Kategórie
Automatické kreslenie

Pozri sa do svojho vnútra…

Každý človek, či už s talentom alebo bez talentu je schopný tvoriť. Nie je to o tom, či viem alebo “neviem” kresliť. Tajomstvo sa skrýva v uvoľnení, odosobnenie sa od myšlienok a spočinutia vo svojom strede, hlboko vo svojej duši, tu a práve teraz …

Ako sa pozrieť do seba, alebo napísať list bez slov?

 Príjemná atmosféra, pokoj, hudba, pastelky, papier. Nič viac nepotrebujete. Potom už len stačí vybrať prvé pastelky, prvý farbu. Intuícia je dobrý pomocník. Začnite maľovať. Čokoľvek. Pri uvoľnenom zážitku kreslenia len pokojne a nezúčastnene sledujte svoju ruku. Stačí si len uvedomovať, že kreslíte. Že vaša ruka vládne “mocnou silou” plnú farieb a čiar, rovnako tak, ako by ste písali jednotlivé slová, ktorá by mali povedať všetko, čo potrebujete oznámiť. Všetko, z čoho sa skladá prežitok okamihu.

 Automatická kresba je prostriedok, ako sa pozrieť do seba, do svojho vnútra. Je obrazom súčasného stavu a je tiež oznámením. Oznámením, čo cítim, ako sa mám a čo potrebujem. Každý sa s automatickou kresbou stretol a často ju aj používa. Napríklad pri telefonovaní, kedy si len tak čmárajú po papieri a pod rukou nám vznikajú akési prapodivné obrazce a štruktúry. Niekedy aj obrázky. A to je dobrý začiatok. Pretože ak sa chceme niečo o sebe dozvedieť, je potrebné pokračovať a vytrvať.

Kresba terapeutická

Automatická kresba je úžasný fenomén a dovolí ukázať našej duši, čo cíti, čo vníma. Kresba celkovo je spôsob terapie, kedy sa snažíme zobraziť naše pocity, odosobniť sa, uvoľniť sa a vyjadriť seba nejakým spôsobom.  Kresba ako oznámenia je kresba terapeutická.

Smútok túžba i radosť

U kresby je fantastická jej neverbálnosť. Repertoár slov sa nám zdá často obmedzený pre vyjadrenie nášho zúfalstva, smútku, radosti, lásky a túžby. Pre toho, kto praktizuje automatickú kresbu je veľmi jednoduché nakresliť napríklad tón, akord, pieseň, rytmus, báseň, mantru … Veľmi ľahko možno pomocou symboliky automatickej kresby vyjadriť neopakovateľný, krásny i tragický zážitok. To všetko je kresba, sú to akási slová oznámenie “bez slov”.

Tajomná kresba – obrázok, ktorý šepká

Automatická kresba sa dá využiť mnohými spôsobmi. Jedným z nich je “písanie listu”. Raz mi ktosi povedal, že niektoré veci sa nedajú vysloviť, pretože nedokážu uniesť informáciu, ktorú po slovách chceme, potom automatická kresba by mohla byť tou správnou cestou. Sprostredkovateľom myšlienky, želania, poďakovanie …
Aj keď ho adresát “neprečíta”, jedno je isté. Myšlienka bola adresátovi odovzdaná a jej energetická vibrácia už obstará všetko potrebné k tomu, aby sa napokon dostala jemne a nenásilne k cieľu … Tam, kam bola určená.

Harmonizačné obrázky

Iste ste sa už stretli s tzv. harmonizačnými obrázkami. Sú to obrazy, ktoré pôsobia na emocionálnej i fyzickej úrovni. Pôsobí tiež na psychosomatické ochorenia. Intuícia zavedie bezpečne každého práve k tomu obrazu, ktorý je pre neho najvhodnejšie a uzdravujúci po všetkých stránkach. Kresba tiež napomáha nájsť cestu k oslobodeniu sa od dávnych negatívnych zážitkov a emócií. Je to tiež forma meditácie a relaxácie. Často sa stáva, že napojením sa na jemnohmotý svet, pomocou automatickej kresby, stvárňujete anjelov, elfov, víly, bytosti svetla. Tieto bytosti sa môžu stať strážcami a ochráncami majiteľa obrázku.

Bez slov do vnútra človeka

Existujú ľudia, ktorí dokážu čítať vo farebných čiarach a prijímajú vibrácie im určené rovnako tak, ako by čítali naozajstný list. Sú to terapeuti, ktorí hľadajú odpovede pri psychických problémoch u detí i dospelých. Je to pomôcka, ako sa dostať bez slov k človeku a pochopiť jeho pocity, myšlienky a nálady.

 Ja som sa včera nechala inšpirovať hudbou od Davida Arkenstone a kreslila a kreslila. 😛

Potom obrázok mal krídla a k všetkým srdciam doletel … 😛

Zdroj textu

10 replies on “Pozri sa do svojho vnútra…”

Helariné stránky sú súkromné, teda má prístup len ona. Viem, aj mne tie stránky chýbajú a dúfam, že Hela zmení názor a znova svoje blogy otvorí. Dôvod ,prečo sa tak rozhodla vie len ona sama. 😕
Zrejme to chce čas, ktorý potrebuje aj ona pre seba. Verím, že to nie je jej trvalé rozhodnutie.
Aj tebe pekný dník … 😛

Páči sa mi

Dakujem velmi pekne za odpoved! Je to velke a ohladuplne gesto zo strany Helar, jednak to mame ako cvicenie odosobnenia, nesebeckosti a slobody a jednak nas “nuti” studovat aj inde a ine stranky… napriklad aj Tvoje.
Dakujem.
Drzim palce, pozdravujem Helar a zelam vsetko s laskou.
sonca durecka

Páči sa mi

Milá anitraM. Prosím o pomoc, lebo neviem na koho sa mám obrátiť. Som veľmi nešťastná, ubolená, viem, že asi nerobím správne, keď som takáto, ale tá bolesť nie a nie odísť… Potrebujem sa s niekým o tom porozprávať, s niekým, kto by mi dokázal pomôcť a neviem, na koho sa mám obrátiť. Pomôžeš mi prosím?

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.