Kategórie
Liečenie

Citrovital extrakt z grepových jadier…

indexDnes som si objednala kvapky z grepových jadierok. Kamoška mi odporučila, že ak mám problémy z oparmi, mám ich vyskúšať, ale treba vybrať celé balenie. Nikdy som z oparmi problémy nemala, ale jednej dobrej duši sa zapáčil môj hrnček a tajne mi z neho pil. Raz som na to prišla, ale lenivka jedna, hrnček mi poriadne neumyl a ráno ma už svrbela pera. Takže od toho času sa občas s oparmi potrápim. Keď som rozbalila leták, ostala som prekvapená na čo všetko kvapky sú.

Extrakt z grapefruitových jadier

Jedinečná substancia s antibiotickými účinkami, ktorá zabraňuje množeniu baktérií, vírusov a plesní. Obsahuje vysoké množstvo bioflavonoidov, ktoré uľahčujú trávenie, očisťujú organizmus, zlepšujú krvný obeh a zvyšujú odolnosť slizníc. Má schopnosť zlepšovať kvalitu cievnej steny a zabraňuje jej zvýšenej krehkosti. Tento účinok je zjavný najmä u jemných kapilár. Zabraňuje aj zhlukovaniu krvných doštičiek a vzniku krvných zrazenín.

Citrovital je prírodný prostriedok z jadierok grapefruitu (Citrus paradisi), so širokým spektrom účinnosti, ktorý obsahuje hlavne bioflavonoidy. Citrovital vyvíja svoju antimikrobiálnu činnosť v membránach mikroorganizmov – spôsobuje ich porušenie. Jeho použitie je tak široké, že sa nedá na tak malom priestore kompletne vymenovať.

Zloženie: Výťažok z grapefruitových jadierok, rastlinný glycerín, purifikovaná voda Jednoznačné prednosti prípravku: – široké spektrum silného účinku – nepoškodzuje užitočnú bakteriálnu flóru – veľmi dobrá znášanlivosť – neoslabuje obranyschopnosť ľudského organizmu – rýchle biologické odbúravanie Účinnosť extraktu bola testovaná v rôznych výskumných ústavoch, najmä v Amerike, s veľmi kladnými výsledkami.

Spôsob vonkajšieho použitia:

Ústa a pery: Kvapky obsahujú účinné antiseptické látky, ktoré ničia škodlivé baktérie, choroboplodné zárodky a spomaľujú ich ďalšie rozmnožovanie. Tieto účinky je možné využiť pri starostlivosti o hygienu ústnej dutiny. Intenzívne kloktajte 3x denne 5 kvapkami extraktu rozpustenými v pohári vody. Vyplachovanie úst extraktom prispieva k dlhodobo sviežemu dychu. Ošetrenie pier: Pery si potierajte 2-3x denne pomocou vaty alebo vatovej tyčinky zmesou niekoľkých kvapiek extraktu a polievkovej lyžice oleja.

Zuby a ďasná: Nežiaduci bakteriálny povlak na zuboch tzv. povlak – naneste 1-2 kvapky extraktu na vlhkú zubnú kefku a dôkladne ním čistite 3x denne chrup. Do čistiacich roztokov na zuby pridajte 5-10 kvapiek extraktu. Pravidelným odstraňovaním zubného povlaku výrazne znížite vznik zubného kazu. Krvácavosť ďasien: 1-2 kvapky extraktu naneste na vlhkú zubnú kefku a 3x denne si dôkladne očistite chrup. K vyplachovaniu úst pridajte 5-10 kvapiek extraktu do pohára vody. K ničeniu nežiaducich choroboplodných zárodkov na zubných kefkách používajte roztok 10 kvapiek extraktu v pohári vody, do ktorého ponoríte kefku na dobu 15 minút a dlhšie.

Uši:K čisteniu uší: používajte roztok 10 kvapiek extraktu 0,5 dl glycerínu alebo oleja. Tvár: Problémová pleť, akné: navlhčite si tvár, rozotrite v dlani 5 kvapiek extraktu a dôkladne vtierajte do pokožky. Prípadné mierne svrbenie je dôsledkom intenzívneho čistenia. V prípade, ak by extrakt zasiahol oči, dôkladne ich vypláchnite vodou.

