Kategórie
Astrálne cestovanie

Astrál, sféry, kontakty…

Astrál je dynamickým či energetickým zdrojem veškerých forem života a je tak univerzálním zdrojem či rezervoárem veškeré tvořiosti, která se projevuje ve vnímatelném světě duchovními a fyzickými výtvory. V tomto smyslu je také prostředníkem mezi světem idejí a světem fyzického bytí. Papus říká, že astrál je vazbou mezi principem věcí a věcmi samými.


ASTRÁLNÍ POHLED

Náš normální zrak (2 oči) nám umožňuje vidět pod úhlem 220° před sebe bez toho, aniž bychom se otáčeli.

U astrálního těla je tomu jinak. Když jste mimo tělo, nemáte žádné oči. Představte si, že jste bod vědomí v prostoru, vše vidíte pouze z tohoto bodu, a to vše myslím záběr 360° na obě strany a nahoru a dolů. Vidíte tedy všemi směry v jeden okamžik.

To působí dost velký zmatek v našem vnímání prostoru. Takže, když se vám to poprvé stane, budete dost vedle…

Nelamte si však z toho hlavu, ve většině případů ostatní strany ani nepostřehnete, budete jen vnímat to, co je před vámi. Je to docela nepříjemné.

ROZPLÍVAJÍCÍ  SE  RUCE

Projektujete-li své astrální tělo blízko fyzické dimenze, nemáte tělo v myšlenkové formě tvořené éterickou látkou. Jestliže pohlédnete na své tělo, řekněme třeba na ruce, zjistíte, že se začínají velmi rychle rozplývat. Začínají blednout a řídnout a v několika sekundách se vaše prsty rozpustí jako kousek ledu pod plamenem pochodně. Zkrátí se na bledé pahýly a poté se začne rozplývat i zbytek vaši ruky a paže.

Tento efekt zřejmě nastává pouze tehdy, snažíte-li se úmyslně prohlížet některou část těla nebo něco vědomě vytvořit. Záměrné prohlížení astrálního těla tímto způsobem využívá vědomé mysli, která má jen slabé tvůrčí schopnosti a nedokáže udržet složitější tvary delší dobu, což způsobuje popisovaný efekt.

Jestliže během projekce zahlédnete mimochodem některou část svého těla, k tomuto efektu nedochází.

EFEKT ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ

Když astrálně cestujete, mohou se vám přihodit různě divné věci, jet o způsobeno tím, že v astrálním světě je všechno možné. Hodně věcí tvoříme vlastními myšlenkami. Často o tom ani nevíme, co nám naše mysl přichystala. Např: Jste ve vašem pokoji. Vše vypadá normálně, ale něco tu nesedí. Všimnete si, že máte v pokoji dvoje dveře, ačkoli ve skutečnosti jsou pouze jedny. Poletíte-li blíž, zjistíte, že jsou vytvořeny zcela dokonale.

Projdete-li normálními dveřmi, ocitnete se tam, kde byste čekali – za nimi. Projdete-li však falešnými dveřmi, tak se většinou objevíte na místě, které neexistuje a kde je všechno možné, můžete také skončit v jiné dimenzi….

Co se s lidmi děje při astrálním cestování

  1. subjekt cítí, že opouští tělo skrze temeno hlavy
  2. v momentě, kdy se astrální tělo odděluje od fyzického, ztrácí subjekt na okamžik vědomí
  3. než se astrální tělo vzdálí, vznáší se chvíli nad tělem fyzickým
  4. tentýž jev se opakuje před návratem do fyzického těla
  5. při návratu astrálního těla do fyzického subjekt znovu na chvíli ztrácí vědomí
  6. vrátí-li se astrální tělo moc rychle, fyzické tělo sebou několikrát škubne

SFÉRY

  • V nejnižší úrovni astrální sféry je ještě čas a prostor vnímán. Cestovatel má hodně energie a výhodu. Je obrazně řečeno duchem, může procházet zdmi, navštěvovat přátele. V této sféře dochází k zážitkům blízkým smrti
  • Ve střední úrovni a. s. postupně prostor mizí, je vnímán způsobem konečných nekonečných vzdáleností, alespoň ohledně samotného cestování. Stačí jen pomyslet na nějaké místo a okamžitě se tam nacházíte. Na cílovém místě již vnímáte tak, jak máte
  • V nejvyšší úrovni a. s. člověk přichází o vnímání času. Čili ve střední sféře “prostor je čas také”, mohli bychom nahradit “prostor je, čas ne”. Zde může člověk cestovat v čase

