Kategórie
Duchovné

Osvietenie…

Včera som s Ivetkou písala o Daršame. Nedávno ho niekto vyhľadával a dal odkaz na moju stránku, kde v článku o Matke Meere a Daršane píšem. Ivetka Matku Meeru navštívila osobne, a tak ako sa aj v článkoch na internete  píše, prijatím Daršamu sa vám začnú veci rýchlejšie zhmotňovať, môžu sa vymazať určité karmické väzby. Toto všetko sa následne deje v 5-6 dimenzii, zatiaľ čo v 3 dimenzii sa nám všetko odvíja pomaly…. Ivetka mi to potvrdila. Každý však prijatím Daršámu získa to, čo práve potrebuje….(Jak probíha Daršan )

Celý deň som rozmýšľala o Osvietení, a tak som sa rozhodla, že si niečo o ňom vyhľadám. Už dávnejšie ako som sa spojila zo svoju dušou ma napadla myšlienka, že sa musíme zjednotiť. Objavila som v sebe svoju božskú časť, moja duša sa prebudila, ale naše myslenie je zdvojené. Ona používa vlastnú myseľ a ja svoju vedomú ľudskú. V osvietení ide o to nájsť sám seba a dokázať sa zjednotiť…. tá cesta je však pridlhá…

Príbeh o žobrákovi

Istý žobrák sedel už tridsať rokov neďaleko cesty. Jedného dňa šiel okolo neho cudzinec  a opýtal sa:     ,,Môžete mi dať nejaké drobné?“ zašomral  žobrák a nastavil cudzincovi starú bejsbolovú čiapku. ,,Nemám nič, čo by som ti mohol dať.“ odpovedal cudzinec. Potom sa žobráka opýtal: ,, Na čom to sedíte?.“ Žobrák mu odpovedal: ,, Je to stará debna. Sedím na nej od tej doby, čo si to pamätám.“ ,,A už ste sa do nej niekedy pozrel dovnútra?“ opýtal sa ho cudzinec. ,, Nie.“ Odvetil žobrák.  ,, A prečo by som to robil?“ ,, Nič tam nie je.“ ,,Tak sa tam pozrite,“ odpovedal mu cudzinec. Žobrák otvoril debnu a s úžasom zistil, že je debna plná zlata.

Autor knihy Moc prítomného okamihu Eckhard Tolle hovorí: Ja som ten cudzinec, ktorý nemá nič, čo by vám mohol dať a ktorý vám radí, aby ste sa pozreli dovnútra. Nie do debny, ale o mnoho bližšie, do svojho vnútra.

Ľudia, ktorí nenašli svoje skutočné bohatstvo, čím je radosť z bytia a hĺbky, neochvejný pokoj,  čo tú radosť  do prevádza, sú žobráci, hoci majú veľké materiálne bohatstvo.

Hľadajú radosť, naplnenie, uznanie, istotu, alebo lásku vo vonkajšom svete, zatiaľ, čo vo svojom vnútri majú poklad, ktorý nielen obsahuje tieto všetky veci, ale je o mnoho úžasnejší než všetko, čo nám môže svet ponúknuť.

Slovo osvietenie v nás vyvoláva predstavu akéhosi nadľudského úspechu a naše JA proti tomu nič nenamieta, ale v skutočnosti je to prirodzený stav prežívania jednoty s BYTÍM. Je  to pocit spojenia s niečim nesmiernym a nezničiteľným, s niečím, čo je takmer paradoxne VAMI a čo je zároveň o mnoho väčšie než VY. Osvietenie je objavenie vašej prirodzenosti  za hranicami všetkých foriem.

Neschopnosť uvedomiť si túto spojitosť vyvoláva ilúziu oddelenosti od vlastného JA a od okolitého sveta. Následkom toho vnímate svoje ja, vedome, či nevedome, ako izolovaný fragment. Máte strach a ste v konflikte s vnútorným a vonkajším svetom.

