Kategórie
Šamanské cesty

Zrkadlá…brány do iných svetov

Tretie oko, je orgán, ktorým vnímame vnútorný svet. Po otvorení Tretieho oka, sa u niektorých objaví nadprirodzená schopnosť videnia na diaľku, a budú schopní vidieť objekty vzdialené tisíce míľ.

Každý jedinec okupuje svoj určitý vlastný priestor. V tomto priestore je taký veľký ako vesmír. V jeho konkrétnom priestore má pred svojím čelom zrkadlo, v našej dimenzii je však neviditeľné.

Každý má toto zrkadlo, ale zrkadlo nepraktizujúcich smeruje dovnútra. U kultivujúcich, sa toto zrkadlo postupne otáča. Keď sa raz otočí, môže toto zrkadlo zobraziť to, čo chce žiak vidieť.

Zrkadlá majú viac významom, vidíme sa v nich, odrážajú veci a vlastnosti ľudí, nás samých, ale sú aj bránami do iných svetov.

Sú priechodom do inej dimenzie. Na rozdiel od našich obvyklých dverí s presne stanovenými pozíciami, tieto ostávajú v nepredvídateľnom stave. Ak  náhodou niekto vstúpi do týchto dverí, keď sú práve otvorené, môže ľahko prejsť do inej dimenzie. Ľudské bytosti nedokážu vnímať rozdiely medzi dimenziami, a vstúpia do inej dimenzie okamžite. Časopriestorový rozdiel medzi tou dimenziou a našou dimenziou nemôže byť vyjadrený v míľach – vzdialenosť tisícok míľ tu môže byť obsiahnutá v jednom bode, čiže môžu existovať na tom istom mieste v tom istom čase. Okrem toho, v každej dimenzii existujú zjednotené svety.

Pamätám si na svoje obdobia fantazírovanie, kedy som si v časoch puberty predstavovala ako svojou skriňou prechádzam do iného sveta , v ktorom som prežila určité obdobie a keď sa vrátim, tak prešlo len zopár minút.

Zrkadlá sú bránami do iných svetov a  písal o tom aj Castadena vo svojich knihách. Ja som vo svojom vnútornom svete objavila zrkadlovú sieň. Občas sa tam vyberiem a skúšam, kam ma tie zrkadlá dovedú. Každé zrkadlo v nej je iné, ale o tom som písala v článku.

Ešte v časoch ako som nikam necestovala som sa vnútorným zrakom  skúmala obrazy, ktoré sa mi zobrazovali a rukou cez stenu prechádzala do iných sfér. Nie každá stena bola vstupnou bránou. Zistila som, že prechodná brána má inú teplotu ako miesto, kde sa nachádzam. Bolo to ako by som ruku strčila do chladničky.  Je to zaujímavé, lebo nepociťujem v týchto svetoch teplo ani chlad, len občas zacítim fúkať vietor. Keď som ruku stiahla späť bola celá studená. V tom čase som nenabrala odvahu do tých dimenzii vstupovať.

Sú rôzne zrkadlá, prechodné brány, ktoré vás presunú v čase, buď do minulosti, alebo budúcnosti. Takýmto zrkadlom som prešla , ale bola tam neviditeľná clona, ktorá ma nechcela vpustiť ďalej  a ja som samú seba donútila ísť . Videla som seba ležať chorú v posteli a moje deti, ktoré už boli dospelé sa o mňa starali. Preto ma to nechcelo pustiť, moje podvedomie ma chcelo uchrániť…

Zrkadlá do iných priestorov, kedy prejdete bránou  a nachádzate sa úplne niekde inde, kde sa práve podvedome máte nachádzať a skúmate. Prešla som bránou zrkadla , tmavou chodbou a na konci chodby boli dvere, ktoré otvorili iný svet… Žiadne schody nič, buď skoč, alebo hľadaj inú cestu späť. Skončila som  na rýnse vysokej budovy a predo mnou len prázdna púšť, ktorá nikam neviedla. Teda viedla, len bola v nej nejaká bariéra, neviditeľná clona, ktorá ma ďalej nepustila, z dôvodu ?…. pochopila som to tak, že nemám dokončenú úlohu na jednom mieste, na svojom silovom mieste, ktoré zrejme súvisy s mojím minulým životom. Je to presne to miesto, ktoré som na hypnóze uvidela a odkiaľ sa odvíjal jeden môj prežitý život.

Potom sú to zrkadlá, ktoré nikam nevedú. Raz som si vybrala zrkadlo, bolo neutrálne, ani teplo, či chlad som z neho necítila, ale cesta nikam neviedla, len tmavá asi 4 metrová chodba a žiadne dvere nič…. Neuzavrela sa ani vstupná brána a mohla som sa ním vrátiť späť.

Pokrivené zrkadlá, do nich som radšej nevstupovala a zrkadlá, v ktorých som sa videla ako zo 17 storočia, ani tie som ešte neskúšala. Každé zrkadlo má svoju energiu. Neviem prečo sa zameriavam na precítenie energie rukami, ale  zistila som, že z nich  vyžaruje energiu.  Z tých , z ktorých šiel chlad, tým som nedôverovala. Raz som otvorila dvere, z ktorých som cítila chlad a skončila som rozpustením v priestore a vymrštením určitej časti von. Zvláštna skúsenosť 😆

To ako vidíte svoje svety záleží koľko máte svojej esenciálne qi. Ľudia, ktorí majú menej esenciálnej qi, vidia obrazy cez svoje Tretie oko iba čiernobielo. Tretie oko tých, ktorí majú esenciálnej qi relatívne viac, bude schopné vidieť scény farebne a v jasnejších tvaroch. Čím viac esenciálnej qi, tým lepšia jasnosť. Každý jedinec je však iný.