DRUHY

OBE, OOBE, ASTRÁLNÍ PROJEKCE

Tento typ mimotělní zkušenosti prožíváte v reálném čase. To umožňuje vnímat události tak, jak logicky jsou – popořadě. Je to tím, že naše astrální tělo se nachází v nejbližší sféře k naší fyzické.  Název astrální projekce se vám může zdát, že jde o projekci jen v mysli, čili vzdálené vnímání místa, ze kterého se údaje reprezentují jako kdybychom na onom místě byli – že se jedná o mentální cestování

ASTRÁLNÍ CESTOVÁNÍ

Představuje to samé co OBE až na to, že zde žádný čas není. Zde není žádná minulost, přítomnost či budoucnost a zároveň je tu všechno pohromadě.

LUCIDNÍ SNĚNÍ

Jde o astrální cestování během snu. Abyste měli lucidní sen je třeba uvědomit si, že jde o sen a je potřeba se z onoho snu probrat a změnit jeho chod tak, jak chcete. Můžete se vznášet, něco nechat zmizet atd….

MENTÁLNÍ CESTOVÁNÍ

Při mentálním cestování opouští tělo pouze duch. To znamená, že cestovatel je pouze pozorovatel.

KONTAKT  S ASTRÁLNÍMI BYTOSTMI

Jako první vás napadne, jak se s tou nějakou bytostí dorozumíte. Po chvilce přemýšlení snad každého z vás napadne telepatie. Jedná se o tak zvanou kosmickou řeč – řeč myšlenek a idejí. Neexistuje tedy něco jako jazyk, kterým se hovoří. Každý slyší toho druhého v řeči, která je mu nejbližší – u nás tedy v češtině.

Každý takto kontaktovaný vnímá tak, jak je zvyklý. Jistě si vzpomínáte na ty experimenty s telepatií, kreslením obrázků a zenerovými kartami – z vlastní zkušenosti tvrdím, že to všechno je zbytečné plýtvání časem, dle mého názoru se nejedná o klasickou telepatii.

Když se dorozumíváte s nějakou bytostí telepaticky, tak slyšíte její myšlenky jakoby uvnitř vaší hlavy, zcela jasně a srozumitelně.

Nechci vám vnucovat svůj názor o tom, že je lepší snažit se kontaktovat lepší bytosti. Dle vašeho osobního přesvědčení záleží jen na vás, ke kterým silám tíhnete, jestli k dobrým nebo zlým. Rozdíl je obrovský, ty dobré vás plně neuspokojí tím, co vám mohou nabídnout, pokud se nejedná o znalosti. Hlavní je, že vám neublíží.

Démoni však nabízejí mnohem víc, jako třeba bohatství, slávu, vědění, moc nad životem a smrtí, zní to lákavě a je opravdu těžké některým svodům odolat, ale nakonec by jste na to doplatili. Dejme tomu, že byste kontaktovali nějakou bytost a uzavřeli s ní pakt. Po zbytek života, nebo na nějakou dobu ( Faust měl smlouvu s Mefistotelem na 24 let ) by vám ochotně sloužil, nebo jeho poddaní. Vše co by jste chtěli a co by bylo v možnostech oné bytostí, by se stalo. Avšak po vypršení lhůty, nebo po smrti by jste se odebrali do sféry oné bytosti a sloužily pro změnu jí.

Viac v súbore  Astrální cestování

22 replies on “Astrál, sféry, kontakty…”

Keď ma tá energia vyťahovala z tela, tak so cítila vibrácie, čím som bola bližšie k nej, tým boli silnejšie a keď som potom klasala do tela, tak potom aj moje vnímanie sa znižovalo. Keď sa mi samej podarilo výjsť z tela, bola som v šoku a strach ma vrátil späť. Písala som o tom v článku…
https://anitram.wordpress.com/2011/03/29/vyvolany-astral/?preview=true
Tebe sa už podarilo astrálne vycestovať?
Inak posledné dva týždne okrem toho, že mám v snoch ryby, tak v nich aj lietam. Cez víkend a aj včera som v sne levitovala.

