Rastliny a stromy nám môžu pomôcť v oslabení, choroby, pri dlhotrvajúcom strese. Môžu nám doplniť energiu, či získať späť harmóniu a sú nenahraditeľnými pomocníkmi v liečení. Ich energiu možno prirovnať k vibráciám z farieb, alebo sile, ktorú odovzdáva človek – liečiteľ.

Asi najznámejší spôsob odovzdávania energie je využitie energiu stromov. Stromy sú obdarené mohutnou energiou. Bioenergia je okolo celého stromu, môžeme sa jej naučiť vnímať pomocou dotykov. V mieste, kde nájdeme počiatok energického obale stromu, pocítime zmenu teploty. Malo by ísť o oteplenie. Avšak niekto môže cítiť jemné brnenie, alebo pocit, že sa dotýkate niečoho jemného, hebkého. Treba prechádzať rukami popri strome. No však nie každý strom je vhodný darca energie.

Než začneme z odoberaním energie zo stromu, musíme si uvedomiť, že budeme odoberať vitalitu živého organizmu. Preto by sme pred odoberaním energie mali poprosiť strom, alebo vysloviť v duchu prosbu, aby sme si mohli časť energie odobrať. Myšlienka vyslaná živým organizmom k druhému živému organizmu nájde cieľ, pretože myšlienky sú energickým prenosom informácií. Mali by sme však pred dobíjaním bioenergie, ale vycítiť, či bolo naše prianie stromom vypočuté. K prijímanie bioenergie si musíme vyhliadnuť zdravý strom, bez hrčí alebo zjavných puklín.

Ako čerpať energiu zo stromov?

Najviac liečivej sily majú v čase kvitnutia. Stromy sú citlivé na dotyk.. Stačí sa o neho oprieť – postaviť sa k nemu chrbtom -zátylkom a pritlačiť sa k nemu, alebo ho objať. Stíšime svoju myseľ a odovzdáme sa mu. Ticho, uvoľnene  preciťujeme a prijmame prúd energie, ktorý nám dáva a môžeme si predstaviť ako od nás odchádza to, čoho sa chceme v sebe zbaviť .  Je vhodné  chrbtovou stranou, lebo zadnými čakrami príjmame energiu lepšie ako prednými. Po namáhavých dňoch úplne stačí ak si k stromu na chvíľu len sadneme. Na tento úkon stačia zhruba 3 minúty. Po uplynutí tohto času sa stromu poďakujeme za pomoc , posilu a energiu o ktorú sa s nami podelil. 

Prenosom energie zo stromu na diaľku.

Ďalšia metóda je prenos energie pomocou stromu, ktorý máme v obľube, s ktorým sa “priatelíme”. Strom môže poprosiť najmä, keď sa cítime vyčerpaní, unavení. Poprosíme ho, či si môžeme odberať časť energie. Potom vytvoríme “cestu” – medzi nami a stromom vytvoríme energické spojenie, ktoré k nám bude privádzať energie zo stromu, bez toho aby sme boli v jeho dosahu. Pritom je nutné si strom dobre vizualizovať – predstavovať. Tento spôsob prenosu energie zo stromu je viac zložitý.

Naším prostredníctvom na inú osobu.

Prenos energie môže ísť cez nás priamo, alebo pri držaní dlaní na tele – na chrbte a na solar plex. Toto robíme najmä u detí, ktoré ešte nevedia vizualizovať ako prijímať energie zo stromov. Po chvíli sústredenia ucítime ako energia vstupuje do nás a potom von cez ruky dieťaťa. Je nutné vytvoriť energickú cestu medzi zdrojom energie a tým, komu túto energiu hodláme odovzdať. Iná varianta je vziať dieťa za ruku a opäť mu odovzdať poskytnutú energiu zo stromu. Po nabití nezabudneme stromu poďakovať za poskytnutú energiu.

Pri dobíjaní stromov sú vhodnejšie listnaté stromy a to najmä duby a buky. Najvhodnejšie je počas dobíjania stáť bosými nohami pri strome. Pre zvýšenie účinku si môžeme pomôcť dýchacími cvikmi a spievať pri tom Óm . Ja som raz počas meditácie  vo svojom vnútornom svete skúšala prijať energiu zo stromu.. Porosila som ho, oprela sa o neho zadnou časťou tela. Tá energia, ktorá z neho vychádzala bola obrovská a cítila som ju, akoby som tam stála naozaj. Bol to silný prúd energie, ktorý vchádzal cez zadnú čakru solar plexus a tiahol sa mi pozdĺž chrbtice. Krásny pocit. 😛

Zaujímavý článok som našal aj na stránke Pútnici.