Kategórie
Duchovné

Cesta k svojej duši…

Raz sa ma niekto spýtal, čo mi dalo rozhodnutie vydať sa duchovnou cestou a ako mi to zmenilo život. Rozmýšľala sa nad tým a potom som pochopila. Už v Kumaranskch zvitkoch sa o tom píše:

„Jste světlo světa. Jste hvězdy. Jste chrám pravdy. V každém z vás je Vesmír. Podřiďte rozum srdci, ptejte se svého srdce, poslouchejte skrz svou Lásku. Blažení jsou ti, kdo znají jazyk bytí.“

Sme  svetlo sveta… Naša duša je božská časť v nás, ktorá krásne svieti. Stačí sa naučiť pozerať inak, aby sme tú krásu uvideli. Minule prišla kolegyňa do práce a bola iná, priam žiarila. Ja som u nej videla vyžarovať svetlo a kolegyňa ju videla len zmenenú. Bola šťastná….

Sme hviezdy, ktoré stále žiaria..., či už v tele, alebo bez tela, sme svetelné bytosti.  Vážme si samých seba, neubližujme si.

Sme chrám pravdy… Naša dušička je tá božská časť, v ktorej je ukrytá všetka pravda, stačí sa naučiť ju počúvať  ako nám našepkáva, pomocou myšlienok, intuície, snov, kresieb. Vďake nej môžeme spoznať pre nás nepozané.

V každom z nás je vesmír… To čo je vonku, je aj vo vnútri. I vo vás je obsiahnutý vesmír. Cestou do vášho vnútra ho môžete objaviť. Svety, ktoré sa tam nachádzajú , môžete navštevovať. Prechádzať bránami dimenzii byť súčasťou nekonečna.

Podriaďte rozum srdcu... Nepočúvajte váš rozum, ktorý  ovláda z veľkej časti vaše Ego. Načúvajte srdcom, hlasom vašej duše. Ak neviete, čo je správne, zamyslite sa a konajte podľa vnútorného rozhodnutia.

Šťastný  sú tí, ktorý poznajú jazyk bytia… Ak sa naučíte načúvať hlasu vašej duše, váš život sa zmení. Budete na svet nazerať úplne inak, vnímať všetku krásu sveta, zmeníte vaše postoje, správania sa a tak vám aj bude dávané. Pocítite nekonečnú lásku bytia, ktorú budete dávať naokolo vás.

To najcennejšie, čo som našla na svojej ceste za duchovnom je cesta k svojej duši. Keď sa mi ozvala svojim jemným hláskom, vyhŕkli mi slzi. Ona sa mi otvorila, prebudila, dala mi pocítiť svoju radosť, svoj smútok, ukázala mi tanec duše, ktorý je neskutočne jemný, krásny, a zároveň aj liečivý, lebo uvoľní vo vás určité bloky. Pomocou automatickej kresby mi ukáže čo cíti, alebo čo je potrebné pre mňa urobiť, čo ma vystihuje, alebo občas ma len poteší abstraktnou kresbou. Ukázala mi ako nazerať na svet, tešiť sa zo všetkého, ukázala mi ako liečiť, pomáhať srdcom každému, kto to potrebuje a precítiť ten pocit vďačnosti, ktorý vás vždy pri srdiečku zahrej. 😛

Viem, že moja cesta je ešte veľmi dlhá, ale už viem že idem správnym smerom…

Našla som pekný článok Naplnenie cesty duše.

Keď duša zostúpila na úroveň vášho srdca, čiastočne ste sa prebudili. Ste si vedomí svojich pocitov, odvážite sa pozrieť na svoje emócie, ste pripravení ísť dovnútra a čeliť svojim vnútorným zraneniam. Ale tiež sa cítite oslabení vysokou citlivosťou a nestabilitou, ktorá je ňou spôsobená. Pretože vaše srdce je plné citov, strácate občas uzemnenie a to môže byť obtiažne. To sa deje mnohým z vás. Viac…

 

2 replies on “Cesta k svojej duši…”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.