Páči sa mi

no.. mojko, tak myslím, že astrálne cestujem v lucídnom snení.. to som si istá, a priamo astrál , ako máš ty poznatky , zatiaľ nemám, podľa toho čo sa tu píše.. vedome teda určite nie.. 😦 ..
a myšlienky počujem.. nie ako že rečou, ale myšlienkou..neviem to inak popísať slovami.. 🙄 a ešte je tu fakt, že niekedy počujem reč inej bytosti.. vieš, tak ako som ti vravela..trebárs sv.Bernadetu ..alebo tú bytosť , ktorá neviem do dnes, kto to bol , čo som ti vravela..
a ešte jedna vec..často sa vnímam v sne ako energia.. a pritom sa vidím.. 🙄 , len v energii som ja a ta druha, čo sa vidím som tiež ja.. 😀 no pekne to už motám… ale snáď mi rozumieš…. 😛 😀

Páči sa mi

No a viete holky čo znamená vidieť ryby???? Rozrastanie či prírastok do rodiny – dietatko.
Lietanie znamená nenaplnenú túžbu po niečom. Čo by to Maťka mohlo byť u teba???? Mimochodom článok je dost náučný, možno niekto kto to zažije aspoň nebude z toho tak v šoku.

Páči sa mi

Mojko viem ryby sú deti, mala som taký, keď som bola druhý raz tehotná, plávali v potoku celé hejno… 😆
Toto sú iné ryby, neobvyklé obrovské zvláštne, netypické a raz to bola veľryba. Ide o iný symbol.

Lietanie …viem predstavuje túžbu po slobode, ale toto bolo levitovanie, volakedy som vzduchom plávala a mávala rukami , ale teraz sa len vznesiem do do výšky a niečo ma nesie, nemusím robiť žiadný pohyb.

Článok písal niekto, kto bežne astrílne cestuje. Mnohý si myslia, že je to hra, ale zabúdajú, že aj astrál má svoje zákony a pravidlá.

Páči sa mi

ahoj, mne sa podarilo vycestovat len raz,este som tomu nerozumel,nevedel som o tom nic,takze som vycestoval nevedome.. najprv som sa dostal do tranzu a z toho potom odrazu sa vznasam nad svojim telom.uvedomujem si ze som mimo tela ale tiez si uvedomujem ze stale lezim.tak to bolo na par sekund,zlakoml som sa a hned sa prebral….potom som sa zacal zaujimat o tom,dovtedy som nevedel nic o AC,vela som cital a teraz,teraz sa snazim dostat z tela uz nieaky ten rok a nic..nedokazem to..obcas pri pokuse citim vybracie,ale len obcas..ak si tak zaspomynam,nieco podobne sa mi stavalo ked som bol male dieta.casto som sa prebudzal na toze vidim pred sebou otcovu tvar,potom sa nedokazem ani pohnut,kricim a nik ma nepocuje a odrazu sa preberiem a dychcim na posteli….neviem, ak mozes na to napisat neaky nazor tak rad si ho precitam,neviem si to vysvetlit co sa mi stavalo,a ci to ma neaky vyznam vobec..diky moc
Lukas

Páči sa mi

Tak spôsob ako na to ti nedám, ja som sa tiež dlho snažila a potom to prišlo samé a strach ma vrátil a odvtedy skúšam znova a nič. Zrejme je podstatné si dostať do podvedomia, že sa nebojíš a chceš vnímať svet mimo tela…neviem. 🙄
Tie vibrácie a tras tela cítim aj ja, ale je to také umelé nie prirodzené. Skús sa vytočiť z tela, alebo metódu hojdačky. Skúšaj ak si to budeš veľmi želať podarí sa to, len sa nebáť. 😉

Páči sa mi

Otvoril Bibliu a prečítal mi jeden úryvok: Deuteronómium 18,10n: Nech niet medzi vami nikoho, kto by kázal svojmu synovi alebo dcére prejsť ohňom, aby sa očistili, alebo kto by sa vypytoval hádačov, dával pozor na sny a na znamenia; nech niet čarodejníkov, zaklínačov, nikoho, kto by sa radil duchov alebo veštcov, alebo by sa pýtal mŕtvych na pravdu. Všetky tieto veci sa ošklivia Pánovi.