Holenie:Niekoľko kvapiek extraktu primiešaných do holiaceho krému okamžite ošetrí pleť pri holení za mokra. V zriedenej forme je extrakt zaujímavou prísadou vody po holení

Vlasy a pokožka hlavy: Umývanie vlasov: šampón zmiešaný s 5-10 kvapkami extraktu vtierajte po dobu 2 minút do pokožky hlavy. Potom vlasy dôkladne opláchnite. Lupiny: 2-3x týždenne potierajte pokožku hlavy chumáčikom vaty navlhčeným v roztoku 20 kvapiek extraktu v cca 0,5 dl vody. Osobná hygiena: pridajte do tekutých mydiel na telo a ruky niekoľko kvapiek extraktu a riadne premiešajte.

Uštipnutie hmyzom: Štipnutie potierajte neriedeným roztokom. Pri citlivej pleti používajte extrakt riedený vodou alebo olejom.

Nohy: Potenie nôh: nohy máčajte v kúpeli s cca 30 kvapkami extraktu na umývadlo vody. Kúpeľ slúži i ako výborné osvieženie nôh.

Kurie oká: 1-2x denne kvapnite na kurie oko kvapku neriedeného extraktu. Pri starostlivosti o nohy najmä v prípadoch ohrozenia plesňami pridajte do tekutého mydla 10-20 kvapiek extraktu na 100 ml. Pre zvýšenú starostlivosť o nohy a nechty je možné použiť Citro vital kvapky riedené glycerínom. Je možné použiť i prípravok neriedený, treba však predtým vyskúšať či nevyvoláva nepríjemný pocit. Pri praní pančúch a ponožiek, pridajte do posledného plákania 20 kvapiek extrakt

Ďalšie použitia Citro vital kvapiek:

Zvlhčovače vzduchu, klimatizačné zariadenia, izbové fontány: pridaním niekoľkých kvapiek extraktu sa zabraňuje šíreniu mikroorganizmov a rias v týchto zariadeniach.

Kvetiny: niekoľko kvapiek extraktu vo vode na zalievanie pôsobí proti vzniku plesní v kvetináčoch čo platí i u hydropónie. V prípade prítomnosti puklíc, rôznych plesní dôkladne postriekajte rastliny postrekovačom zo všetkých strán roztokom 30 kvapiek extraktu v cca 0,5 l vlažnej vody.

Nemocničné zariadenia, sanatóriá a starostlivosť o chorých: pri praní posteľnej bielizne a ručníkov pridajte do posledného plákania 20 kvapiek extraktu. Roztokom 30-40 kvapiek v 1 l vody umyte predmety, s ktorými prichádza pacient do styku. Prípadne ich na pár minút vložte do tohto roztoku.

Sauny, perličkové kúpele, bazény – nevykúrenú saunu umyte roztokom zo 40 kvapiek extraktu na 1 l vody. Do bazénu je vhodné pridať 10-20 ml extraktu na 100-200 l vody. Nezabudnite pridať trocha extraktu do zariadenia na oplachovanie nôh.

Hmyz: proti mravcom, komárom je vhodné previesť postrek roztokom 30 kvapiek extraktu v cca 0,5 l vlažnej vody.

Vnútorné použitie:

Vnútorne  sa podáva riedený nápoj 2x denne 5-15 kv. do nápoja, alebo čistej vody. Samotné kvapky nie, spáli vám to hrdlo… 😆

Dámy, ak máte problém s mykózami, tak neváhajte a siahnite po kvapkách. 😛

8 replies on “Citrovital extrakt z grepových jadier…”

Petra Citroval nie je vhodný pre deti. Svoj pozitívny účinok má, od jeho použitia som nemala ani afty ani Herpes. 😉 Na plesne som našla oregánový olej, ale neviem koľko má tvoje dieťa, lebo je až od 3 rokov.
http://biocare.sk/eshop/produkt/candimin

Pliesňové ochorenia súvisia aj s trávením. Preto by bolo vhodné aby dieťa užívalo laktobacili a držalo dietu na nejaký čas. http://eutrofia.sk/?q=node/246

Toto ochorenie je psychosomatické, dá sa vyliečiť. Pleseň je druh ochorenia, súvisí s energiou vody v nás. Problém súvisiaci s plesňou sa týka našich nálad a emócií. Nášho neprijatia vlastných schopností – nie som dosť dobrý, nie som si istý…

https://anitram.wordpress.com/2010/09/11/kozne-ochorenia-a-sebaprijatie/#comment-2893

Pekný deň. 😉

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.