Kategórie
Energia

Meridiány v tele…

Každý, kto sa venuje liečeniu, by mal v prvom rade ovládať anatómiu ľudského tela, vedieť niečo o čakrách a o meridiánoch. Už dlhšie som sa zamýšľala nad meridiánmi a vložiť sem článok. Viem, kde mám potom hľadať. 😛 Ešte že som si od Helar niektoré techniky ohľadom liečenia vytlačila, ktoré ma zaujímali. 😆 Heli…. ak toto čítaš, tak dúfam že svoje stránky opäť spojazdníš….. 😛

V mojom veku jediný problém, ktorý sa mi vyskytuje je bolesť hlavy. Zistila som, že vďaka riadiacej dráhe, ktorá ide krčnou chrbticou môžem pohmatom nájsť bolesť hlavy a zatlačením na určitý bod ju môžem odstaviť. Je to jednoduché, stačí lokalizovať bolesť pohmatom a na krčných svaloch ucítim bolestivé miesto a pri pôsobení tlaku na ten bod prestane bolieť hlava. Bod sa aktivuje a vyšle signál do miesta jeho pôsobenia. Bolesť hlavy je spôsobovaná rôznymi činiteľmi. Treba sa zamerať v ktorej časti sa nachádza a podľa obrázkov meridiánových dráh môžeme zistiť, z čoho je spôsobená. Týmto spôsobom sa mi podarilo odstrániť bolesť viacerým ľuďom. Je to však len pomôcka ako si odstrániť bolesť, lebo niekedy môže byť vyvolávaná častejšie a je potrebné riešiť konkrétny orgán. Ovládanie dráhy meridiánov je potrebné aj pre tých, ktorý počas liečenia majú pocity v rukách. Pocit vyvolaný na mieste liečenia, môže signalizovať problém na úplne inom mieste.

Článok som našla na jednej stránke, neviem jej pôvodný zdroj, ale prekladať sa mi nechcelo. 😆 Takže koho to zaujalo pozrite si jednotlivé dráhy meridiánov ako vedú….

Co jsou Meridiány?

Podle tradiční čínské medicíny proudí energie lidským tělem po dvanácti základních drahách, které nazýváme meridiány. Energie postupně prochází všemi drahami, které naplňují všechny orgány a systémy. Její energetický průtok je základem lidského zdraví. Existuje 12 párů meridiánů (12 na levé a 12 na pravé polovině těla) a k tomu navíc ještě 2 nepárové meridiány. Všechny vedou po povrchu i uvnitř těla a energie těch, které jsou na povrchu, se koncentruje do akupunkturních bodů. Od chodidel k hrudníku, přes paže dolů ke konečkům prstů na rukou proudí ženská energie JIN, od konečků prstů nahoru k hlavě a od hlavy k chodidlům proudí mužská energie JANG. Životodárnému proudění nesmějí bránit žádné překážky. Proudy JIN a JANG by měly být v harmonickém vztahu. Často se však vytvářejí v energetických drahách blokády, které se ihned projeví narušením zdravotního stavu a mohou tak zapříčinit duševní i tělesné poruchy a nemoci. Právě tyto blokády jsou skutečnými příčinami zdravotních potíží! Některé části těla mají pak příliš mnoho energie a jiné naopak příliš málo.

MERIDIÁN PLIC

Průběh dráhy meridiánu:

Podle TČM jde o jinový meridián, probíhající postupně od hrudníku k ruce. Jeho vnitřní průtok začíná ve střední části hrudníku, směřuje dolů a dostává se do kontaktu s tlustým střevem. Otáčí se zpět a vrací se podél horní části žaludku, přes bránici do plic. Na povrh vystupuje v 2. mezižebří, uprostřed mezi linií prsní bradavky a podpaží, odtud stoupá k 1. mezižebří, kde se stáčí k lokti, aby probíhal po palcové a dlaňové straně předloktí a ruky k palci. Má celkem 11 akupunkturních bodů.

 Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

Souvisejí s jednotlivými funkcemi plic. Typické jsou zde dýchací obtíže, kašel, astma, pocity dušnosti a plnosti v hrudi, bolesti v jamce klíční kosti, bolesti v krku, zimnice, horečky s pocením i bez něj, snížená odolnost vůči chladu a infekcím, ale i srdeční arytmie, bolesti v zápěstí a ramenou, problémy s močením, některé ekzémy, skvrny na pokožce, suchá a drsná kůže, ztráta ochlupení.

 Psychické projevy energetické nerovnováhy:

Emoční otupělost, deprese, melancholie, sebepodceňování.

MERIDIÁN ŽALUDKU

Průběh dráhy meridiánu:

Začíná v jamce vedle nosních dírek, odtud vede ke kořeni nosu a přes koutek oka, kde se spojuje s dráhou močového měchýře. Pak zatáčí pod střed spodního víčka, odtud klesá pod lícní kost, odbočuje pod nos, v ostrém úhlu se lomí a vede souběžně nad horním rtem ke koutku úst. Dále vede po hraně brady až k čelistnímu úhlu, z něj vystupuje kolmo vzhůru před uchem až ke koutku čela a pak podél okraje vlasů až na střed horního okraje čela. Její odbočka se spouští z čelisti přes přední a boční stranu krku podél tepny k vnitřnímu konci klíční kosti, nad ní vodorovně do jamky nad klíční kostí, odtud přes bránici dolů do žaludku a spojnicí ke slezině. Hlavní vnější větev se spouští přes prsní sval k bradavce, lomí se dovnitř k okraji žeber a z obou stran pupku klesá břišní dutinou do oblasti kyčlí. Zde se připojuje další vnitřní větev, jež vychází od vrátníku a přes břicho směřuje do kyčlí. Z nich dráha klesá přes kyčelní kloub na čtyřhlavý sval na stehně na koleno, přes přední stranu lýtkového svalu vedle vnější hrany holenní kosti na nárt a po něm na konec druhého prstu nohy

 Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

Nadýmání, špatné trávení, poruchy teplotní regulace, vtahování chladu do nohou, dále vysoké horečky spojené s blouzněním, bolestivé otoky hrdla a kolenou, bolesti dolních končetin v místech průběhu dráhy

Psychické projevy energetické nerovnováhy:

Disharmonie dráhy vyvolá neschopnost přijímat lásku a chápat své okolí, na druhé straně příliš velkou citlivost vůči emocionálním impulsům, ustaranost – naproti tomu nevšímavost, zatrpklost, mlčenlivost, povrchnost, výbuchy zlosti.

MERIDIÁN ŽLUČNÍKU

Průběh dráhy meridiánu:

Od vnějšího koutku oka se zvedá v obloucích k temeni hlavy, klesá do prostoru za ucho, pokračuje po postranní části šíje na rameno, k jamce nad klíční kost a boční stranou trupu vede směrem dolů až k malíčku nohy. Od koutku oka se spouští nová větev až na dolní čelist, spojuje se s dráhou tří zářičů a přes lícní kost se vrací k oku. Průběh celé dráhy je komplikovaný.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

Žlučníkové potíže a žlučové kameny, hořkost v ústech, bolesti v podžebří, časté vzdychání, vysychání pokožky, zvadlý obličej, povrchu chybí mastnota a vláha, pocit horka stoupajícího po vnější straně lýtka a stehna, zhoršování stavu kostí (i když tato funkce náleží ledvinám), bolesti hlavy v čelní oblasti a u koutků očí, ztuhlost šíje a ramen, bolestivý otok v jamce nad klíční kostí a v podpaží, zánět uzlin v podpaží nebo na krku, samovolné pocení, záchvaty horečky nebo zimniční třesavky, vnější bolesti kloubů v místech průběhu dráhy, na žebrech, kyčlích, kolenou, kotnících, nepohyblivost prstu vedle malíčku u nohy.