Páči sa mi

………..tam niesú duchovia,ale všelijaké energie a zblúdilý zomrelí,ktorí si neuvedomujú svoj status.Je tam všetko od zla po dobro,len nevieš rozoznať kto je kto,na to treba veľké precítenie………….Odporúčam sa týmto niestam vyhýbať,lebo to často končí samovraždou.Tie energie budú žiť skrze teba a budeš nimi taký osprostený ,že potlačíš slobodnú volu a prekryješ si cestu do Svetla.Ťažko sa to vysvetluje,lebo to nemá pozemský ekvivalen,snáď v závislostiach(drogy,chlast,gemblenie) Zem je čistá a vieš si tu lepšie a hlavne čistejšie zhmotniť všetko a nemáš žiaden duchovný dlh……..Maj sa.R

Páči sa mi

Kamen Boji patria medzi najúčinnejšie uzemňovacie kamene, ktoré vás dokážu vrátiť jemne, ale súčasne i celkom pevne späť na zem, do vlastného tela a do prítomnosti. Týka s to zvlášť situácií, ktoré nastávajú po práci v inej duchovnej realite. Tieto kryštály sú mimoriadne užitočné pre ľudí, ktorým robí problém preniknúť hlbšie do tajov inkarnácie. Kameň boji má silnú ochrannú funkciu a výborne slúži pri prekonávaní blokov. https://anitram.wordpress.com/2011/06/06/boji-uzemnujuci-kamen/

Labradorit je mystický a ochranný kameň. Vnáša svetlo do života. Je kameňom ezoterického poznania. Podporuje rozvoj intuície a prináša nové myšlienky. Odstraňuje negatívne energie útočiace na auru. Potláča strach, neistotu, zbytky starých sklamaní, posilňuje vieru v samého seba. Ukľudňuje príliš aktívnu myseľ. Vyvoláva potláčané spomienky na minulosť, prináša silu a vytrvalosť, je kameňom premeny.

Olivín …Je ochranný kameň proti zlým duchovným silám, pomáha prekonať pocit odcudzenia. Tíši smútok, tlmí seba ľútosť a precitlivelosť.
ešte je vhoný čierný turmalín a lapis lazuli.

https://anitram.wordpress.com/2011/05/16/turmalin/

Ale kameň si vyberaj podľa toho, aký ťa osloví, teda daj na vnútrný pocit.
Čo sa týka ochrany predtým si daj solný kúpeľ, najlepšie je z morskou soľou a tú si daj aj do rohov miestnosti.

Pozri nejaké Fórum o AC, tam sa dozvieš viac http://13.komnata.eu/magia/viewtopic.php?f=8&t=2&start=160

Inak všetko najlepšie k včerajším meninkám. 😉

Páči sa mi

dakujem ti pekne… 🙂 , vies ze som si uz aj pozeral nieake kamene a aj som si objednal z internetu..do oka mi padol labradorit…tuto noc sa mi snival zvlasny sen.. zucastnil som sa svadby ktora sa konala na cintorine.bo la to svadba v rodine,videl som iba obrad,nebola ziadna hostina…

Páči sa mi

Tak ja som na ochranu nosila čierny turmalín a teraz mi spadol a rozbil sa na dve časti. Už predtým mi spadol z krku, takže to beriem , že potrebujem na ocharnu iný kameň.