Bytie je večný , stále prítomný život s nekonečnými životnými formami, ktoré podliehajú narodeniu a smrti. Bytie je však tiež hlboko vnútri v každej forme, ako jej najvnútornejšia, neviditeľná a nezničiteľná podstata.

To znamená, že je vám dostupná v každej chvíli, ako vami najhlbšie JA, ako vaša prvá podstata. Nesnažte sa  svoje bytie  pochopiť racionálne, rozumom. Bytie môžete spoznať jedine vtedy, keď máte jednoducho pokojnú myseľ, žijete intenzívne v prítomnom okamihu.

Znova nájsť vedomie bytia, zotrvať v tomto stave,, citového uvedomenia“ je osvietenie.Cesta k osvieteniu (k tomu skutočnému, pravému, hlbokému) vedie cez vedomé bytie! Tí, ktorí sa stanú osvietenými, nerobia bezpodmienečne vždy zázraky.

Osvietenie má 3 úrovne:

1.úroveň (alebo stupeň) ?

Proces uvedomovania. Myseľ sa spojí a zjednotí s dušou, preberá informácie od duše, uvedomí sa na úrovni duše, ale nie na úrovni ducha, čo znamená, že človek bude mať presné spomienky na minulé životy, zo svojho domova, o pozemskom živote, o zmysle pozemského života…atď. Na tejto úrovni sú ešte možné omyly.

2.úroveň:

Spojenie a zjednotenie s duchom. Tu už prichádzajú oveľa vyššie informácie! Vyučovanie začína na vyššej úrovni, najmä o duchovných veciach, skutočnostiach! K tomu sa obyčajne pridáva 90% zo schopností získaných v minulých životoch. Človek vie, čo sa prečo deje! Napr. môže liečiť dotykom ruky, ihneď vie, či je choroba prinesená, resp. získaná, či je karmická a aký má pôvod, prečo je a ako sa dá zdolať! Aj to, ako sa dá rozviazať karma! Na tejto úrovni už človek nerobí zbytočné kroky!

3.úroveň:

Veľmi vysoký stupeň osvietenia, po ktorom už obyčajne duša a duch nezostávajú v pozemskom odeve!

Ak ste na ceste hľadania, hľadajte v sebe. Tam je všetko ukryté….

Kniha Osvietenie… Stephen King

Zdroj: Osvietenie, Ako dosiahnúť osvietenie, Daršan

5 replies on “Osvietenie…”

Martinka, nádherne si opísala tento stav … 🙂 ďakujem 🙂 …iba, ak mi dovolíš, ja to nazývam UNIVERZÁLNA LÁSKA … je to byť súčasťou každého Bytia, milovať každý druh Bytia ako takého a nechať ho prejsť si vlastnú cestu k naplneniu tohto cieľa …. stať sa UNIVERZÁLNOU LÁSKOU A SVETLOM

Priznám sa, nevedela som si predstaviť si kľaknúť … pred nejakou osobou …a ísť kolenačky pred davom ľudí … moje ego sa bránilo, stav poníženia….hm…..ale keď som pokorila ego a zistila, čo som vlastne spravila..prišlo moje poznanie 🙂 samozrejme , že nie hneď ..ale zistila som, čo je pokora v priamom slova zmysle.. 🙂 nie je to poníženie, nie je to zníženie úcty človeka .. je to stav DUŠE a SRDCA a následne skutkov… 🙂
Ďakujem, ti Martinka.