Psychické projevy energetické nerovnováhy:

Nedostatek tvořivosti, nesamostatný úsudek, zamlžené myšlení, neschopnost praktického uskutečnění životních plánů, zvýšená pozornost vůči detailům – puntičkářství, nadměrné přebírání zodpovědnosti, chronická nespokojenost, netrpělivost, ustavičná vznětlivost.

MERIDIÁN TŘÍ ZÁŘIČŮ

Průběh dráhy meridiánu:

Začíná u nehtu prsteníku a prochází středem vnější strany ruky, na lokti vniká mezi klouby loketní a vřetenní kosti, pokračuje přes rameno kolem lopatky k 7. krčnímu obratli. Odtud postupuje dopředu přes trapézový sval do jamky nad klíční kostí a k hrudní kosti, odkud se rozptyluje do obalu srdce a sestupuje dolů přes horní, střední a dolní zářič. Ze středu hrudi se odděluje další větev, která směřuje nahoru přes nad klíčkovou jamku a přes hrdlo až nad ucho, kde se lomí dolů na spodní čelist a odtud se vrací nahoru pod oko. Za uchem se odděluje ještě jedna větev, která vniká do ucha a pak postupuje k vnějšímu koutku oka.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

Nahluchlost, pocity hučení v uších, bolestivý zánět hrdla, pocení, poruchy termoregulace, oběhové potíže, poruchy funkce lymfatického systému a oslabení imunity, alergie, zadržování tekutin a toxinů v organismu, otoky v průběhu dráhy, bolest vnějšího koutku oka, opuchnutí tváře v prostoru jařmové kosti, bolesti za uchem a na vnější straně ramena, v oblasti nadloktí, lokte a předloktí, neschopnost používat prsteníček.

Psychické projevy energetické nerovnováhy:

Nedostatek vstřícnosti ve společenských vztazích, přílišná starostlivost o sebe a blízké.

MERIDIÁN SRDCE

Průběh dráhy meridiánu:

Začíná v srdci a odtud se rozvětvuje do tří směrů. Jedna větev klesá dolů do tenkého střeva, druhá vede nahoru přes hltan k očím, třetí jde přes plíce směrem do podpaží a odtud středem ruky až na špičku malíčku, kde končí.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

Chorobné stavy spojené s činností srdce a s orgány či místy, kudy dráha prochází, bušení srdce, časté zčervenání, noční pocení a pocení při sebemenší námaze, bledost tváří, dlaní a chodidel, citlivost na teplo a chlad, pocity sucha v hrdle, žízeň, bolesti srdce, bolesti pod žebry a na vnitřní straně rukou, stoupání chladu do rukou, pocit horkosti v dlaních, žloutnutí očního bělma.

 Psychické projevy energetické nerovnováhy:

Neschopnost empatie, duševní neklid, citová labilita, nadměrné citové reakce, hysterie, poruchy řeči a neschopnost komunikace, poruchy paměti, zapomnětlivost, roztržitost, poruchy spánku, děsivé sny, poruchy chování, upovídanost.

MERIDIÁN TENKÉHO STŘEVA

Průběh dráhy meridiánu:

Začíná na vnější straně špičky malíčku, odtud vede po vnější straně prstu a po malíkové hraně dlaně na zápěstí, z něho po spodní hraně loketní kosti na loket mezi kloubní výčnělky. Dále pokračuje po vnější zadní straně nadloktí na zadní stranu ramene, odkud pokračuje přes lopatku a trapézový sval pod 7. krční obratel. Odtud prochází dopředu do jamky nad klíční kostí, kde se rozvětvuje do dvou vzájemně opačných směrů: dolů vede spojnicí do srdce, žaludku a tenkého střeva a nahoru postupuje hlavní dráha po straně krku přes sanici na jařmovou kost a k vnějšímu koutku oka, kde se obrací k uchu a vniká do něho. Od sanice dále odbočuje i krátká větev přes tvář přímo k vnitřnímu koutku oka, kde se propojuje s dráhou močového měchýře.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

Bolesti v krku, bolesti ramene a nadloktí, rozpínavé bolesti v podbřišku, syndromy spojené s poruchami tvorby a distribuce tělních tekutin, k nimž se přiřazují i zežloutnutí bělma očí, hučení v uších, hluchota, bolesti šíje a ramene.

