Kategórie
Duchovné

Adolescencia, dospelosť a zralosť…

ADOLESCENCE

Úkolem adolescence, jak je tomu ostatně u všech stadií růstu, je poznávat sebe sama a zůstat k sobě pravdivý během celého toho chaosu fyzických a emotivních změn, sladkých toužení a bolestných odmítnutí.

Když se dítě přiblíží k pubertě, začnou se dít velké změny v jeho těle i v energetickém poli, které ho obklopuje. V auře a individuálním osobním prostoru se objeví více zelené barvy. Tento prostor je naplněn „vibracemi“ přátel. Jak se srdeční čakra otevírá novým úrovním pocitů a probouzející se eros a láska se vynořují z hlubin duše, psychické pole se plní překrásnou růžovou barvou. Podvěsek mozkový je aktivován a tělo začíná zrát do dospělé podoby. Všechny čakry jsou těmito změnami zasaženy. Tyto nové vyšší vibrace jsou jednou přijímány s nadšením, jindy neochotně, neboť s sebou nesou touhu i citlivost, jaké jedinec ještě nezažil.

Někdy je celé pole narušeno a čakry jsou úplně vyvedeny z rovnováhy, jindy opět všechno plyne v harmonii – jednotlivec prochází velkými změnami emocionální reality a jeho činy vyjadřují tento zmatek. Chvíli se chová jako dítě, chvíli jako dospělý.

Individuum opakuje všechna stadia růstu, která už prožilo, ale s tím rozdílem, že předtím vnímalo samo sebe jako střed vesmíru – „já, můj tatínek, moje maminka, mí přátelé“ apod. Teď je to vztah „já – ty“. „Já“ neexistuje osamoceně, jeho prospěch závisí na tom, jak dobře se vyrovná s ne-já. Obzvláště je to zapříčiněno tím, že jednotlivec už nemůže „vlastnit“ objekt lásky, jak tomu bylo v případě rodičů či hraček. Teď jeho „blaho“ záleží na vyváženosti jeho činů. V jeho duši vzniká velké napětí mezi tím, kým si myslí, že je, a kým si myslí, že by měl být. Podobně tomu bylo přirozeně už ve vztahu s rodiči, ale teď to víc vystupuje na povrch, protože milovaná osoba může kdykoli svá kritéria změnit, a často to také dělá.

DOSPĚLOST

Ke konci adolescence jsou čakry a energetické modely, které jednotlivec používá, již plně zformované. V tomto okamžiku se jednotlivec může pokusit „usadit“ a existovat bez dalších změn. Někdo to udělá, a to zapříčiní, že jeho život stagnuje v bezpečné a omezené realitě s jasně vymezenými modely chování. Ovšem s většinou lidí životní zkušenosti dostatečně otřesou, aby pochopili, že skutečnost není tak lehce definovatelná, jak předpokládali. Ti pak pokračují v celoživotním hledání, které je vede přes neustálé pochybnosti k hlubším zkušenostem.

V dospělosti se vztah „já – ty“ rozšíří na rodinu, která vytváří vlastní energetickou formu. Větší množství energie, proudící krční čakrou, zvyšuje možnost osobního dávání a přijímání. Postupem času vztah „já – ty“ může tedy zahrnout jak jednotlivce, tak menší i větší skupinu. Srdce se může otevřít nejen pro lásku k partnerovi a dětem, ale i k celému lidstvu.

Když dojde k integraci jedince se skupinou a vytvoření širšího skupinového vědomí, objeví se v auře překrásná jasně fialová barva, Jakmile se třetí oko otevře vyšším vibracím, začneme vidět jednotu všech věcí, a zároveň vidíme unikátnost a vzácnost každé jednotlivé duše uvnitř jednoty.

ZRALOST

Jak se člověk přibližuje stáří a smrti, mohou se v energetických tělech vytvořit ještě; další, vyšší vibrace. Vlasy zbělají, jak bílé světlo proudí jejich bytostmi a zvyšuje jejich spřízněnost se spirituálním světem. Ke vztahu „já – ty“ se přidružuje hluboký osobní vztah k Bohu. Nižší zemské energie metabolizované nižšími čakrami klesají a jsou plynule nahrazovány vyššími, jemnějšími energiemi, které mají mnohem víc co dělat s duchem než se životem ve fyzickém plánu. Osoba se připravuje k návratu domů, do spirituálního světa. Když člověk těmto vnitřním pochodům porozumí a dovolí jim svobodně se rozvinout, jeho osobní život naplní klid, jas a láska.

Osobní růst, který trval léta, posunul věci na vyšší místa.

Obzvláště čakra solárního plexu se stává harmoničtější. Vzrůstá hloubka vnímání, a to dělá život – navzdory ubývání fyzických sil – předmětem stále hlubšího zájmu a bohatší zkušenosti. Život se zdá být stále zajímavější, plnější a košatější. Naneštěstí v naší západní, obzvláště americké, kultuře není tento obrovský zdroj moudrosti a světla obecně respektován ani využíván, jak tomu je v jiných kulturách, například u amerických indiánů, kde babičkám a dědečkům zůstávala i ve stáří moc rozhodovat o společenství.

Pokračovanie O smrti…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.