Včera sa vo mne otvorila boľavá rana, ktorá je vo mne veľmi silno emocionálne uhniezdená. Uvedomila som si, že sa snažím pomáhať všetkým naokolo ako vládzem. Už dávno som cítila, že to je niečo, čo ma napĺňa a čomu sa mám venovať pre uspokojenie svojej duše. Samej sebe však v určitom bude pomôcť nedokážem….

Napísala som to niekomu, kto mi prirástol k srdcu a je ako moja sestra, ktorú som vždy chcela mať…

Ďakujem Ivetka, že si vstúpila do môjho života a aj za tieto pekné riadky v článku, ktoré si mi poslala. Ďakujem aj Vám všetkým, ktorý vstúpil do môjho života a určitým spôsobom si splnili svoje poslanie… 😛

 

Ľudia prichádzajú do našich životov pre nejaký dôvod, na určitý čas alebo na celý život. Keď ich budeme vedieť rozlišovať, tak budeme vedieť, čo treba pre nich spraviť.

Dôvod…

Keď je niekto v našom živote, je tu pre nejaký dôvod, tak je to vlastne vyjadrenie našej potrebyPrišiel, aby nám pomohli vyriešiť nejaký problém, prišiel nám poradiť a podporiť nás po fyzickej, emočnej alebo duševnej stránke. Môže sa nám zdať, ako keby nám ho poslalo samo nebo a ono to fakt urobilo. Je tu preto, že my potrebujeme, aby tu boli. No neskôr, keď už sa náš problém vyriešil alebo prišiel ten čas nechať zvyšok problému na nás samých, tak táto osoba urobí alebo povie niečo, čo ukončí náš vzájomný vzťah. Niekedy tieto osoby zomrú. Niekedy proste odídu. Čo si musíme uvedomiť – je, že náš problém bol vyriešený, naša potreba uspokojená a teda ich práca v našom živote je ukončená. Naša modlitba bola vypočutá, no teraz – už musíme vstať a ísť sami bez jeho pomoci.

Obdobie…

Niektorí ľudia sú v našich životoch na určité obdobie. Naša cesta životom nám ich poslala na určite obdobie. Väčšinou sa navzájom od seba niečo naučíme, zažijeme niečo super, dobre sa zasmejeme, naučíme sa pomáhať si, … Väčšinou nás títo ľudia naučia niečo, čo sme nevedeli alebo nás „primejú“ vyskúšať niečo, čo sme ešte v živote nerobili . Zvyčajne zažijeme s týmito ľuďmi veľa zábavy, no je to len na určité obdobie.

Celý život…

Celoživotné vzťahy nám dávajú celoživotné lekcie. Musíme týmito lekciami postupne prechádzať a budovať nimi tento vzťah, aby mal dobre základy. Dôležité je, učiť sa z týchto lekcii, milovať túto osobu a uvádzať do praxe to, čo sme sa naučili vo všetkých ostatných našich vzťahoch, vo všetkých oblastiach nášho života. Je smutné, že láska je slepá ale priateľstvo ako základ nie je.

Reklamy