Psychické projevy energetické nerovnováhy:

Disharmonie dráhy se projeví poruchami analýzy a zpracování citů: přehnané kritizování, nekritičnost v analyzování, neschopnost přehodnotit vlastní city. V pozadí jde o strach o existenci, pocit neschopnosti těžit ze své činnosti, nepružnost, pocit neschopnosti vymezit si hranice, lehkovážnost, přeceňování svých možností, posouvání vlastních hranic na úkor jiných, stavy podráždění s pozadím poruch centrálního nervového systému (epilepsie, resp. epileptiformní stavy).

MERIDIÁN TLUSTÉHO STŘEVA

Průběh dráhy meridiánu:

Začíná u vnitřního okraje lůžka nehtu ukazováčku, dále vede nahoru po prstu přes oblouk mezi ukazováčkem a palcem, pokračuje mezi šlachy upínající palec, pak po hraně předloktí k ohybu lokte, odtud po vnější straně dvouhlavého svalu na rameno. Dráha má odbočku vedoucí z ramene přes trapézový sval k lopatce a příčně na šíji k sedmému krčnímu obratli. Odtud se vrací opět přes trapézový sval k jamce nad klíční kostí, spouští odbočku do plic a přes bránici dolů k tlustému střevu.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

Bolesti zubů, bolestivý otok hrdla provázený zduřením mandlí, zánět hrdla, bolesti v nadloktí a v břiše, ale také zežloutnutí očního bělma, pocit sucha v očích, výtok řídkých hlenů a krvácení z nosu, syndrom zablokování krku, nefunkčnost a potíže s ohýbáním ukazováčku.

Psychické projevy energetické nerovnováhy:

Disharmonie dráhy vyvolá tajnůstkářství, dlouhodobé zadržování přežitých, už neaktuálních emocí a citů, problémy s aktem dávání a přijímání na citové rovině a z toho vyplývající pocity nedostatečného ocenění či zneužívání s neprojevovanou vnitřní depresí.

MERIDIÁN OSRDEČNÍKU

Průběh dráhy meridiánu:

Začíná uprostřed hrudi, prochází osrdečníkem, dále klesá přes bránici dolů a propojuje mezi sebou tři zářiče. Povrchová větev této dráhy postupuje z hrudi na stranu hrudníku, tři palce pod podpažím se otáčí nahoru do podpaží a odtud postupuje prostředkem vnitřní strany ruky přes dvouhlavý sval do ohbí lokte a dále přes předloktí do dlaně a na konec prostředního prstu ruky. Uprostřed dlaně se z ní odděluje větev, která prochází na prsteník a končí na jeho špičce.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

Křečovité bolesti na vnitřní straně předloktí a v ohybu lokte, dále problémy se srdcem projevující se pocitem plnosti anebo silným bušením srdce, pocity horkosti v dlaních, zrudnutí tváře a zežloutnutí očního bělma.

Psychické projevy energetické nerovnováhy:

Sklon k ustavičnému hlasitému smíchu, duševní neklid.

MERIDIÁN MOČOVÉHO MĚCHÝŘE

Průběh dráhy meridiánu:

Tato nejdelší a nejkomplikovanější dráha začíná u vnitřního koutku oka, stoupá vzhůru přes čelo na temeno, kde jsou také odbočky vedoucí do ucha a mozku. Odtud se spouští dolů, na šíjovém svalu se větví do dvou ramen. Vnitřní rameno přibližně kopíruje páteř až ke křížové kosti. V oblasti pasu má spojnici s ledvinami a močovým měchýřem. Od pasu pokračuje další větev ke kostrči. Přes sedací sval se vnořuje na zadní stranu stehna a jeho středem klesá až do jamky za kolenem. Vnější rameno postupuje od šíje přes vnitřní horní okraj lopatky až na kříž, dále pokračuje přes sedací sval kolem kyčelního kloubu do jamky za kolenem. Zde se obě ramena spojují a vedou středem zadní strany lýtka a boční stranou kolem kotníku až na vnější stranu paty, po vnější hraně chodidla k základně nehtu malíčku, kde končí.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

