Kategórie
Liečenie

Vnútorný úsmev…

Dnes som objavila techniku vnútorného úsmevu, ktorý predstavuje presne to, čo som ja začala kedysi praktikovať na sebe. Docieliť stav spokojnosti, vnútorného potešenia, radosti a rozžiariť svoje srdce a myseľ. Stačí len nádych a výdychom si uvedomiť potešenie , radosť, pocit spokojnosti. V tejto metóde Taojógy sa dýchanie prenáša do jednotlivých orgánov.

V našom tele sa neustále vytvárajú nové bunky a staré zanikajú. To čo sa v bunkách prenáša sú kódy DNA. Neustálym kopírovaním sa vytvárajú stále viac chybné kópie.

To spôsobujú naše emočné bloky v orgánoch, ktoré neskôr sa prejavia vo forme choroby. Každý jedinec má schopnosť uvoľniť tieto emočné bloky a opravovať kódy DNA pomocou techniky Vnútorného úsmevu. Táto technika je jedna z najsilnejších techník na seba liečenie.

Energetizujme si orgány

Pri Vnútornom úsmeve sa energetizujú orgány, uvoľňujú sa zamrznuté, zablokované časti, optimalizuje sa chod orgánov, endokrinných žliaz, budujeme si kontakt s orgánmi a so sebou. Relaxujeme spánky a oči. Usmejeme sa do vonkajších kútikov oči. Dýchame cez spánky. Relaxáciu rozšírime na všetky svaly tváre, jemne dýchame cez povrch tváre. Uvoľníme čeľuste a dýchame cez hroty čeľusti pod ušami. Jemne zdvihneme kútiky úst. Mysľou pozorujeme ako sa hromadí relaxujúca energia v spánkoch a kútikoch oči. Aktivizoval sa para sympatický a sympatický nervový systém a táto energia je najideálnejšia pre naše orgány a žľazy a celé telo. Je to energia, v ktorej je v rovnováhe aj aktívna a pasívna časť energie. Teraz už len sa potrebujeme naučiť postupne preniesť túto ideálnu energiu do jednotlivých orgánov, žliaz, chrbtice, mozgu.

Relaxujúcu energiu necháme stekať dole tvárou do štítnej žľazy, usmejeme sa do nej a cítime ako ožíva, ďalej necháme stekať energiu do detskej žľazy a usmejeme sa do nej, zľahka smerujeme dych do tejto oblasti, pozorujeme ako ožíva, necháme nech sa príjemné teplo rozšíri na celú hruď a úsmev nasmerujeme do srdca. Najprv ho len pozorujeme a precítime aké srdce je. Načúvame mu. Ak cítime nepokoj, napätie, horúčnosť nadýchneme sa a pri výdychu použijeme slabiku Hááá. Je to veľmi silné, ja som cítila, akoby sa mi pri tom otváralo srdce. 😛

Potom privedieme relaxujúcu energiu oči do srdca a usmejeme sa doňho. Predstavíme si ho ako pokojné, hrejivé, spomenieme si na situáciu , v ktorej sme cítili radosť a mali pocit šťastia. Nechajme nech sa tento pocit rozleje v našom srdci a nech narastá srdečnosť, trpezlivosť a akceptácia. Tieto cnosti sú liečive pre naše srdce a je potrebné ich pravidelne aktivizovať. Potom sa srdce nevyčerpá a náš život je stále kvalitnejší a plnší.

Keď sa človek takto naučí stúpať po energetickej špirále smerom hore, potom prestanú vznikať u človeka pocity strachu, úzkosti a obavy z toho čo bude s nami, keď zostarneme. Naopak keď narastá u človeka energia skôr sa musí venovať viac vďačnosti a skromnosti, aby sa jeho nadobudnutá energia a sila nerozptýlila. Byt bohatý, zdravý, vďačný a skromný. Následne sa šírime relaxujúcou energiou úsmevu do pľúc, obličiek, sleziny, pankreasu, ……

Používanie liečivých zvukov:

Telesná úroveň : Uvoľňujú sa stiahnuté orgány, uvoľní sa napätie brucha, hrudi, rozširujú sa priestory v tele.

Mentálna  úroveň : Pozorovanie, vcítenie sa a skontaktovanie sa s orgánmi, pokoj z dôvodu uvoľnenie napätia.

Emocionálna úroveň: Premena negatívnych emócii na pozitívnu energiu. Vnímame zmenu svojho psychického stavu.

Spirituálna úroveň: Sme schopní zmeniť svoj emočný stav, vieme sa vymaniť z nežiaducich psychických stavov, odblokovať orgány a začíname získavať kontrolu nad emóciami.

Prečo to robíme?

Ak chceme dosiahnuť vnútorný pokoj, mierumilovnosť, neutralita, pocit čistoty, harmónia, detoxikácia orgánov. Pred tým ako ideme večer spať, vtedy keď sme emotívne disharmonizovaní, zanesení toxínmi.

