Kategórie
Energia

Pránické liečenie…

Lidské tělo tělo je složeno ze dvou částí. Viditelné fyzické tělo a neviditelné energetické tělo, které se nazývá biomagnetické. Pránické léčení je starověká věda, která využívá k léčení fyzického těla manipulaci s biomagnetickým tělem pacienta. K léčení se používá v tomto případě prána, která je aplikována léčitelem na pacienta.

Léčení pránou může pomoci například:

1. V několika hodinách snížit teplotu u dětí a ve většině případů ji během jednoho nebo dvou dnů vyléčit.
2. Ve většině případů může téměř okamžitě ulevit při bolestech hlavy, nadýmání, bolestech zubů a svalových bolestech.
3. Kašel a chřipku lze obvykle vyléčit za jeden nebo dva dny. Porucha vyměšování lze ve většině případů vyléčit v několika hodinách.
4. Při závažnějších onemocněních, jako jsou problémy s očima, s játry, ledvinami a srdeční problémy, lze v mnoha případech  v několika sezeních ulevit a  v několika měsících je  zcela vyléčit.
5. Urychluje třikrát nebo vícekrát léčení, než je normální průběh nemoci.
6. Toto vše předpokládá, že léčitel dosáhl jistého stupně výkonnosti, což je ostatně podobné jako u jiných léčitelských metod.
7. Pránické léčení je snadné se naučit. Každý člověk s průměrnou inteligencí se může v relativně krátké době naučit pránickému léčení. Jeho základní principy a techniky se lze naučit v několika sezeních.

 

První stupeň – úvod do práce s energií
Co je pránická energie, bioplazmatické tělo, meridiány. Co může pránické léčení udělat. Co jsou čakry. Základní problémy a postupy v pránickém léčení. Meditace, zasvěcení a oživení léčebných energií u frekventantů kurzu. Sedm technik v základním pránickém léčení. Zcitlivování rukou, postup při prohlížení vnější aury, postup při prohlížení vnitřní aury, rozhánění prány, energetizování  pránou, stabilizování vyslané prány.

Druhý stupeň – základní pránické léčení
Uvolňování vyslané pránické energie. Upozornění na léčitelské úkony, kterým je  nutno se vyhnout. Postupné kroky při zahájení léčení. Žák se musí naučit základní techniky léčení pránou a je schopen provádět jednoduché pránické léčení. Konkrétní léčení jednoduchých případů. Bolest hlavy a migréna, oční napětí nebo unavené oči, bolest očí, bolest uší, krvácení z nosu, bolest zubů, bolest v krku, nachlazení s kašlem a ucpaným nosem, horečka, škytavka, nechutenství, bolest břicha a nadýmání, průjem, zácpa, bolestivá, nepravidelná nebo chybějící menstruace, svalová bolest a podvrtnutí, bolesti zad, obtíže při zvedání paže tzv. zamrzlé rameno, strnutí šíje, mírná artritida nebo revmatismus,  svalové křeče, menší popáleniny, pohmožděniny, říznutí a zanícení rány i pooperační, úpal,  kousnutí hmyzem, uhry  a nežity, nespavost, celková slabost. 

Třetí stupeň – středně pokročilé pránické léčení
Jedná se o rozvinutí léčebné techniky s využitím pránického dýchání a tím i posílení pránické energie. Začínáme pracovat částečně i s vizuální koncentrací.
Nabírání prány pomocí pránického dýchání. Jak nabírat pránu země, pránu vzduchu a pránu stromů. Zcitlivováví rukou a prstů pomocí pránického dýchání, prohlížení prsty, rozhánění přebytečné prány pránickým dýcháním, energetizování pránickým dýcháním, odhazování  nakažené bioplazmatické hmoty, užití zemní prány při léčení, rotace čaker.
Léčení závažnějších případů jako jsou spalničky, zarděnky, plané neštovice, příušnice a zánět mandlí, krvácení dásní, paradentosa, omdlévání, krátkozrakost, dalekozrakost, šilhavost a slepota, chronický nebo akutní zákal, onemocnění srdce, vysoká hladina cholesterolu, vysoký krevní tlak, ztráta čichu, zánět dutin, respirační onemocnění jako zápal plic nebo rozedma, astma, žaludeční  a dvanácterníkové vředy, hemeroidy, rozšířená prostata, zánět ledvin a močového měchýře,sexuální impotence, neplodnost, zlomené kosti, artritida a revmatismus, pakostnice, skolióza, paralýza způsobená úderem, onemocnění endokrinních žláz, pomoc pro těhotné ženy, úleva pro pacienty s rakovinou, zpomalení stárnutí, stres nebo napětí.