Bolesti hlavy vnikající do mozku a do oblasti srostlé fontanely, pocit vytlačování očí z hlavy, bolesti připomínající natažení na šíji, bolesti a ztuhlost páteře, bolesti svalů v oblasti šíje, zad, pasu, sedacích svalů, zákolení, zadní strany lýtek a paty, pocity nevyrovnanosti v pase, zauzlení v jamce za kolenem a pocit řezavých bolestí v lýtkách, vznik hemoroidů, horečnaté stavy se zimniční třesavkou, duševní poruchy projevující se blouzněním, pomateností a záchvaty provázené ztrátou vědomí, slzení, výtok řídkých hlenů nebo krve z nosu, zežloutnutí očního bělma, obtíže spojené s močením, včetně inkontinence a častého močení, zadržování moči, zvětšení prostaty, nemoci kostí, některé formy artritidy a osteoporózy, předčasné vypadávání vlasů, jejich šedivění a ztráta lesku, kazivost zubů, poruchy sluchu, ztráta pohyblivosti malíčku u nohy, nedostatečná výživa šlach v těle, bolestivé pocity chladu v končetinách.

Psychické projevy energetické nerovnováhy:

Neklid, bázlivost, nesmělost, bezohlednost, lehkovážnost, nedbalost, hyperaktivita autonomního nervového systému s nepřiměřenými reakcemi na stres a s neschopností uvolnit se, ustrašenost.

MERIDIÁN LEDVIN

Průběh dráhy meridiánu:

Začíná pod malíčkem nohy a postupuje šikmo středem nožní klenby, kolem vnitřního kotníku směrem nahoru vnitřní stranou lýtka přes zákolení a stehna, proniká páteří, spojuje se s ledvinami a prostřednictvím spojnice s močovým měchýřem. Její přímá dráha vystupuje z ledvin nahoru, proniká do jater a bránice, vnořuje se do plic, postupuje podél hrdla a svírá kořen jazyka. Její další větev vychází z plic, spojnicí vede do srdce a shromažďuje se uprostřed hrudi.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

Všechny nemoci ledvin spojené s jejich funkcemi, nechutenství, temné zbarvení obličeje, temné kruhy kolem očí, prosáknutá víčka, váčky pod očima, akné, ekzémy, suchost dlaní, dušnost, vykašlávání krvavých hlenů, sípání a lapání po dechu, horko v ústech, suchý jazyk, záněty v hrdle, angíny, žloutenka, rozmazané vidění, arytmie, bolesti srdce, bolestivé pocity dřevěnění a chladu natahujícího se do kostí, únava, potíže v sexuální a hormonální oblasti, poruchy plodnosti, sklon k potratům, opožděný růst, chronická únava, pocity bolesti a přecitlivělosti na bedrech, vnitřní straně kolen, stehnech, lýtkách a kotnících, doprovázené tvorbou otoků, pálivé bolesti na chodidlech, bolesti v průběhu dráhy, poruchy sluchu a rovnováhy, zvonění v uších, křehkost kostí, kazivost zubů, klopýtání, ochablost dolních končetin.

Psychické projevy energetické nerovnováhy:

Duševní neklid, nerozhodnost, váhavost, úzkostlivost, vztahovačnost, netrpělivost, cynismus, podezřívavost, zapomnětlivost, snížená motivace, pocity beznaděje, tendence k rozladěnosti a smutku, fobie, bázlivost, strach.

