Kategórie
Liečenie

Nabíjanie vody…

V predošlom článku som písala o vode a aj  o nabíjaní vody minerálmi a orgonitom. Teraz uvediem zopár príkladov ako sa dá voda nabiť aj bez týchto prímesí.

Už starí Sumerovia poznali prirodzené princípy regenerácie a harmonizácie vody a tieto informácie vedeli aj naplno v praxi využívať. Pre používaný spôsob mali znak pripomínajúci grécke písmeno pí. Japonským vedcom, ktorí sa zaoberajú úpravou vody najdlhšie, sa podarilo vyvinúť takmer dokonalú metódu čistenia, nabíjania a harmonizácie vody a jej molekulárnych štruktúr. Túto technológiu podľa sumerského vzoru nazvali pí technológia a vodu pí voda. Viac o pí vode tu .

Nabíjanie vody pomocou afirmácií

Vodu si môžete nabíjať aj pozitívnou afirmáciou. Napustíte si do pohára vodu pohár položíte do dlane a druhou rukou pohár uzavriete. Pred tým si môžete pošúchať dlane o seba a tým si ich nabijete. Vyslovíte pozitívnu afirmáciu napr. :

  • Požehnám tejto vode….
  • Energetizujem túto vodu, aby každá kvapka z nej blahodarne pôsobila na moje telo…
  • Nabíjam vodu svojou energiu, nech jej liečivá sila ošetrí v mojom tele všetko, čo treba vyliečiť…
  • Táto voda má pre mňa ozdravujúce účinky , pôsobí regeneračné pre moje telo…

Afirmácie sú pozitívne slová, ktoré si nahlas poviete. Niekto si vodu nabíja aj tak, že vloží prst do vody po smere hodinových ručičiek v nej ním zatočí. Mne sa osvedčilo dlaňou. Pohár sa mi celý orosí a cítim z dlaní ako do vody prúdi energia. Dôležité je pozitívne myslenie a vodu si každým dúškom vychutnať. 😛 Tak isto ak máte Reiki 1 stupeň už môžete nabíjať vodu, kamienky, alebo potraviny jej energiou.

Nabíjanie vody Šungitom

Tento kameň je starý dve miliardy rokov. Vynikajúce liečivé vlastnosti šungitu boli známe celé stáročia, no vďaka novým objavom vedcov, lekárov a liečiteľov sa stal šungit známym až v posledných rokoch. Jedna z mnohých legiend hovorí, že jeden z robotníkov z čias cára Petra I., ktorý v začiatkoch 18. storočia organizoval výrobu medi, trpel ťažkou chorobou. Na dne kaňonu, odkiaľ robotníci vozili kamenie do huty, bol náhodne objavený prameň, ktorého voda za niekoľko dní robotníka vyliečila. Všetkým svoj príbeh vyrozprával a táto zvesť sa dostala k samotnému cárovi a tento dal príkaz zázračnú vodu preskúmať. Výsledky výskumu predbehli všetky očakávania. Zistilo sa, že voda má skutočne veľkú liečivú silu proti chorobám srdca, pečene, chudokrvnosti, reumatizmu, vodnatieľke a mnohým ďalším neduhom vrátane tých psychických.

Návod na prípravu:

Na dno čistej 3-litrovej zaváracej fľaše položíme šungit (pyramídku 4 x 4 cm, či 5 x 5 cm) a zalejeme chladnou vodou. Nádobu nezakrývame a necháme pôsobiť 48 až 72 hodín. Tento čas je potrebné dodržať, pretože po ňom sa už energetická hodnota vody znižuje, teda voda nadobúda svoju pôvodnú štruktúru. Vodu prelejeme a používame max. 3 dni a v žiadnom prípade ju neodkladáme do chladničky. Pijeme 3x denne v množstve 0,1 až 0,15 l. Snažme sa vodu pripravovať (nabíjať) priebežne a môžeme ju piť aj dlhodobo.

Šungitová voda je účinná pri anémii, rôznych alergiách, bronchiálnej astme, dyspepsii, cukrovke, gastritídach, kardiovaskulárnych chorobách, chorobách pečene, pankreasu, obličiek, žalúdka, zápale žlčníka, žlčníkových kameňoch, oslabení imunity, syndróme chronickej únavy a pod. Šungit vlastne vodu dezinfikuje a čistí, absorbuje a odstraňuje z nej ťažké kovy, železité prísady, organické zlúčeniny a mikróby. Obohacuje vodu stopovými prvkami, mení jej energeticko-informačnú štruktúru, nabíja a aktivuje. Táto voda sa okrem vnútorného použitia využíva v kozmetike na omladenie pleti a pokožky, vlasov (znižuje ich vypadávanie, upevňuje ich korienky a tým zabraňuje plešateniu a zbavuje vlasy lupín), nechtov, výplachy hrdla, nosa, pri kožných chorobách ale aj popáleninách. Pri každodennom umývaní sa šungitovou vodou nám tento postup môže pomôcť navždy sa zbaviť akné a iných kožných zápalov, ale aj odlupujúcej sa kože. Obklady zo šungitovej vody pomáhajú urýchľovať hojenie rán, otlakov a odrenín. Pomocou obkladov sa lieči artritída, artróza a kŕčové žily. Nie prevarenú, ale len ľahko prihriatu vodu, v ktorej bol šungit ponorený 3 dni používame ako kloktadlo pri krčných ochoreniach, nádche, zápale ďasien, zubov, parodontóze a tonzilitíde.

Viac o šungite nájdete tu.

 

2 replies on “Nabíjanie vody…”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.