Čtvrtý stupeň – zahrnuje pránické léčení na dálku.
Tato úroveň je zaměřena na plnou vizuální koncentraci a rozvoj psychických schopností člověka. Naučíme se zde provádět diagnostiku a dosahovat přesných požadovaných výsledků. Samoléčení pránou, technika dýchání do čaker, pránické dýchaní, vizualizace, meditace o bílém světle, vyhýbání se negativním emocím a myšlenkám, princip uvolnění, upozornění na problémy, které mohou nastat při sebeléčení, karma, návrh etických pravidel. Mechanismus léčení na dálku, prohlížení na dálku, čištění a energetizování na dálku.

Pátý stupeň – pokročilé pránické léčení.
V tomto stupni se vyžaduje využití vizualizačních technik a důkladnější znalost podstaty nemocí. Naučíme se zde používat různé druhy prány a jak si zvětšit svoje bioplazmatické tělo a vnitřní auru.
Aplikace invokačního léčení, sebeléčivá potvrzení, přidělování léčivých andělů, meditace spojených srdcí, žehnání zemi láskou, zvyšování léčivé síly člověka.

 

14.3.2011

Liečenie pomocou prány

Našla som ešte jeden článok v ktorom sa popisuje toto liečenie. Uskutočňuje sa vyslaním prány (vitálnej sily) z vášho tela do chorých a postihnutých častí liečenej osoby. Prána stimuluje bunky a tkaniny k normálnej aktivite a umožní, aby odpadový materiál opustil telo. Robí sa ťahmi rukou nad telom a ich kladením na telo. Čo je to prána? Je to životná sila, ktorá predstavuje všetku telesnú činnosť tela. Spôsobuje obeh krvi, pohyb buniek, a všetky pohyby, na ktorých je život tela závislý. Táto sila je vysielaná z nervového systému silou vôle, keď sa zameriate pri liečení na určité miesto. Pránu získate zo stravy, ktorú jete, vody, ktorej pijete, a vzduchu ktorý dýchate. Všetky formy sily a energie vychádzajú z rovnakej prvotnej príčiny, a tou je vaša ochota zvyšovať svoj vlastný potenciál a DELIŤ SA S NÍM, ktorým dosiahnete nadanie liečiť. Každý potom ovláda „dar“ liečiť.

Ako môžete zvýšiť svoju pránu? Pomocou hlbokého dýchania. Predstavte si energiu a silu prichádzajúcu pri nádychu do vášho tela. VNÍMAJTE ju. Pociťujte, ako vstupuje do všetkých častí tela. Vnímajte, ako sa pohybuje vašimi rukami a klesá do nôh. PREDSTAVTE SI, ako do Vás vstupuje láska.

Správne dýchanie vytvára rovnováhu medzi pozitívnymi a negatívnymi prúdmi. Ukľudňuje nervový systém, reguluje a spomaľuje srdcovú aktivitu, znižuje krvný tlak a podporuje trávenie. Než sa pustíte do liečenia pomocou prány, urobte tieto cvičenia na hlboké dýchanie:

