Citrovital extrakt z grepových jadier…

indexDnes som si objednala kvapky z grepových jadierok. Kamoška mi odporučila, že ak mám problémy z oparmi, mám ich vyskúšať, ale treba vybrať celé balenie. Nikdy som z oparmi problémy nemala, ale jednej dobrej duši sa zapáčil môj hrnček a tajne mi z neho pil. Raz som na to prišla, ale lenivka jedna, hrnček mi poriadne neumyl a ráno ma už svrbela pera. Takže od toho času sa občas s oparmi potrápim. Keď som rozbalila leták, ostala som prekvapená na čo všetko kvapky sú.

Extrakt z grapefruitových jadier

Jedinečná substancia s antibiotickými účinkami, ktorá zabraňuje množeniu baktérií, vírusov a plesní. Obsahuje vysoké množstvo bioflavonoidov, ktoré uľahčujú trávenie, očisťujú organizmus, zlepšujú krvný obeh a zvyšujú odolnosť slizníc. Má schopnosť zlepšovať kvalitu cievnej steny a zabraňuje jej zvýšenej krehkosti. Tento účinok je zjavný najmä u jemných kapilár. Zabraňuje aj zhlukovaniu krvných doštičiek a vzniku krvných zrazenín.

Citrovital je prírodný prostriedok z jadierok grapefruitu (Citrus paradisi), so širokým spektrom účinnosti, ktorý obsahuje hlavne bioflavonoidy. Citrovital vyvíja svoju antimikrobiálnu činnosť v membránach mikroorganizmov – spôsobuje ich porušenie. Jeho použitie je tak široké, že sa nedá na tak malom priestore kompletne vymenovať.

Zloženie: Výťažok z grapefruitových jadierok, rastlinný glycerín, purifikovaná voda Jednoznačné prednosti prípravku: – široké spektrum silného účinku – nepoškodzuje užitočnú bakteriálnu flóru – veľmi dobrá znášanlivosť – neoslabuje obranyschopnosť ľudského organizmu – rýchle biologické odbúravanie Účinnosť extraktu bola testovaná v rôznych výskumných ústavoch, najmä v Amerike, s veľmi kladnými výsledkami.

Spôsob vonkajšieho použitia:

Ústa a pery: Kvapky obsahujú účinné antiseptické látky, ktoré ničia škodlivé baktérie, choroboplodné zárodky a spomaľujú ich ďalšie rozmnožovanie. Tieto účinky je možné využiť pri starostlivosti o hygienu ústnej dutiny. Intenzívne kloktajte 3x denne 5 kvapkami extraktu rozpustenými v pohári vody. Vyplachovanie úst extraktom prispieva k dlhodobo sviežemu dychu. Ošetrenie pier: Pery si potierajte 2-3x denne pomocou vaty alebo vatovej tyčinky zmesou niekoľkých kvapiek extraktu a polievkovej lyžice oleja.

Zuby a ďasná: Nežiaduci bakteriálny povlak na zuboch tzv. povlak – naneste 1-2 kvapky extraktu na vlhkú zubnú kefku a dôkladne ním čistite 3x denne chrup. Do čistiacich roztokov na zuby pridajte 5-10 kvapiek extraktu. Pravidelným odstraňovaním zubného povlaku výrazne znížite vznik zubného kazu. Krvácavosť ďasien: 1-2 kvapky extraktu naneste na vlhkú zubnú kefku a 3x denne si dôkladne očistite chrup. K vyplachovaniu úst pridajte 5-10 kvapiek extraktu do pohára vody. K ničeniu nežiaducich choroboplodných zárodkov na zubných kefkách používajte roztok 10 kvapiek extraktu v pohári vody, do ktorého ponoríte kefku na dobu 15 minút a dlhšie.

Uši:K čisteniu uší: používajte roztok 10 kvapiek extraktu 0,5 dl glycerínu alebo oleja. Tvár: Problémová pleť, akné: navlhčite si tvár, rozotrite v dlani 5 kvapiek extraktu a dôkladne vtierajte do pokožky. Prípadné mierne svrbenie je dôsledkom intenzívneho čistenia. V prípade, ak by extrakt zasiahol oči, dôkladne ich vypláchnite vodou.

Holenie:Niekoľko kvapiek extraktu primiešaných do holiaceho krému okamžite ošetrí pleť pri holení za mokra. V zriedenej forme je extrakt zaujímavou prísadou vody po holení

Vlasy a pokožka hlavy: Umývanie vlasov: šampón zmiešaný s 5-10 kvapkami extraktu vtierajte po dobu 2 minút do pokožky hlavy. Potom vlasy dôkladne opláchnite. Lupiny: 2-3x týždenne potierajte pokožku hlavy chumáčikom vaty navlhčeným v roztoku 20 kvapiek extraktu v cca 0,5 dl vody. Osobná hygiena: pridajte do tekutých mydiel na telo a ruky niekoľko kvapiek extraktu a riadne premiešajte.