K tvojmu snu:
Cintorín je pozitivní symbol vyřešených konfliktů a definitivního odkládání psychických břemen zvěstuje naději, protože mysl nezatížená minulostí nalézá štěstí v klidu a míru

Svadba:
je důležitým symbolem na cestě ke zdokonalení; postavou nevěsty a ženicha se snoubí život snové dívky (panny) – citové animy, nebo ženy – pudové animy, s životem snového muže (panice) –
citového anima, nebo muže – pudového anima, aby dosud rozdělené citové či pudové složky anima – animus mohly dojít ke sjednocení v symbolickém svatebním obřadu; podle vlastností nevěsty pak lze poznat, ke které rovině (pudová či citová) sjednocování náleží a na kterou rovinu prožívání se snící dostává; podmínkou úspěšného sjednocení na citové rovině je pochopení aspektů citové animy a citového anima, jedině tak je člověk zabezpečen proti obvyklému pádu na pudovou rovinu prožívání a je mu umožněno vystoupit na duchovní rovinu prožívání; podmínkou úspěšného sjednocení na pudové rovině je pochopení aspektů pudové animy a pudového anima bez jakékoliv přítomnosti sexu; více v archetypu Anima- Animus http://www.medo.cz/jaromir/kniha_trn_2v/_index_2aa.html


Svadobný obrad…
náboženský obřad: vede ke zvnitřnění, přestože se někdy zbarvuje mysticismem či dokonce pohanskými rituály, jen je třeba dávat pozor, aby se obřad nestal pouhým církevním pozlátkem; nevědomí různými obřady upozorňuje snícího na potřebu vnitřní pokory, a tím i na ztrátu tak časté lidské pýchy

Teda ak sa zbavíš pýchy a vnútorne sa pokoríš, vyrieš tak vnútorné konflikty, či nepokoje v tebe nad niečim, nájdeš tak vnútorný pokoj a šťastie v sebe potom si na dobrej ceste k zjednotenie. Musíš vyrovnať v sebe svoje energie mužské, ženské, aby boli v harmónii.

Použitý snár http://www.medo.cz

Páči sa mi

Ak človek počuje šumenie v ušiach a mierne chvenie v oblasti žalúdka pred spaním,väčšinou ide o lietanie dušičky kde si spomenie tam je skúsenosť zo sivou hmlovinou ktorá ma nechcela pustiť za svojim švagrom ktorý je závislí na automatoch.Spomenula som si naňho i nato ,že mu chcem pomôcť pred jeho činžiakom vo výške okien na6poschodí bola sivá hmlovina elementál?cítila som ,že cez ňu neprejdem .Kafka tvrdil ,že počas spania sa dá pozitívne pôsobiť na ľudí ,chcela som mu teda pomôcť nemohla som tá hmlovina mi bránila

Páči sa mi

Kafka sám divne dopadol a to experimentovanie ho stiahlo……….Neuberal by som sa týmto smerom.Skor by som sa zamyslel.Väčšina závislostí je v područí Temných či Astrálných energií.Preto tá sivá hmlovina.Je to sprievodný jav v anglinčtine sa to i tak priraďuje slovkom Dark.Čiže tá sivá hmlovina vyjadruje područie.Chvenie v oblasti žalúdka naznačuje i perdtuchu a často vnímame takto negatívne vplyvy na naších blízkych.Je to tá rezonancia.Cez Astrál sa živý neprechádza,jasný smer má iba odpútaná Duša,či zomrelá.Ak si to i niekto myslí je na omyle.Ja by som to bral ako poslanie,ako výzvu z Neba.Viete niečo v tejto veci urobiť,tak ho dokážete vyslobodiť z tohto stavu.Veľa síl a nech vás vedie Svetlo……….R

Páči sa mi

já mluvil s archanělem Razielem a Michaelem a Gabrielem
a také bohem
ale nepřímo a astrálně
pouze jsem poslouchal co mi říkají
ale naposledy jsem mohl i mluvit s bohem
chce konec světa ale já ho prosil aby na ten plán zapomněl a odpustil lidem

Páči sa mi

Tiež som si myslela, že komunikujem s Archanjelmi (Michael, Gabriel, Uriel, Messiel )a Bohom a nakoniec som zistila, že sú to nejaké bytosti astrálu, ktoré su na mňa napojené a sú so mnou v spojení doteraz a škodia mi. Sú niečo ako privtelené duše, ale nie v aure, ale pôsobia na mňa z astrálu. Tie informácie, čo mi nahovorii za to nestáli. V tomto buď opatrný…nie je zlato čo sa blyští.
A funguje to tak, že niečo za niečo..oni ti poskytnu informácie a ty im energiu.

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.