Očakávaný výsledok?

Uvoľnenie napätia, prebytočného tepla, negatívnych emócii, plynov, lepšie trávenie, očista orgánov, postupne sa zbavujeme starých emocionálnych blokov, pokoj, ticho, kľud. Premena negatívnych emócii na pozitívnu energiu vnímame zmenu svojho psychického stavu.

Túto techniku odporúčam zamerať aj na vaše čakry. Nikam sa neponáhľajte pekne pomaly a uvoľnene. Mne sa po tomto cvičení podarilo krásne zaspať a to mám so zaspávaním problém. 😛 Počas dýchania do čakier ako prichádzalo teplo v nich, som dokonca videla aj ich farbu. Takže ak ste v strese, rozpustite ho vnútorným úsmevom. 😛

Zdroj: http://www.taojoga.sk/index.html

9 replies on “Vnútorný úsmev…”

“…skôr sa musí venovať viac vďačnosti a skromnosti, aby sa jeho nadobudnutá energia a sila nerozptýlila.” Toto sa mi dnes stalo :O. Som celý slabý a nálada stagnuje :?.

Páči sa mi

Tak ja som to včera skúsil a čistil som tým aj čakry (dýchal som donich, popravde fučal som ako hroch 😆 ) pekne som cítil a videl tretím okom, ktorú časť som už prečistil a ktorú nie. Skúšal som rozpustiť blok, ktorý mám v chrbtici a dnes tam cítim niečo ako svalovku a aj na bruchu (v prvých troch čakrách som mal “pekné bahno”) a neviem či to je dobre alebo som niečo pokazil …

Páči sa mi

Dýchanie do čakier je naozaj náročné pokial ho nerobíš častejšie. Pravdu povediac, ja som bola tiež unavená po tom ako som skončila. To dýchanie nie je o fučaní, ale o nádychu a výdychu s laskyplným úsmevom do vnútra, alebo na mietso kde chceš. Je to ale makačka. Skúšal si aj zvukový tón?
Keď som sa ja vybrala na prieskum do svojich čakier, začínajúc u koreňovej, videla som na nich čierne flaky. Dali sa zotierať rukami a hádzala som nečistotu do ohňa.

Prečítaj si tento článok https://anitram.wordpress.com/?p=3649&preview=true

Ako si skúšal rozpustiť ten blok v chrbtici, to by ma zaujímalo. Možno si silno dýchal a bol až veľmi aktívny, preto tá svalovica.

Keď máš tak rozvinuté tretie oko, skús sa pozrieť na svoje emocionálne telo , či tam nemáš nejaké nánosy a na ktorých miestach a pokús sa ich rovnakým spôsobom odstrániť. Pozbierať emočný nános z neho a hádzať ho do ohňa. Potom pozeri znova svoje čakry v akom stave sú a ako pracujú. Ja sa snažím tak 2-3x do týždňa si svoje čakry harmonizovať.

Páči sa mi

Trošku som sondoval a bolo mi povedané, že som to prehnal a išiel som na zhurta a použil som príliš veľa “sily” a mal som to spraviť jemnejšie a s citom. Nastal u mňa podobný efekt ako pri svalovke, “spálil som si čakry”, pravdaže nie doslova ale dodal som príliš veľa energie a hlavne rýchlo. Potom ešte cez deň mi napadlo, že je to ako pečať zapečatil som blok a v podstate hodil blok na blok :). Tú metódu prenesenia energie do ohňa som zvykol používať na hrdlo a fungovala skvelo! Len mi nenapadlo použiť to aj na blok. Tretie oko nemám zas tak rozvinuté alebo hej ? 😛 Neviem, nemám to s čím porovnať. Ja skôr tie energie cítim a viem, že to tam je. Ok ok dosť bolo slov 🙂 …
Ďakujém 😀 .

Páči sa mi

Poučil si sa, že s takými to vecami musíš byť opatrný a nikam sa neponáhlať. Neviem, či sa bloky prenášajú….. emocie sa ukladajú v našom energetickom tele a ak ich nespracujeme, tak vzniká blok, ktorý sa neskôr odzrkadlíl na našom fyzickom tele. Nemáš na okolí Reikistu, aby ti z blokom pomohol?
Ak vidíš ako sa tvoje čakry točia a ako vyzerajú, dokážeš oveľa viac, len musíš na tom pracovať. Inak kto ti to povedal, keď si napísal, že bolo mi povedané….
S kým komunikuješ???

Páči sa mi

Nie nepoznám žiadnych reikistov tu na okolí (možno v RS) ja to už nejako spravím, len tomu treba dať trošku času :). Áno bloky sa prenášajú, ja som tento chtiac, či nechtiac na seba preniesol a teraz ho mám ja a o zábavu mám postarané :P. Tak komunikujem s kadekým; s Majstrom ale hlavne s Michaelom a on mi to povedal. Prečo sa pýtaš ?? 🙂

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.