Uštipnutie hmyzom: Štipnutie potierajte neriedeným roztokom. Pri citlivej pleti používajte extrakt riedený vodou alebo olejom.

Nohy: Potenie nôh: nohy máčajte v kúpeli s cca 30 kvapkami extraktu na umývadlo vody. Kúpeľ slúži i ako výborné osvieženie nôh.

Kurie oká: 1-2x denne kvapnite na kurie oko kvapku neriedeného extraktu. Pri starostlivosti o nohy najmä v prípadoch ohrozenia plesňami pridajte do tekutého mydla 10-20 kvapiek extraktu na 100 ml. Pre zvýšenú starostlivosť o nohy a nechty je možné použiť Citro vital kvapky riedené glycerínom. Je možné použiť i prípravok neriedený, treba však predtým vyskúšať či nevyvoláva nepríjemný pocit. Pri praní pančúch a ponožiek, pridajte do posledného plákania 20 kvapiek extrakt

Ďalšie použitia Citro vital kvapiek:

Zvlhčovače vzduchu, klimatizačné zariadenia, izbové fontány: pridaním niekoľkých kvapiek extraktu sa zabraňuje šíreniu mikroorganizmov a rias v týchto zariadeniach.

Kvetiny: niekoľko kvapiek extraktu vo vode na zalievanie pôsobí proti vzniku plesní v kvetináčoch čo platí i u hydropónie. V prípade prítomnosti puklíc, rôznych plesní dôkladne postriekajte rastliny postrekovačom zo všetkých strán roztokom 30 kvapiek extraktu v cca 0,5 l vlažnej vody.

Nemocničné zariadenia, sanatóriá a starostlivosť o chorých: pri praní posteľnej bielizne a ručníkov pridajte do posledného plákania 20 kvapiek extraktu. Roztokom 30-40 kvapiek v 1 l vody umyte predmety, s ktorými prichádza pacient do styku. Prípadne ich na pár minút vložte do tohto roztoku.

Sauny, perličkové kúpele, bazény – nevykúrenú saunu umyte roztokom zo 40 kvapiek extraktu na 1 l vody. Do bazénu je vhodné pridať 10-20 ml extraktu na 100-200 l vody. Nezabudnite pridať trocha extraktu do zariadenia na oplachovanie nôh.

Hmyz: proti mravcom, komárom je vhodné previesť postrek roztokom 30 kvapiek extraktu v cca 0,5 l vlažnej vody.

Vnútorné použitie:

Vnútorne  sa podáva riedený nápoj 2x denne 5-15 kv. do nápoja, alebo čistej vody. Samotné kvapky nie, spáli vám to hrdlo… 😆

Dámy, ak máte problém s mykózami, tak neváhajte a siahnite po kvapkách. 😛

Reklamy

8 thoughts on “Citrovital extrakt z grepových jadier…

  1. Ok ja si dávam ráno a večer po 15 kv. do vody a synkovi dávam len večer. Liečila som ním aj opar, ale veľmi mi to vysušilo, a potom praskalo , ale určite vyskúšam aj iné. 😛

   Like

 1. mate niekto skusenosti ako to funguje u deti,mame problem asi rok s plesnami na nozickach,uz sme vyskusali snad vsetko.

  dakujem za odpoved…………..

  Like

 2. Petra Citroval nie je vhodný pre deti. Svoj pozitívny účinok má, od jeho použitia som nemala ani afty ani Herpes. 😉 Na plesne som našla oregánový olej, ale neviem koľko má tvoje dieťa, lebo je až od 3 rokov.
  http://biocare.sk/eshop/produkt/candimin

  Pliesňové ochorenia súvisia aj s trávením. Preto by bolo vhodné aby dieťa užívalo laktobacili a držalo dietu na nejaký čas. http://eutrofia.sk/?q=node/246

  Toto ochorenie je psychosomatické, dá sa vyliečiť. Pleseň je druh ochorenia, súvisí s energiou vody v nás. Problém súvisiaci s plesňou sa týka našich nálad a emócií. Nášho neprijatia vlastných schopností – nie som dosť dobrý, nie som si istý…

  https://anitram.wordpress.com/2010/09/11/kozne-ochorenia-a-sebaprijatie/#comment-2893

  Pekný deň. 😉

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s