MERIDIÁN JATER

Průběh dráhy meridiánu:

Postupuje směrem nahoru od základny nehtu palce po nártu k vnitřnímu kotníku, nad ním křižuje dráhu sleziny a postupuje za ní po vnitřní straně lýtka a stehna k slabinám, kde obtáčí vnější pohlavní orgány. Vede přes spodní stranu břicha, odbočuje na stranu pod volná žebra. Další úsek má, jak citují některé prameny, propojení i na žaludek, játra a žlučník, jedná se patrně o vnitřní odbočku. Od jater pokračuje vnitřní stranou trupu přes bránici a podžebří k hrdlu. Za hltanem vniká do nosní dutiny, přes ni k očním nervům. Postupuje na temeno hlavy, kde se spojuje s kontrolním kanálem. Od očních nervů směřuje jedna větvička dráhy ke koutkům úst a zevnitř obtáčí rty. Poslední krátká větev vychází z jater, proniká bránicí a rozptyluje se do plic. Podle některých pramenů však pokračuje až do oblasti žaludku a středního zářiče.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

Kromě onemocnění souvisejících s funkcemi jater jsou s dráhou spjaty i lokální poruchy, např. otok šourku u mužů a podbřišku u žen, potíže s předkláněním a zakláněním trupu, bolesti v kříži a hlavy, hučení v uších, rozostřené vidění, suchost očí, pocity plnosti v podžebří, zvracení, zácpa, průjmy, poruchy trávení, pomočování nebo zaražení močení, zvýšená únava, střídavé otékání šourku, svalové křeče v průběhu dráhy, onemocnění šlach, kloubů a vaziva, suchý obličej s barvou prachu, měkké, slabé, křehké nehty, vlasy bez lesku.

Psychické projevy energetické nerovnováhy:

Nadměrná sebekontrola, pocit slabého sebeovládání, nevyrovnané chování a emoce, výbuchy zuřivosti, vztek, impulzivní projevy, zvýšená podrážděnost, přecitlivělost na hluk, na silné vůně a chuti, frustrace, nepružnost myšlení, přepracovanost s neschopností uvolnit se, přílišné plány.

MERIDIÁN SLEZINY

Průběh dráhy meridiánu:

Dráha vede od konce palce nohy po jeho vnitřní straně, přes vnitřní kotník, podél holenní kosti přes koleno, stehno, třísla, vnořuje se do břicha a spojuje se se slezinou. Dále vede spojnicí do žaludku, prochází přes bránici k jícnu, připojuje se ke kořenu jazyka a rozptyluje se pod ním. Její větev se odděluje ze žaludku, vede přes bránici a vtéká do srdce.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

Tuhnutí kořenu jazyka, po jídle nutkání na zvracení, bolesti žaludku, nadýmání a říhání, diabetes, prudké bolesti pod srdcem, řídká stolice a průjem s pocitem nedostatečného vyprázdnění, zablokování vody v organismu, žloutenka, neschopnost stabilního spánku, potíže při dlouhém stání, opuchliny na vnitřní straně kolen a stehen, pocit chladu v končetinách, funkční porucha palce u nohy, nedostatek energie, vodnaté výtoky z nosu, krku, úst a jiných sliznic, anémie, poruchy elasticity cév, krvácivost, modřiny.

Psychické projevy energetické nerovnováhy:

Zmatené, těžkopádné a pomalé myšlení, nesoustředěnost, poruchy paměti, prchavé myšlenky a utkvělé představy, nutkavé konání a dogmatismus, přílišná starostlivost a sebelítost, úzkostné stavy, duševní labilita, pocit vykořenění – člověk se obtížně adaptuje na prostředí, smutek.

