Kategórie
Reiky

Citlivosť na bolesť počas liečenia…

Není nic neobvyklého na tom, že sami na sobě ucítíte bolest člověka na něhož působíte. Normálně cítíte bolest ve stejné oblasti jako příjemce. Neznamená to však, že byste jeho bolest přebírali na sebe a nechali si ji. Tento pocit je pouze jakýmsi ukazatelem, který vám říká, kolik energie bude příjemce potřebovat,   aby se bolavé místo převedlo do stavu rovnováhy.

Reiki není systémem odebírání nebo přebírání bolesti. Jestliže cítíte bolest i po skončeni působeni, znamená to, že jste se na určité úrovni (vědomě či nevědomě) rozhodli ponechat si jeho bolest.

Obvykle k tomu dochází, když uvažujete takto: “Já tě chci uzdravit” nebo “Já tě uzdravím a odeberu ti tvou bolest.”

Zjistila jsem, že v mnoha případech se citlivost lidí vnímat rozvíjí tím více, čím více reiki používají. Začnete cítit a vnímat své prostředí, stejně tak jako osobni vlivy. Rozvinutí této citlivosti vede k úrovni vnímání, která se nazývá jasnovidnost nebo-li jasnému vnímání Jasnovidnost přichází, když člověk jasně rozeznává původ energie a řídí její vliv. Je důležité naučit se rozeznávat své vlastni pocity, bolesti a energie druhého člověka.

Je potřeba určitého tréninku k tomu, abyste se naučili rozpoznat rozdíl mezi pocity, bolestmi a energetickou rovnováhou u vás a u druhého člověka. Nejlepší je se sebe objektivně zeptat: “Je to moje vlastní emoce nebo bolest?” Vždy, než na někoho přiložíte ruce, si buďte vědomi, jak se cítí vaše tělo. Po znovu probuzení čaker Mistrem reiki vámi bude tato energie proudit – je možné, že vás při tom budou provázet pocity tepla či brnění. Na tomto místě nechte ruce tak dlouho, dokud bude tento pocit intenzivní. Jakmile se začne vytrácet, přesuňte ruce na jiné místo.

Vyrovnání celého těla obvykle trvá asi hodinu. Máte-li čas, je vždy nejlepší působit na své celé tělo, protože takto působíte nejen na příčinu, ale i na výsledek nemoci. Doba působeni na dítě závisí na jeho velikosti, ale obvykle je o polovinu kratší, než doba působení na dospělého. Působíte-li pouze na jedno místo, ne na celé tělo, nechte si na to 20-30 minut, u dětí to samozřejmě bude méně. Denní aplikace reiki na sebe a ostatní po dobu 20 až 30 minut vám pomůže udržet organismus v harmonii a působí jako prevence proti nemoci a stresu.

Vždy, když pracujete s reiki,důvěřujte své intuici, odpovězte na ten vnitřní hlas.

Zdroj: Reiki 1 – Mari Hall


 

6 replies on “Citlivosť na bolesť počas liečenia…”

Nie to je poukázanie na intenzitu tej bolesti akú dotyčný má a je to len chvílkové tak 1-2 min viac nie, aspoň ja som to tak chvílkove len cítila, u mamy bolesť hlavy a jej smer pulzovania a u svokry a malého žalúdok. 😛

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.