ochorení. Pretože tento meridián reprezentuje  stránku prijímajúcu, môžeme pôsobením na dráhu prednú strednú podporovať tieto vlastnosti v psychickej oblasti. Dôležitým bodom meridiánu je bod 16 , „Prsný palác”, ktorý aktivuje thymus.

Čakry

Čakra koreňa, čakra sakrálna, čakra solar-plexu, čakra srdca a čakra krčná

Dráha zadná stredná

Dráha zadná stredná, pomenovaná tiež dráha vládnuca, reprezentuje mužskú časť, alebo vnútorného muža v nás; priradená je energetickému pólu Jang. Ak ste zistili prevahu jin, môžete pri stimulácii bodov pôsobiť  na dráhu zadnú strednú.
Tiež iné svojpomocné liečebné metódy spolupôsobia na tento meridián; napríklad u Čchi Kung sú obe dráhy posilňované vizualizáciou (silou predstavivosti), zatiaľ čo u reiki sa na konci každého liečenia prevádza energetický ťah. Pri takomto  bezkontaktnom ťahu sa energia rozťahuje na prednej alebo zadnej strane trupu vo vzdialenosti asi 2 cm od tela vždy zospodu nahor. Toto bezdotykové hladenie pôsobí oživenie, čo bolo tiež preukázané kineziologicky. Ak je niekto z vášho okolia veľmi deprimovaný alebo „down” a vy by ste ho chceli utešiť, pomáha, okrem toho, že ho objímate a utešujete ho dobrým slovom, tak tiež bezkontaktné rozotrenie energie zospodu nahor po oboch posledných meridiánoch. Nemusíte sa tela priamo dotýkať, stačí , keď hladenie povediete v dvojcentimetrovej vzdialenosti od tela.

Priebeh meridiánu
Dráha zadná stredná  začína pri kostrči a beží pozdĺž chrbtice hore až do záhlavia, potom stredom hlavy k čelu, po nose k strede hornej pery.

Úloha meridiánu
Dráha zadná stredná je nadriadená všetkým šiestim jangovým meridiánom a kontroluje jangové energie. Svojim výrazným vplyvom na funkcie centrálneho nervového systému má koordinujúci a harmonizujúci účinok na všetky oblasti i orgány tela.

Čakry

Čakra koreňa, ktorá preniká cez všetky korene všetkých čakier hore, až k čakre čela a čakre korunnej.

Zdroj: http://tienszdravie.all4biznis.com/articles.php?article_id=192

2 replies on “Predná a zadná dráha meridiánov…”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.