MERIDIÁN POČETÍ ( Střední-zadní )

Průběh dráhy meridiánu:

Má dvě větve, povrchová vede od spodní části středem trupu směrem nahoru přes hrdlo, bradou vniká pod spodní čelist a nakonec vidlicovitě pod obě oči. Vnitřní postupuje dozadu ke kostrči, vniká do páteře a postupuje směrem nahoru. Zakončení dráhy je nejasné.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

U žen poruchy menstruace, bolesti prsů, bělotok, sklon k potratům, vytváření sraženin v podbřišku; u mužů je s funkcemi dráhy spojen vznik kýly; obě pohlaví – neplodnost, průjmy, zácpa, poruchy močení, zvracení krve, kašel, bolesti zubů a v krku, bolesti v centrální linii přední strany trupu.

Psychické projevy energetické nerovnováhy:

Emoční labilita, frigidita, tréma, nervozita, poruchy řeči, koktavost, slabá vůle.

MERIDIÁN ŘÍDÍCÍ ( střední-přední )

Průběh dráhy meridiánu:

Tato centrální dráha ovlivňuje chod prakticky celého organismu. Začíná ve spodní části trupu a má čtyři hlavní větve. Jedna sestupuje z oblasti podbřišku a postupuje přes kostrč, vniká do páteře a směřuje k šíji, přes temeno hlavy vstupuje do mozku a klesá středem čela pod nosní přepážku a k horním řezákům. Druhá větev jde z podbřišku do vnějších pohlavních orgánů, odtud ke kostrči, kde se spojuje s dráhami ledvin a močového měchýře. Spolu s nimi vniká do páteře a vystupuje nahoru do ledvin. Třetí rameno jde z podbřišku přes pupek a srdce do hrdla, prochází dolní čelistí, obtáčí rty a od nich stoupá dvěma větvičkami vzhůru pod levé a pravé oko. Čtvrtá větev začíná spolu s dráhou močového měchýře u vnitřních koutků očí, od nich stoupá ve dvou souběžných ramenech přes čelo na temeno, kde se ramena spojují, společně vnikají do mozku a klesají dozadu středem šíje. Nad lopatkami se rozdělují k jejich okrajům a spojené potom opět směřují podél páteře k pasu, kde se vnořují do vnitřní strany trupu a vnikají do ledvin.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

Nervové poruchy, křečovité záchvaty epileptické povahy, bolesti vystřelující z podbřišku nahoru až k srdci, zaražené močení, pomočování, hemoroidy, sucho v krku, neplodnost, páteř se napružuje (v křeči) a prohýbá se dozadu, křečovité ztuhnutí páteře a mdloby, neschopnost vyprazdňování, kýla, nedostatek vitality, sexuální poruchy, bolesti zad.

Psychické projevy energetické nerovnováhy:

Nedostatek tvořivosti, nesamostatný úsudek, nejasné myšlení, neschopnost prakticky uskutečňovat životní plány, zvýšená pozornost vůči detailům, pocity nadměrné zodpovědnosti.

Zdroj

8 replies on “Meridiány v tele…”

Inka nie je začo, sú na viecerých stránkách, ale zrejme si zaobstarám aj knihu, lebo teraz zisťujem aké je dobré vedieť kde sú aké dráhy. 😛
Práve dnes som pomohla vyriešiť kolegyni dilému preču ju picháva v slabinách na pravej strane a žiaden lekár jej to nevedel vysvetliť, tak som jej vytlačila meridiánovú dráhu pečene a povedala, kde je problém. Vraj celá jej rodina má problém s pečeňou. 😕

Inka aj tebe, i keď trocha upršaný… 🙂

Páči sa mi

Dobrý deň práve som dočítala Váš článok a mám na vás otázku. Už dlho sa trápim s rôznymi zdravotnými problémami. Nie je dňa keby som nemala nejakú bolesť alebo zdravotný problém a to už pár rokov! Teraz je to ale horšie a ja už som zúfalá lebo lekári nevedia nájsť žiadnu priamu príčinu. Mám 20 rokov ale cítim sa ako stará babka (tu ma bolí tu ma pichá). Preto som začala hľadať po internete nejaké iné veci a postupne som sa dostala sem. Po prečítaní tohto článku viem že mám zablokovaných hneď niekoľko tých energických dráh. Len neviem ako to mám riešiť. Chcela by som sa teda spýtať, či môžem nájsť niekoho kto by mi pomohol a upravil tok energií. Za každú radu budem veľmi vďačná.

