Kategórie
Meditácia

Meditácia – Slnečné zasvätenie…

Slnečné lúče zbožňujem, vďaka pigmentu, ktorým mi sfarbujú pokožku a aj teplej energii, ktorú môžem takto prijímať. Vždy, keď som unavená a svieti slniečko, čerpám z neho energiu. Najviac ju cítim na dlaniach. Ukladám si ju do Solar plexus a keď mi je zima, tak ju odtiaľ pekne uvoľňujem. Stačí sa len na to miesto sústrediť a pekne sa mi začne aktivovať a uvoľňovať teplo do celého tela. 😛

Raz som na lúke meditovala a bola otočená priamo na slnko. Potrebovala som dobiť energiu.  Ivetka sa ma spýtala, či som vnímala aj nejaké bytosti prírody.

No nevnímala. Skorej som mala obavy , aby mi nejaký chrobák nevliezol do nohavíc. 😆

Dostal sa k mne článok  Meditácia zo slnečnými bytosťami, tak ho sem prikladám. Ak máte dobrú vizualizáciu, zažijete prekrásne veci….  Zasvätenie som si urobila a už sa mi viac krát stalo ako som sa zapozerala na slnko, že som vnútorným zrakom videla  spúšťať zo slnka svetelné schody a slnečné bytosti ma očakávali…. 😛

Navštívte aj vy svoj vnútorný svet….

Postup:

1.Najskôr sa zhlboka nadýchnem a s výdychom si uvoľním celé telo. Teraz vyslovím nasledovnú žiadosť: 

„Stvoriteľ nášho Vesmíru, žiadam Ťa v pokore a v milosti, o vedenie pri tejto meditácii a o ochranu.“

2.Predstavujem si veľké žiarivé Slnko a nechám svoje telo prežiariť jeho lúčmi. Vnímam ako presvetľuje celú moju bytosť a venujem pozornosť tým miestam, ktoré majú problém prijať jeho svit. Každým nádychom do seba prijímam jasné a životodárne Svetlo.

3.Zrazu sa z jeho lúčov vytvoria schody, smerujúce k jeho stredu. Bez strachu pomaly stúpam po schodoch ďalej a ďalej, vyššie a vyššie. Na konci schodiska je Svetelná brána, kde stojí niekoľko anjelov chrániacich vstup do Slnečného kráľovstva. Tí mi dajú pokyn, či môžem vstúpiť, alebo nie.

4.Pri vstupe vnímam okolitú energiu a celistvú atmosféru. Len pokojne sledujem, čo sa deje okolo mňa. V diaľke vidím prichádzať určité bytosti, ktoré ma prišli privítať. Gestami ma vyzývajú na veľké stretnutie, ktoré sa koná v najžiarivejšej svätyni. Účelom tohto stretnutia je prijatie novej energie pre Vzostup. Nenechávam sa dlho ponúkať a idem s nimi na miesto, kde sa odohráva Zasvätenie.

5.Uprostred celej svätyne je prekrásny kryštál, okolo sa zhromaždilo obrovské množstvo duchovných bytostí. Sú tam i ľudia, čo si tiež prišli po Zasvätenie. Vnímam ako sú všetci spojení jednotnou myšlienkou pre Vzostup všetkých.

6.Kryštál začína žiariť viac a viac. Je to povel, aby sme všetci zaujali najvhodnejšiu meditačnú polohu, ukľudnili sa a nechali energiu kryštálu pôsobiť na telo. Vychutnávam si jeho pôsobenie do sýtosti. Čím viac sa otvorím, tým viac Svetla si prinesiem do svojho života. Vnímam ako ku mne prichádzajú obrazy alebo myšlienky, ktoré mi môžu pomôcť riešiť moje problémy. Plne sa oddávam vyžarovaniu kryštálu.

7.Teraz mám pocit naplnenia, pomaly vnímam ukončenie meditácie a vyslovím poďakovanie: 

„S veľkou úctou a pokorou Vám ďakujem Slnečné bytosti za uskutočnenie tejto meditácie a za prijaté milosti zasvätenia.“ Lúčim sa s Vami a so svätyňou.

8. Vychádzam zo svätyne a pomaly zostupujem po schodoch stále nižšie a nižšie a postupne sa vraciam na Zem.

9.Zostúpil som na Zem a ešte chvíľu zostávam v pokoji a pozorujem impulzy, ktoré ma spájajú so Vzostupom našej planéty.

10.Teraz túto energiu odovzdávam šarlátovo-rubínovému jadru Matke Zeme a všetkým v okolí. Týmto ukotvujem aj svoju bytosť.

11.Pomaly si uvedomujem, že meditácia končí. Vedomím sa vraciam do miestnosti, preciťujem svoje telo, zhlboka sa nadýchnem, otvorím oči a som v prítomnosti TU a TERAZ.


Zdroj

8 replies on “Meditácia – Slnečné zasvätenie…”

Zaujímavé, hlavne s tou slnečnou energiou v solare 🙂 teraz by sa mi veru zišla 🙂 ale túto slnečnú meditáciu, či zasvätenie vyskúšam keď bude pekne slnečno a nechám na seba pôsobiť slnečné lúče 😀

Páči sa mi

peknučký článok, mojko 🙂 .. ďakujem za návod, vyskúšam.:-) .. do solar plexu neviem stiahnuť 😕 , ja sa ním viem prežiariť .. cítim ho v celej sebe:-) , teplo a jeho zlatú farbu:-) cítim to v žilách a svaloch a vyvrchoľuje to na srdcovej čakre.. .. ako keby žiara 🙂 … keď som nedobitá 😛 .. tak sa snažím meditovať s mojou zlatou guľou… 🙂 asi vieš, o akej vravím , aspoň dúfam 🙂 😀

Páči sa mi

Áno viem. Najskorej som to robila aj ja tak, rozpustila som energiu v celom tele, ale ozvala sa mi nejaká bytosť a povedala, aby som ju skúsila uložiť do solar plexus. Takže ako nádychom naberám slnečnú energiu, výdychom ju rozmiestňujem v tele. Vtedy pocítim teplo všade. Ale ako ho sústredím do solar plexu, tak výdychom sa zameriam naň a tam ju všetku vpustím. Potom cítim teplo len v ňom. Je to ako vnútorný úsmev o ktorom som písala.

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.