Páči sa mi

Martinka prepáč, ešte by som rada dodala 🙂 .nie je to teda o tom kľačaní… 🙂 je to nájdení sa a spojení … 🙂 prirovnám to ku hviezdam.. 🙂 . Keď sa v noci zadívam na oblohu…na tú nádheru pokoja 🙂 , lásky a krásy, cítim ,ako ma niečo ťahá …ako s ňou splývam, zjednocujem sa … neviem, či je to zrozumiteľné..inak to neviem vyjadriť ..ako dieťa som často ležala na tráve v lete a spájala sa s nebom 🙂 , a o tom to je – zjednotenie :-)O tom som písala aj v mojich prvých článkoch ..teda snažila som sa to vyjadriť cez slová a poznania tej najzákladnejšej otázky 🙂

Páči sa mi

Ivetka čítala som zážitky ludí, niekto necítil nič a niekto mal úžasné zážitky, ktoré ich úplne naplnili univerzálnou láskou. Ale viem čo si tým pocitom mylsela. Klaknúť si s tým by som nemala problém, lebo by som nebola jediná a brala to ako nejaký rituál, ja by som skorej sa obávala, že nič neucítim.
To isté som mala aj pri Reiki. Bola som zvedavá aké pocity budem mať počas zasvätenia. Išla som prvá, a citila som to ako keď sa moja duša prebudí a ťahá sa vyššie ko korunnej čakre. Potom som to pochopila, že to bolo ako by bola povznesená na vyššiu úroveň. Len ja takéto stavy zažívam častejšie, napr. keď si pustím meditačnú hudbu a nechám svoju dušičku si uvolnene zatancovať, volám to tanec duše, tak mi to ako nejaký zvlášť pôsobivý zážitok nepríde. Preto som bola trocha sklamaná, lebo ostatné kočky popisovali užasné zážitky. 😕

Ale ide o to, čo by mi to jej poskytnutie Daršanu prinieslo a viem, že by to bolo niečo veľmi silné a pozitííívne. 😛

Páči sa mi

Je to nádherne vystihnuté to osvietenie.Cesta može trvat u každeho inu dobu.Základy su štyri živly.Ohen,voda zem a vzduch.Na cestu sa musite pripravit a vela sa modlit.Každy človek može byt osvieteny a spojit sa s celym vesmirom.Na konci cesty je univerzalna láska ktorá prejde celou dušou a celym telom.Ohen nespáli,voda vyčistí telo,vzduch dodá energiu,a matka zem ochranuje.Všetci pracuju naraz kolo vás a vo vás.Je to tažka a naročná cesta,bez pokory to nepojde.Niekto bude mat triašku,zimnicu,horučky až nakoniec vide s tela a može sa pridat k svetlu a pocitit,že tam čas nie je iba univerzalna láska a pokoj.Možete vtedy poždiadat,čo si prajete a bude vaša modlidba vyslišana.Za pár sekund sa ocitnete potom v tele.Za tym akoby zázrakom dostanete o čo ste požiadali.Dodám iba to že nebudete mat radi špinu ani v byte ani v ludoch.Očista stoji za to

Páči sa mi

Ten kto sa vydá cestou duchovného učenia má pred sebou dlhú cestu. Dôležité je nájsť sám seba a uvedomiť si že sme súčasťou Boha. Naše čakry sú predstaviteľmi živlov, tak isto aj orgány v tele, ktoré sú čakrami energeticky vyživované. Takže sú veľmi potrebné pre nás. To čo je vo vnútri je obsiahnuté aj vonku.

Modlitba má naozaj silu, ale dôležite je ju vyslovovať s pokorou a vo svojom srdci. K “Osvieteniu” mám ďaleko, ale božiu prítomnosť som zažila vo svojom srdci a bol to prenádherný pocit lásky, ktorý sa rozlieval po celej hrudi a mne tiekli slzy radosti.

Ako pozorujem aj vo svojom okoli, ľudia sa naozaj menia, prúdia iné energie a mnohí sa zbavujú vecí a návykov, akoby sa naše telá pomaly začínali očisťovať. Viem je potrebná aj očista duše, ktorá v niektorých prípadoch môže nastať aj v hmotnom tele, ale úplná očista nastane zrejme ak sa človek stene osvietený, aspoň tak to vnímam.

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.