1 a) pomaly vdychujte nosom a v duchu počítajte do osem

b) pomaly vydychujte nosom a počítajte do osem

2 c) pomaly vdychujte nosom a počítajte do osem

d) zadržte dych na počítanie do štyroch

e) pomaly vydychujte ústami a počítajte pri tom do osem

Pri zadržovaní dychu (bod d) pociťujte, ako láska, energia, sila, ktorú ste vdýchli, obieha vašim telom. V bode e vydychujte všetko negatívne zo svojho tela. 1. úlohu urobte jeden krát a 2. úlohu trikrát. Teraz ste pripravený začať liečiť. Najlepšie sa pracuje v skupine. Ale pokiaľ to nie je možné – ak k vám nemôže pacient prísť, pretože je v nemocnici alebo nemôže vychádzať z domu – tak okolo neho (a postele keď je to potrebné) aspoň nakreslite svojim athame kruh a kým začnete vyplňte kruh bielym svetlom. Pacient si ľahne na chrbát s hlavou obrátenou k východu (ak je to možné) nohy má mať pacient pri sebe a ruky po stranách tela. Nemusí byť nahý, ale určite by bolo lepšie, keby bol (najlepšie je keď ste obaja nahý). Mal by zatvoriť oči a sústrediť sa na to, že je obklopený guľou z bieleho svetla. Vy si kľaknite zľava k jeho nohám, ak ste pravoruký, na pravú stranu, keď ste ľaváci. Natiahnite ruky dopredu a pridržte ich dlaňami dovnútra pri jeho hlave, asi 2,5 cm od neho. Potom sa zhlboka nadýchnite, zadržte dych, a prechádzajte jednou rukou na každej strane tesne nad telom dole, aby ste sa nedotkli kože. Až budete opúšťať jeho nohy, vydýchnite a silno zatrepte rukami, ako by ste sa zbavovali vody z mokrých rúk. Tým vlastne odhadzujete negativitu, ktorú ste z neho vytiahli. Opakujte tento postup najmenej SEDEMKRÁT, radšej ale viac krát. Teraz sa na okamih pokojne posaďte a pozerajte sa na pacienta obklopeného bielym svetlom. Keď popadnete dych (zistíte že to môže byť dosť vyčerpávajúce), zopakujte vyššie uvedené dychové cvičenia – 1.úlohu jeden raz a 2. úlohu trikrát. Teraz ku skutočnému kontaktu. Položte ruky na obe strany pacientovej hlavy. Palcami sa jemne dotýkajte spánkov. Sústreďte sa (oči zavrite, ak chcete) a vyšlite do neho všetku svoju energiu. Všetka láska prechádza vašim telom do neho a pomáha ho uzdraviť. Po chvíli sa opäť posaďte a uvoľnite sa. Predstavujte si pri tom pacienta v bielom svetle. Opäť sa zhlboka nadýchnite, položte pacientovi ruku na srdce a zase do neho namierte pránickú silu. Po ďalšom odpočinku a dýchacích cvikoch položte ruky na miesto pacientovho konkrétneho problému (napríklad žalúdok, nohu, rameno) a sústreďte sem svoju energiu. Celý postup zakončí Vaše odpočívanie a predstava pacienta v bielej guli svetla.

Nebuďte prekvapený, keď sa budete po takomto cvičení cítiť fyzicky vyčerpaný. Je to úplne obvyklé. Nevšímajte si tých, ktorý tvrdia, že keď pociťujete vyčerpanie, nepostupovali ste správne. Naopak, vyčerpanie naznačuje že ste odviedli dobrú prácu.

 Zdroj článku 

Helarfórum

2 replies on “Pránické liečenie…”

Dobre ranko…no na to sa treba spytat nejakeho pranika.😇. Ja som zavisla na jedle.🙈 Kedysi som tiez chcela byt bretarian,no je to proces a treba vela pracovat z telom a energiou. Ten.podnet musi.prist vnutorne k vam .Vela pranikov cvici gigong ci ine cvicenia..cim sa ucia pracovat so svojou energiou.

Monika tu opisuje… ze treba zit v pritomnosti..byt uvolneny a pokojny…lebo pranu prijmame celym telom a energiu si vieme riesenim situacii rychlo minut .
Tu je s nou rozhovor:
https://www.interez.sk/rozhovor-s-brethariankou-monikou-nejem-uz-5-rokov-energiu-pouzivam-pri-uzdravovani-ludi/

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.