Takže už viem prečo občas zle vidím, alebo prestávam vidieť. Treba prinavrátiť si svoju energiu, veľa som ju cestovaním do týchto svetov stratila. V mojich začiatkoch som videla všetko krásne farebné, dokonca aj v mori a teraz…moja energia je slabá…..ufff tak idem hľadať ako ju dobíjať….

Cvičenie na dobíjanie energie

Krásne vystihnuté zrkadlá su aj v klipe od skupiny A-HA   Take On My

10 replies on “Zrkadlá…brány do iných svetov”

… hm veľmi pekný článok Martinka.. 🙂 ..asi mám dosť esenciálnej qi 🙂 ,lebo všetko, čo som videla v mojom regrese bolo farebné 🙂 a cítila som teplotu, jemnosť či tvrdosť tej atmosféry 🙂 , v ktorej som sa nachádzala…
… ja keď som používala fantáziu na únik .. 😛 , tak som bola tajnou agentkou 😛 a teda, môžem povedať, že to bolo suprové 🙂 .. som že natočila svoj vlastný film .. agentka OO1 😛 😛 😛

Páči sa mi

Niekedy vidím aj ja úplne jasno, krásne, aj tú ametystovú jaskyňu som videla úplne super, ale občas je niečo šedé a prestávam videiť, len viem že som tam. Bude to aj únavou. Na hypnóze som aj ja videla krásne, aj svoje šaty, účes, ale tvár som si z blízka nevidela, len z dialky. 😕

Páči sa mi

Ahojte.Vedel by niekto poradiť?V poslednom čase mi veľmi vibruje tretie oko.Buď je to jemný tlak alebo trpnutie.Vraj ho mám otvorené až veľmi.Iba neviem prečo “nevidím”.Ak mi v tom urobíte jasno,budem veľmi povďačná.S láskou a svetlom :-))

Páči sa mi

Taliarail :-).. .ak môžem , pridám svoje poznanie..otvorenie tretieho oka prebieha dvoma spôsobmi 1.buď ho otvoríme vedome, alebo 2. samo a postupne, Martinka mi to vysvetlila, lebo aj ja som mala jemné vibrácie akoby pierkom 🙂 a sú stále intenzívnejšie , len si myslím, že pokiaľ chceš vidieť , musíš byť otvorená srdcom 🙂 , snáď ma chápeš, ako to myslím..a všetko sa zharmonizuje a uvidíš.. 🙂 , je potrebné cvičiť – veľa meditovať v alfa – bete hladine.. púšťaj si delfínov – ich vibrácie sú veľmi silné a dokážu uvoľňovať podvedomie :-)…. toto sú moje poznatky, tak snáď pomôžu… želám peknú nedeľu 🙂 🙂

Páči sa mi

Legendy hovoria, že kedysi dávno mal každý človek otvorené tzv. tretie oko. Navyše, bolo viditeľné a spočívalo uprostred obočia, pri koreni nosa. Každý z nás má tretie oko, ale málokto ho dokáže využívať. Aktivizovanie tretieho oka má slúžiť predovšetkým pre vlastný duchovný vývoj, na to, aby sme si vedeli lepšie poradiť so životom, správne sa rozhodovať, rozlišovať, rozvíjať svoju intuíciu. Metód na otvorenie tretieho oka je viac.

Zrejme si tento stav pocítila počas meditovania. Skús začať posilňovať tretie oko pomocou ametystu. Prilož si ho na 6 čakru a medituj s ním. Mám pocit, že to tvoje vibrovanie a tlak ti dáva znamenie, aby si sa naučila spoznávať tvoj vnútorný svet, hľadať v nom odpovede a predovšetkým nájsť samú seba. Ja som bola vždy zahľadená na svoje tretie oko a časom som ho začala vidieť. Bol to vír vibrujúcich bodiek, ktorý ma vťahoval do vnútra. Ak nič nevidíš, žačni vizualizovať, predstavovať si, aj tým posilnuješ svoje vnútorné oko a časom ti budú chodiť aj vlastné vízie, či už myšlienkové, alebo obrazové. Vytvor si svoje silové miesto a hľadaj v sebe. Do všetkého vkladaj lásku…. 😛

Páči sa mi

Máš pravdu, viac a viac ľudí sa otvára duchovnu a snažia sa vnímať svet inak, preciťujú tomu a sú vnímavejší. Tak ako sa rozvíjame tým že prijmame vedomosti, rozvíjame sa aj týmto smerom. Preto dokážeme vnímať energie v našom svete, jemnohmotné bytosti, ale hlavne veľa ľudí sa otvorilo svojej duši a našlo prebudenie. Ale najdôležitejšie je dokázať nájsť jednotu v sebe spojiť telo a dušu v jedno…… 😛

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.