Páči sa mi

Barborka máš 20 rokov a mala by si mať veľa energie v tele. Tvoje telo je mladé a akatívne, no ty sa napriek tomu cítiš unavená a ubolená. hneď prvé my napadlo, že tvoj energetický systém nepracuje dostatočne a preto máš samé boliestky. Každá čakra v tele sa viaže na určitý orgán v tele a ten vyživuje energiou. čakry by mali pracovať v harmonii a byť vyvážené, aby nezásobovali orgány veľkým, alebo malým množstvom energie. Napríklad zvýšená činnosť korunnej čakry môže spôsobovať bolesti hlavy až migrény a čelová čakra vnútorné horúčavy najme v tváry.

Človek je vnímavý tvor príjima a rozdáva emocie naokolo a ak ich nespracujeme, tak sa hromadia v našom emocionálnom tele a potom sa prenesú ako blok na fyzické telo. Vtedy sme upozornený, že nie je niečo ok v našom tele a treba sa zamyslieť nad sebou a svojími postojmi. Prečítaj si článok o etikoterapii, je tam krásne opísané ako súvisia psychické problémy s ochorením https://anitram.wordpress.com/2011/03/17/etikoterapia/

1,Môžeš urobiť viac vecí pre seba. Buď vyhľadáš nejakého liečiteľa v tvojom okolí a pozrie sa na tvoj energetický systém ako pracuje a pomôže ti odstrániť a uvoľniť bloky v tele a navedie ťa na cestu ako pozitívne pristupovať k sebe a pracovať na sebe.

2,Alebo sa vydáš cestou do svojho vnútra a začneš s očistou svojich čakier pomocou meditácie a vizualizácie, Pozrieš sa v akom stave je tvoje srdiečko https://anitram.wordpress.com/2010/03/15/ako-si-poupratovat-vnutro/
uprac v ňom vyčisti a ak tam nájdeš ľudí, čo už tam nemajú čo robiť, poďakuj sa im a uvoľni ich zo svojho srdca. popozeraj svoje čakry a vyčisti ich https://anitram.wordpress.com/?p=3649&preview=true

3.Choď do prírody a naberaj energiu zo stromov, vždy ich pekne popros a poďakuj sa im, alebo zo slniečka, či medituj v tráve a príjímaj energiu zeme.

Je možné, že v tvojom okolí je niekto, kto ťa oberá o energiu, alebo máš zle zariadenú izbu v dome…ťažko povedať, keď neviem čo konkrétne ťa ťaží. Pozri si nejaké články o feng shuej ako treba zariadiť dom, čo ti prináša energiu do domu, zaobstaraj si nejaký talizman s minerálu, krištál, alebo nejaký kamienok čo ti padne do oka, alebo orgonit.

V poslednom rade treba odpustiť sebe… https://anitram.wordpress.com/2011/06/03/ako-skutocne-odpustit/

Sami se vedome, či nevedome ubližujeme a naša dušička potom stráda a jej energia nás upozorňuje čomu treba venovať pozornosť…. Možností máš veľa, tým že si si uvedomila, že nie si ok pracuj na sebe a daj sa do poriadku.

Posledná vec pre potešenie dušičky pošli jej vnútorný úsmev, nech sa ti srdiečko zahreje a ty tam pocítiš teplo..ona sa poteší, lebo pochopí, že si ju v sebe objavila a o tom všetkom to je objaviť samých v sebe, načúvať svojmu vnútru ,svojej duši a začať vnímať svet jej očami. Máš svetlo v sebe, tak ho nechaj nech krásne žiari….
https://anitram.wordpress.com/2010/02/26/cielena-meditacia/ Ak by si potrebovala ešte poradiť v avatare mám aj mail.

Krásny dník…. 😛

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.